|
Мектеп атауы: |
№50 орта мектеп КММ |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Рахим А.Қ |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.12.2022 жыл |
|||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
5«Б» сынып |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы: |
III бөлім Заттар мен материалдар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Табиғи және жасанды заттар |
|||||||||||||||||||||||
|
Кодталған оқу мақсаты: |
5.3 3.1-кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен жасалған, алынған заттарға мысалдар келтіру. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен жасалған, алынған заттарға мысалдар келтіре алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен жасалған, алынған заттарға мысалдар келтіреді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі: |
Түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы 7-мин |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, сыныпты түгелдеу, сыныпқа психологиялық ахуал жасау. Оқушыларды ақпараттық карточка арқылы топқа бөлу. Iтоп Табиғи заттар II топ Платмасса III топ Синтетика |
Сынып өзара жақсы қарым-қатынас жасап, топтарға бөліну арқылы тапсырма орындайды.
|
|
Слайд беттері,көрнекілік құралдары. |
|||||||||||||||||||
|
|
|
«Колесо» әдісі.
Әдіс мақсаты: Өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Әдіс қадамдары:
.1.Таза заттар
дегеніміз не?
|
Қойылған сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша ойларын жинақтайды, пікір алмасады.
|
«Фри» әдісі арқылы бағалау
|
Слайд беттері,Worldwell платформасы,көрнекіліктер,ойыншықтар.
|
|||||||||||||||||||
|
|
С
15 мин |
«Жасанды және табиғи заттар» Видеоролик Жасанды заттар дегеніміз не ? Табиғи заттар дегеніміз не ? Табиғи және жасанды заттардың айырмашылығы қандай? Жұптық жұмыс: «Иә немесе Жоқ» тапсырмасы.
|
Сұрақтарды талқылап, «иә» немесе «жоқ» деген жауаптармен сәйкестендіреді.
Оқушыларға жұптық тапсырма беріледі. Оқушылар жұптасып отырып тапсырма орындайды.
|
Бағалау критерийі: 5-баллдық жүйесімен бағалады. Бағалау парағымен бағаланады.
|
А3 қағаздары,маркерлер, мәтін жазылған үлестірмелі парақшалар.
|
|||||||||||||||||||
|
|
10 мин |
Топтық тапсырма
I топ Табиғи заттар II топ Пласмасса III топ Синтетика
|
1.I топ Табиғи заттар
Табиғи заттарға сипаттама жасайды.
2.II топ Пласмасса тобы Жасанды заттарға сипаттама жасайды.
3.III топ Синтетика тобы Табиғи және жасанды заттардың жағымды және жағымсыз тұстарын анықтайды.
|
Бағалау критерийі: Бағалау парағы
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 8-мин |
Бекіту сұрақтары : 1.Жасанды заттар дегеніміз не ?
2.Табиғи заттарға нелер жатады 3.Табиғи және синтетикалық заттар айырмашылығы қандай ? 4.Платмасса заттарға нелер жатады 5.Платмасса заттар атаңыздар?
Кері байланыс: Classroom screen платформасы арқылы жүзеге асады. |
|
. |
|
|||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: |
Жасанды және табиғи заттарға сипаттама жазу. |
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
" Ашық сабақ Табиғи және жасанды заттар"5-класс Жаратылыстану пәні
" Ашық сабақ Табиғи және жасанды заттар"5-класс Жаратылыстану пәні
|
Мектеп атауы: |
№50 орта мектеп КММ |
|||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Рахим А.Қ |
|||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.12.2022 жыл |
|||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: |
5«Б» сынып |
|||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||
|
Бөлім атауы: |
III бөлім Заттар мен материалдар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Табиғи және жасанды заттар |
|||||||||||||||||||||||
|
Кодталған оқу мақсаты: |
5.3 3.1-кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен жасалған, алынған заттарға мысалдар келтіру. |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен жасалған, алынған заттарға мысалдар келтіре алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
кейбір табиғатта түзілген және жасанды жолмен жасалған, алынған заттарға мысалдар келтіреді. |
|||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысының деңгейі: |
Түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы 7-мин |
Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, сыныпты түгелдеу, сыныпқа психологиялық ахуал жасау. Оқушыларды ақпараттық карточка арқылы топқа бөлу. Iтоп Табиғи заттар II топ Платмасса III топ Синтетика |
Сынып өзара жақсы қарым-қатынас жасап, топтарға бөліну арқылы тапсырма орындайды.
|
|
Слайд беттері,көрнекілік құралдары. |
|||||||||||||||||||
|
|
|
«Колесо» әдісі.
Әдіс мақсаты: Өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Әдіс қадамдары:
.1.Таза заттар
дегеніміз не?
|
Қойылған сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша ойларын жинақтайды, пікір алмасады.
|
«Фри» әдісі арқылы бағалау
|
Слайд беттері,Worldwell платформасы,көрнекіліктер,ойыншықтар.
|
|||||||||||||||||||
|
|
С
15 мин |
«Жасанды және табиғи заттар» Видеоролик Жасанды заттар дегеніміз не ? Табиғи заттар дегеніміз не ? Табиғи және жасанды заттардың айырмашылығы қандай? Жұптық жұмыс: «Иә немесе Жоқ» тапсырмасы.
|
Сұрақтарды талқылап, «иә» немесе «жоқ» деген жауаптармен сәйкестендіреді.
Оқушыларға жұптық тапсырма беріледі. Оқушылар жұптасып отырып тапсырма орындайды.
|
Бағалау критерийі: 5-баллдық жүйесімен бағалады. Бағалау парағымен бағаланады.
|
А3 қағаздары,маркерлер, мәтін жазылған үлестірмелі парақшалар.
|
|||||||||||||||||||
|
|
10 мин |
Топтық тапсырма
I топ Табиғи заттар II топ Пласмасса III топ Синтетика
|
1.I топ Табиғи заттар
Табиғи заттарға сипаттама жасайды.
2.II топ Пласмасса тобы Жасанды заттарға сипаттама жасайды.
3.III топ Синтетика тобы Табиғи және жасанды заттардың жағымды және жағымсыз тұстарын анықтайды.
|
Бағалау критерийі: Бағалау парағы
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы 8-мин |
Бекіту сұрақтары : 1.Жасанды заттар дегеніміз не ?
2.Табиғи заттарға нелер жатады 3.Табиғи және синтетикалық заттар айырмашылығы қандай ? 4.Платмасса заттарға нелер жатады 5.Платмасса заттар атаңыздар?
Кері байланыс: Classroom screen платформасы арқылы жүзеге асады. |
|
. |
|
|||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: |
Жасанды және табиғи заттарға сипаттама жазу. |
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






абақтың ортасы
























