|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау.Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхтар Әуезов—көркемсөздің хас шебері |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.6.1 - әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолдану; Көпшілігі: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар жазу; Кейбір оқушылар: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар ұсына білу. |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
«Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Ғасырлық туынды ). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
(оқушылардың жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
Оқылым мәтінімен танысамыз. Мәтінді оқып, ондағы негізгі 3 дерек, 2 көзқарас, 1 тұжырымды анықтаңдар.
Тапсырма. Мәтіннен негізгі 3 дерек, 2 көзқарас, 1 тұжырымды анықтаңдар. Көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, «Мұхтар Әуезов—көркемсөздің хас шебері» тақырыбында ойтолғау жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма.
ҚБ Бекіту. Оқушылар «Топтастыру» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
М. Әуезов |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар ойтүрткі сұрағына жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады. Оқылым мәтінімен танысады. Мәтіннен негізгі 3 деректі анықтап жазады; Мәтіннен негізгі 2 көзқарасты анықтайды. 1 тұжырымды анықтайды; Көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады; Берілген тақырыпта ойтолғау жазады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Мәтін нормаларын сақтайды; Сурет бойынша әңгіме құрастырады. Оқушылар «Топтастыру» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
|
ҚБ «Түстер»
ҚБ «Түстер»
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Зейнолла Қабдоловтың «Менің Әуезовім» роман-эссесінен |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 7 Мұхтар Әуезов—көркемсөздің хас шебері.docx ҚГБ. 3-тоқсан
№ 7 Мұхтар Әуезов—көркемсөздің хас шебері.docx ҚГБ. 3-тоқсан
|
Бөлім: Ұлттың тарихи жәдігерлерін сақтау.Шешендік сөздер. |
МЕКТЕП: |
||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||
|
СЫНЫП: 11 |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мұхтар Әуезов—көркемсөздің хас шебері |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.6.1 - әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар (өлең, әңгіме, естелік, шығарма) ұсына білу. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолдану; Көпшілігі: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар жазу; Кейбір оқушылар: әртүрлі тақырып бойынша көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, шығармашылық жұмыстар ұсына білу. |
|||
|
Бағалау критерийі |
|
|||
|
Жоспар: |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
«Сөзді тап» тәсілі. Қобдишаға тақырыпқа қатысты түйінді сөз жазылған қағаз салынады (Ғасырлық туынды ). Бір оқушы қобдишадан қиынды қағазды алып, бір минутта ондағы сөздің атын атамай сипаттап түсіндіруі керек. Кіріспе сұрақтар:
(оқушылардың жауабы тыңдалады). Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады.
Оқылым мәтінімен танысамыз. Мәтінді оқып, ондағы негізгі 3 дерек, 2 көзқарас, 1 тұжырымды анықтаңдар.
Тапсырма. Мәтіннен негізгі 3 дерек, 2 көзқарас, 1 тұжырымды анықтаңдар. Көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданып, «Мұхтар Әуезов—көркемсөздің хас шебері» тақырыбында ойтолғау жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма.
ҚБ Бекіту. Оқушылар «Топтастыру» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
М. Әуезов |
Оқушылардың назары сабаққа аударылады. Оқушылар ойтүрткі сұрағына жауап береді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты анықталады. Оқылым мәтінімен танысады. Мәтіннен негізгі 3 деректі анықтап жазады; Мәтіннен негізгі 2 көзқарасты анықтайды. 1 тұжырымды анықтайды; Көркемдегіш құралдарды ұтымды қолданады; Берілген тақырыпта ойтолғау жазады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Мәтін нормаларын сақтайды; Сурет бойынша әңгіме құрастырады. Оқушылар «Топтастыру» әдісімен бүгінгі сабақты қорытындылайды.
|
ҚБ «Түстер»
ҚБ «Түстер»
|
11-сынып «Қазақ тілі» оқулығы Зейнолла Қабдоловтың «Менің Әуезовім» роман-эссесінен |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
Кері байланыс:
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















