|
Бөлім: Бейбітшілік,қауіпсіздік және Жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шешендік шеберлік. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11 |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану, қажетті ақпараттарды орынды қолданып, эссе жазу; Кейбір оқушылар: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдаланып, қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (аргументативті эссе). |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар «Шешендік сөздер» туралы туралы ойларын айтады.
Қызығушылықты ояту. Кестедегі шешендік сөзден түйген ойларыңды өлеңмен не қара сөзбен жеткізіңдер. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтаңдар.
(оқушылар жауабы тыңдалады). Тапсырма. Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінді өздерің білетін мәліметтермен толықтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар кестедегі шешендік сөзден түйген ойларыңды өлеңмен не қара сөзбен жеткізіңдер. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтаңдар. Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінді өздерің білетін мәліметтермен толықтырыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып Қазақ тілі Оқулығы («Қазақтың би-шешендері» жинағынан) |
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінді оқып, Қазыбек бидің шешендік шеберлігіне баға беріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Салиқалы, салмақты ойдың, қызыл тілдің шебері – Қаздауысты Қазыбек би» тақырыбында көркемдік құралдарды орынды пайдалану арқылы аргументативті эссе жазыңыз(100 сөз). Дескриптор:
ҚБ
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушылар мәтіндегі мәлімет туралы пікірлерін білдіреді; автор ұстанымын анықтайды; тақырып бойынша оқыған әдебиеттерімен бөліседі. Тақырыпқа байланысты эссе жазады ; көркемдік құралдарды орынды пайдаланады; аргументативті эссе жазады; эссе құрылымын сақтайды; сөз санын сақтайды. Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
«Жұлдызша»
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы Оқулықпен жұмыс («Қазақтың би-шешендері» жинағынан) |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||
|
Үй жұмысы |
6-тапсырма. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 7 Шешендік шеберлік..docx ҚГБ 11-сынып 3-тоқсан
№ 7 Шешендік шеберлік..docx ҚГБ 11-сынып 3-тоқсан
|
Бөлім: Бейбітшілік,қауіпсіздік және Жаһандық экономика. |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шешендік шеберлік. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11 |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану; Көпшілігі: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдалану, қажетті ақпараттарды орынды қолданып, эссе жазу; Кейбір оқушылар: белгілі бір тақырып аясында тілдегі көркемдік құралдарды орынды пайдаланып, қажетті ақпараттарды орынды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (аргументативті эссе). |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. Оқушылар тұрған орындарында шынжыр бойымен санайды, құрамында 3 саны бар сандарға келгенде оқушылар «Шешендік сөздер» туралы туралы ойларын айтады.
Қызығушылықты ояту. Кестедегі шешендік сөзден түйген ойларыңды өлеңмен не қара сөзбен жеткізіңдер. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтаңдар.
(оқушылар жауабы тыңдалады). Тапсырма. Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінді өздерің білетін мәліметтермен толықтырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады Оқушылар кестедегі шешендік сөзден түйген ойларыңды өлеңмен не қара сөзбен жеткізіңдер. Бүгінгі тақырыппен байланысын анықтаңдар. Мәтінді оқып, негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінді өздерің білетін мәліметтермен толықтырыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ
|
11-сынып Қазақ тілі Оқулығы («Қазақтың би-шешендері» жинағынан) |
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. ЖАЗЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінді оқып, Қазыбек бидің шешендік шеберлігіне баға беріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. «Салиқалы, салмақты ойдың, қызыл тілдің шебері – Қаздауысты Қазыбек би» тақырыбында көркемдік құралдарды орынды пайдалану арқылы аргументативті эссе жазыңыз(100 сөз). Дескриптор:
ҚБ
«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Оқушылар мәтіндегі мәлімет туралы пікірлерін білдіреді; автор ұстанымын анықтайды; тақырып бойынша оқыған әдебиеттерімен бөліседі. Тақырыпқа байланысты эссе жазады ; көркемдік құралдарды орынды пайдаланады; аргументативті эссе жазады; эссе құрылымын сақтайды; сөз санын сақтайды. Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады. |
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
Қалыптастырушы бағалау «Жұлдызша»
«Жұлдызша»
|
11-сынып Қазақ тілі оқулығы Оқулықпен жұмыс («Қазақтың би-шешендері» жинағынан) |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Бүгінгі тақырып бойынша қандай ой түйдім? |
|
||
|
Үй жұмысы |
6-тапсырма. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















