Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
§ 3. Ақпаратты беру
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 3. Ақпаратты беру 4-сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.2- байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіреді. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
«Байланыс арнасы» ұғымы туралы анықтама береді. |
||
|
Көптеген оқушылар: |
||
|
Ақпараттың түрлерін және осы ақпаратты жіберуді болатын байланыс каналын ажыратады. |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Біздің айналамыздағы ақпараттың берілуі мен ақпарат алмасу түрлеріне мысал келтіреді. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімдер әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексереді. Позитивті атмосфера жасайды. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалу. |
|
|
|
Қызығушылықты ояту (5 мин) |
Ақпаратты жеткізудің әртүрлі тәсілдерін көрсететін қызықты бейне немесе интерактивті ойын ұсынады. Талқылауды ынталандыру үшін сұрақтар қояды. |
Бейне көру/ойын ойнау және сұрақтарға жауап беру. |
Ауызша жауаптар |
Бейне, интерактивті ойын |
|
Мағынаны ашу (20 мин) |
«Байланыс арна», «ақпарат көзі», «ақпаратты қабылдаушы» ұғымдарын түсіндіреді. Күнделікті өмірден мысалдар келтіреді. Оқушыларды топқа бөліп, әртүрлі құрылғылардың жіктелуіне және олардың ақпаратты беру процесіндегі рөлін анықтауға байланысты тапсырмаларды орындауды ұсынады. |
Мұғалімнің түсіндірмелерін тыңдаңыз, талқылауға қатысыңыз және топтық тапсырмаларды орындаңыз. |
Топтық жұмысты бақылау, ауызша жауап беру |
Тапсырма карточкалары, маркерлер, тақта Алматыкітап интернет ЖИ |
|
Ой корытындылау (8 мин) |
Әр топ өз жұмысының нәтижесін көрсетеді. Мұғалім қазіргі замандағы ақпараттың маңыздылығына тоқталып, алған білімдерін қорытындылайды. |
Жұмыс нәтижелерін ұсынып, мұғалімнің сұрақтарына жауап беріңіз. |
Презентацияны бағалау |
|
|
|
|
|
10 балл |
:«Интернет қалай жұмыс істейді», «Байланыс тарихы». Интерактивті ойындар: «Компьютер құрастыр», «Құрылғыны тап». Тапсырмалары бар карточкалар: Әр түрлі құрылғылар, байланыс арналары, диаграммалар. Канва ЖИ |
|
Кері байланыс (3 мин) |
Әр топтың жұмысы бойынша кері байланыс жасайды. Сабақ бойынша бағаларын жариялайды. |
Мұғалімнің бағалауын тыңдау. |
Ауызша бағалау |
|
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
Үй тапсырмасын түсіндіреді: қоршаған ортадағы әртүрлі байланыс арналарының мысалдарын тауып, олар туралы шағын әңгіме жазу. |
Үй тапсырмасын жазып алу. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
. Ақпаратты беру 4-сабақ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
§ 3. Ақпаратты беру
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 3. Ақпаратты беру 4-сабақ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.2- байланыс арналары, ақпарат көздері және қабылдағыштарының мысалын келтіреді. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|
|
«Байланыс арнасы» ұғымы туралы анықтама береді. |
||
|
Көптеген оқушылар: |
||
|
Ақпараттың түрлерін және осы ақпаратты жіберуді болатын байланыс каналын ажыратады. |
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
Біздің айналамыздағы ақпараттың берілуі мен ақпарат алмасу түрлеріне мысал келтіреді. |
||
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімдер әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин) |
Оқушылармен амандасып, сабаққа дайындығын тексереді. Позитивті атмосфера жасайды. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалу. |
|
|
|
Қызығушылықты ояту (5 мин) |
Ақпаратты жеткізудің әртүрлі тәсілдерін көрсететін қызықты бейне немесе интерактивті ойын ұсынады. Талқылауды ынталандыру үшін сұрақтар қояды. |
Бейне көру/ойын ойнау және сұрақтарға жауап беру. |
Ауызша жауаптар |
Бейне, интерактивті ойын |
|
Мағынаны ашу (20 мин) |
«Байланыс арна», «ақпарат көзі», «ақпаратты қабылдаушы» ұғымдарын түсіндіреді. Күнделікті өмірден мысалдар келтіреді. Оқушыларды топқа бөліп, әртүрлі құрылғылардың жіктелуіне және олардың ақпаратты беру процесіндегі рөлін анықтауға байланысты тапсырмаларды орындауды ұсынады. |
Мұғалімнің түсіндірмелерін тыңдаңыз, талқылауға қатысыңыз және топтық тапсырмаларды орындаңыз. |
Топтық жұмысты бақылау, ауызша жауап беру |
Тапсырма карточкалары, маркерлер, тақта Алматыкітап интернет ЖИ |
|
Ой корытындылау (8 мин) |
Әр топ өз жұмысының нәтижесін көрсетеді. Мұғалім қазіргі замандағы ақпараттың маңыздылығына тоқталып, алған білімдерін қорытындылайды. |
Жұмыс нәтижелерін ұсынып, мұғалімнің сұрақтарына жауап беріңіз. |
Презентацияны бағалау |
|
|
|
|
|
10 балл |
:«Интернет қалай жұмыс істейді», «Байланыс тарихы». Интерактивті ойындар: «Компьютер құрастыр», «Құрылғыны тап». Тапсырмалары бар карточкалар: Әр түрлі құрылғылар, байланыс арналары, диаграммалар. Канва ЖИ |
|
Кері байланыс (3 мин) |
Әр топтың жұмысы бойынша кері байланыс жасайды. Сабақ бойынша бағаларын жариялайды. |
Мұғалімнің бағалауын тыңдау. |
Ауызша бағалау |
|
|
Үйге тапсырма (2 мин) |
Үй тапсырмасын түсіндіреді: қоршаған ортадағы әртүрлі байланыс арналарының мысалдарын тауып, олар туралы шағын әңгіме жазу. |
Үй тапсырмасын жазып алу. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


