Білім беру ұйымының
атауы
|
Ямышев ЖОББМ
|
|
Пәні:
|
Әдебиеттік оқу
Атамұра
|
|
Бөлім:
|
Қоршаған
орта
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Айтжанова Махаббат
Дауреновна
|
|
Күні:
|
17.04.2024 ж
|
|
Сынып: 2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№ 84 сабақ. Болаттың
белгісі
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
|
2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне
(бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын
болжау
2.2.6.1
кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін
бағалау
|
|
Сабақтың мақсаты
|
шығарманың
тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын
болжау
кейіпкердің сыртқы
келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін
бағалау
|
|
Құндылықтар
|
Талап: қоршаған орта тазалығын
сақтау
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасы
Кемпірқосақ өлеңін
айтады
|
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырмасын
Оқиды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Өлеңді жатқа
айтады-1б
|
|
|
Сабақтың
ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
ФС
тапсырма
1-тапсырма
Қарақаттың
пайдасы
туралы айт.
|
Қарақаттың пайдасы туралы
айтады
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Қарақаттың пайдасы туралы
айтады -1б
|
|
|
|
2-тапсырма
«түртіп
алу» әдісі
Мәтінді
оқы.
Болаттың белгісі
Болат
тау беткейінен қолқорабын толтыра қарақат теріп,қайтып келе жатыр.
Тас төбеден аумай,шақшиып тұрған күн таңдайды кептіреді. Жолда
сұп-суық сарқырама бар-ды. Сол жаққа қарап еді,бір топ бала
шомылып,асыр салып,ойнап жүр екен. Соларға барып қосылса, салқын
суға сүңгіп-сүңгіп алса,қандай рақат! «Бірақ балалар қарақатымды
талап жеп қояды-ау!» деп ойлады. Болат «Апам одан тосап қайнатам
демеп пе еді? » деп ойлады Болат.
Сөйтіп
Болат қарақатты тығып,аяқ астына түскен көлеңкені белгі етіп
қалдырды. Сға шомылып, қайт акелгенде қарақатты таба алмады. Сонша
шөптің арасынан табу оңай ма? Қойып кеткен белгісі де жоқ. шарасы
таусылған Болат достарына келіп бәрін айтты.
Көпке
дейін Болаттың аңқаулығы мен қызғаншақтығы достарының арасында әзіл
боп жүрді?
Болат
достарыннан нені қызғанды?
Болат
белгіге нені қалдырды?
Болат
тығып кеткен қарақатын таба алды ма?
Болаттың әрекетіне қандай баға
бересің?
|
Мәтінді
оқиды
Сұрақтарға жауап
береді
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтінді
оқиды-1б
Мәтін мазмұны бойынша
сұрақтарға жауап береді-1б
|
Оқулық
|
|
|
ЕБҚ
және ЕҚБ
3-тапсырма
«суреттер сөйлейді» әдісі
Суретке
сүйеніп,суреттерге ат ойластыр.
Қарақат
терген Болат
Қызғаныш
Суға
шомылу
Қарақатын таба алмау
|
Суретке ат
қояды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Суретке ат
қояды-1б
|
|
|
|
4-тапсырма
«Есіңде
ме?» айдары
Ойлап
тапқан тақырыптарың бойынша мәтінді әңгімеле
|
Ойлап тапқан тақырыбы бойынша
мәтінді әңгімелейді
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Тақырып бойынша мәтінді
әңгімелейді-1б
|
Суреттер
|
|
|
5-тапсырма
Шешуі
көлеңке болатын жұмбақты толықтыр.
-
қорқа ма әлде, жарықтан ол
қашады,
Әдеті
бар паналайтын тасаны.
-
Соңыңнан қалмайды,
Тоқтасаң тоқтайды.
Үйге
іздеп бармайды,
Тығылсаң таппайды.
|
Жұмбақтың шешуін
табады
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Керекті сөзді
қойып,жұмбақты
құрастырады-1б
Жұмбақты оқып,шешуін
табады-1б
|
Оқулық
|
|
|
6-тапсырма
Мәтінді
екі бөлікке бөліп, талда. Әр бөлікке ат қой.
Болат қарақатты неліктен тығып қойды?
|
Себебі
1.Достарынан қызғанды.
2.Әжесі қарақаттан тосап қайнатады, балалар оны
жеп қояды,-деп ойлады
|
Болат қарақатты не себепті таппай
қалды?
|
Өйткені
Көлеңкені белгі қылып қалдырды. Сондықтан ол
қарақатты таппай қалды.
|
|
Мәтінді бөлікке бөліп
әңгімелейді
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Мәтінді бөлігі
бойынша мазмұндайды-1б
Пайымдау мәтінінң
сұрағына жауап береді-1б
|
|
|
|
7-тапсырма
Сен Болатқа қандай кеңес берер едің?
|
Өз ойларын
айтады
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Өз ойларын
айтады-1б
|
|
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
Бекіту
Сұрақтар арқылы
Үй тапсырмасы
Мәтінді мазмұндап келу
Кері байланыс
|
Сұрақтарға жауап
береді
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап
береді-1б
«Принтер»
әдісі
|
|
|