|
|
САБАҚ: № 6 |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сынып: 7-cынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолданып оқу арқылы мәтін мазмұнын түсіну; Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көпшілігі: Мәтінді талдау барысында оқылымның комментарий жасау, іріктеп оқу стратегияларын қолдану; мәтіннен еліктеуіш анықтау; Кейбір оқушылар: «Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық» тақырыбы бойынша мәтінді комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу тәсілдерімен талдап-зерттейді; еліктеу сөздердің стильдік мәнін түсініп қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сүйіспеншілік пен достық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»
- Сүйіспеншілік дегеніміз не? - Әлемде сүйіспеншілік болмаса не болар еді? - «Сүйіспеншілікті қарапайым сөзбен айтып жеткізе алу мүмкін емес...оны іспен ғана білдіре аласың...» дегенді қалай түсіндіресің? Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Қосжазба күнделігі»
2-топ. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- топ. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Оқушылар осындай мысалдар арқылы еліктеу сөздердің ережесін, мағыналық түрлерін анықтап шығады, ережесін шығарады.
2-ТАПСЫРМА. Оқылым мәтініндегі еліктеу сөздерді тауып, мағынасына қарай ажыратыңыз. Дескриптор: *еліктеу сөздерді мәтіннен анықтайды; *еліктеу сөздердің мағыналық түрлерін ажыратады; *ойын дәлелдейді. ҚБ Бекіту. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Жеке жұмыс. Адам өміріндегі ең қадірлі нәрсе – сүйіспеншілік пен мейірім. Себебі... |
Оқылым мәтінін оқып, тапсырмалар орындайды. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Бүгінгі алған білімін қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
|
Парсы ертегісі
massaget kz сайтынан |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс:
4-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
сурет |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№ 7 Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық.docx Арман пВ қазақ тіл
№ 7 Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық.docx Арман пВ қазақ тіл
|
|
САБАҚ: № 6 |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сынып: 7-cынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.6.1 Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқылым стратегияларын қолданып оқу арқылы мәтін мазмұнын түсіну; Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көпшілігі: Мәтінді талдау барысында оқылымның комментарий жасау, іріктеп оқу стратегияларын қолдану; мәтіннен еліктеуіш анықтау; Кейбір оқушылар: «Сүйіспеншілік-жаны ашу, аяушылық» тақырыбы бойынша мәтінді комментарий жасау, іріктеп оқу, зерттеп оқу тәсілдерімен талдап-зерттейді; еліктеу сөздердің стильдік мәнін түсініп қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сүйіспеншілік пен достық |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру: сәлемдесу, сынып оқушыларын түгендеу. Жағымды психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке»
- Сүйіспеншілік дегеніміз не? - Әлемде сүйіспеншілік болмаса не болар еді? - «Сүйіспеншілікті қарапайым сөзбен айтып жеткізе алу мүмкін емес...оны іспен ғана білдіре аласың...» дегенді қалай түсіндіресің? Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар түгенделіп, назары сабаққа аударылады. Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы өз ойларын ортаға салады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы
|
«Қосжазба күнделігі»
2-топ. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады.
3- топ. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды.
ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
Оқушылар осындай мысалдар арқылы еліктеу сөздердің ережесін, мағыналық түрлерін анықтап шығады, ережесін шығарады.
2-ТАПСЫРМА. Оқылым мәтініндегі еліктеу сөздерді тауып, мағынасына қарай ажыратыңыз. Дескриптор: *еліктеу сөздерді мәтіннен анықтайды; *еліктеу сөздердің мағыналық түрлерін ажыратады; *ойын дәлелдейді. ҚБ Бекіту. «Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Жеке жұмыс. Адам өміріндегі ең қадірлі нәрсе – сүйіспеншілік пен мейірім. Себебі... |
Оқылым мәтінін оқып, тапсырмалар орындайды. Мәтіннен алынған тұжырымдарды мәтінге сүйеніп комментарий жасай отырып оқиды. Тақырыпқа қатысты нақты ұсынылған тапсырма мақсатына сәйкес іріктеп оқиды. «9 алмаз» әдісімен ақпаратты маңыздылығына қарай іріктеп орналастырып шығады. Тақырыпты мақсатына сай зерттеп оқиды. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Грамматикалық тапсырма орындайды. Бүгінгі алған білімін қорытындылайды. |
ҚБ
ҚБ
|
Парсы ертегісі
massaget kz сайтынан |
|||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 5 минут
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс:
4-тапсырма |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс. АКТ-мен байланыс . Құндылықтардағы байланыс |
сурет |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия |
Кері байланыс |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ / оқу мақсаттар шынайы ма ? Бүгінгі оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды ? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе ? Мен өз жоспарларыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен ? |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз )? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да , оқуды да ескеріңіз ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? |
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















