|
Бөлім: |
Бөлім: 4--бөлім. Ұлттық экологиялық мәдениет.Қадір Мырза Әлі «Аралым» өлеңі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Күні : |
«Б»- 03.12.2025 ж |
||||
|
Сыныбы: 10 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бетпақдала» қорығы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.2.1 мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу), жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазады (конспектілеу), жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіреді |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік құндылығына баулу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Мұғалім «Көңіл күйді анықтау» тренингінің негізінде сабақ басында оқушыларға А4 парағы мен маркерлер таратады. Оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл күйін сипаттайтын сурет (смайлик) (күліп немесе езу тартып тұрған, қабағы түюлі, бейтарап т. б.) салады. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, |
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
1-тапсырма. Ойтүрткі Сабақтың тақырыбын қалай түсіндіңдер? Бетпақдала дегенді естігенде көз алдарыңа қандай дала елестейді? 2-тапсырма. Публицистикалық және ғылыми стильдердің жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, «Ақбөкен киелі жануар» тақырыбында өтетін ойталқының баспасөз парағын жазғызады. 3-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді: Бетпақдала деп қандай жерді атаған? Осындай ұлан байтақ жерді сақтап қалу үшін қандай шара ойластырылған? Қазақ халқы үшін қандай жануар киелі болып саналады? Қазақ халқы ақбөкенді қалай атаған? ҚР ның Үкіметі ақбөкендерді қорғау мақсатында қандай шешімге келді? Оны қашан қабылдады? |
«Шапалақ» Қалыптастырушы бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Дескриптор: - қосымша материалдарды тауып, ортақ қорытындылар жасайды |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия. «Бес саусақ» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап жазады. |
||||
|
Үй тапсырмасын беру : 4- тапсырма, 70 бет |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
“ Бетпақдала» қорығы
“ Бетпақдала» қорығы
|
Бөлім: |
Бөлім: 4--бөлім. Ұлттық экологиялық мәдениет.Қадір Мырза Әлі «Аралым» өлеңі |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Күні : |
«Б»- 03.12.2025 ж |
||||
|
Сыныбы: 10 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Бетпақдала» қорығы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.2.1 мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу), жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіру; |
||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазады (конспектілеу), жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіреді |
||||
|
Құндылықтарға баулу: |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік құндылығына баулу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Мұғалім «Көңіл күйді анықтау» тренингінің негізінде сабақ басында оқушыларға А4 парағы мен маркерлер таратады. Оқушылар параққа маркермен өзінің көңіл күйін сипаттайтын сурет (смайлик) (күліп немесе езу тартып тұрған, қабағы түюлі, бейтарап т. б.) салады. |
Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, |
||
|
Сабақтың ортасы 26 минут |
1-тапсырма. Ойтүрткі Сабақтың тақырыбын қалай түсіндіңдер? Бетпақдала дегенді естігенде көз алдарыңа қандай дала елестейді? 2-тапсырма. Публицистикалық және ғылыми стильдердің жанрлық, стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, «Ақбөкен киелі жануар» тақырыбында өтетін ойталқының баспасөз парағын жазғызады. 3-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді: Бетпақдала деп қандай жерді атаған? Осындай ұлан байтақ жерді сақтап қалу үшін қандай шара ойластырылған? Қазақ халқы үшін қандай жануар киелі болып саналады? Қазақ халқы ақбөкенді қалай атаған? ҚР ның Үкіметі ақбөкендерді қорғау мақсатында қандай шешімге келді? Оны қашан қабылдады? |
«Шапалақ» Қалыптастырушы бағалау. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Дескриптор: - қосымша материалдарды тауып, ортақ қорытындылар жасайды |
Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 7 минут |
Рефлексия. «Бес саусақ» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап жазады. |
||||
|
Үй тапсырмасын беру : 4- тапсырма, 70 бет |
|||||
шағым қалдыра аласыз













