|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 119 сабақ. Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтау 2.5.2.3 нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтайды нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқиды |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны тануға,білуге құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақтың басы
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үйге тапсырман «Lays» әдісі арқылы сұралды 7-тапсырма
Шешуі: 31-18=13 31+13=44 Жауабы: барлығы 44 кг көкөніс |
Оқушылар-дың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
1-тапсырма «Сен білесің бе?» әдісі арқылы Тапсырманы орындайды Дәптерге . қойда оны А әрпімен белгіле. Оқылуы А нүктесі Дәптерге 6 нүкте белгіле,оларды бір-бірінен ажыраты үшін әрқайсысын әріптермен белгіле: Е,К,М,Р,Т,О. Осы нүктелерді ата. Е нүктесі, К нүктесі .... |
Нүкте сызады және оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Нүкте сызады және латын әріптерімен белгілейді, нүктелерді оқиды-1б |
|
||
|
5мин |
ЕБҚ және ЕҚБ 2-тапсырма «Шашка» әдісі арқылы Суретке қара. Кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша ата және дәптерге жаз.
оқылуы: АЕ кесіндісі, ВС түзуі |
Кесіндімен түзулерді атайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесіндімен түзуді сызады-1б Кесінді мен түзуді оқиды-1б |
Кесінді-лер мен түзулер-дің суреті |
||
|
5мин |
3-тапсырма «Үш сұрақ» әдісі арқылы Сүйір бұрыштың төбесі Е әрпімен,тік бұрыштың төбесін К әрпімен,доғал бұрыштың төбесін О әрпімен белгіле. Бұрыштың қабырғаларын басқа әріптермен белгіле. АЕВ сүйір бұрышы
ЕКВ тікбұрышы
ВОА доғал бұрышы
|
Бұрыштарды әріптермен белгілейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Бұрыштардың төбесі мен қабырғасын латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
||
|
5мин |
4-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Жұптық жұмыс АВ және КМ кесінділерін өлше. КМ кесіндісі АВ кесіндіснен неше см ұзын? |
Кесінділерді өлшейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінділерді өлшейді-1б Салыстырады-1б |
|
||
|
5мин |
ЕҚБ 5-тапсырма « Киндер» әдісі арқылы тапсырманы орындайды Т С Е D С D кесіндісі -10см СЕ кесіндісі -6см Е D кесіндісі -4 см |
Түзі сызады Түзуді кесіндіге айналдырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Түзу сызады және нүкте қойып кесіндіге айналдырады-1б |
оқулық |
||
|
5мин |
6-тапсырма «Билеттер » әдісі арқылы өрнек құр және олардың мәнін тап. 6*3/3+47=53 3*3/1+47=56 35/5*4-19=9 45/5*5-19=28 |
Өрнек құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өрнек құрастырады, мәнін табады-1б |
Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма Кез келген кесінді сыз. Оның ұштарын әріптермен белгіле. Сәуле сыз және оның басын әріппен белгіле. Белгіленуі бойынша осы фигураларды оқы. Кері байланыс: «Білім почтасы» әдісі бойынша өтеді. Суреттерін білім почтасына жапсырып, оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Үйй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады, Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
. Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу
. Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 119 сабақ. Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.3.1 сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтау 2.5.2.3 нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
сызықта белгіленген нүктелерді бір-біріне қатысты орналасуын анықтайды нүктелерді, кесінділерді, сәулелерді, түзулерді латын алфавитінің бас әріптерімен таңбалау, оларды таңбалануы бойынша оқиды |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны тануға,білуге құштар болу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
||
|
Сабақтың басы
5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үйге тапсырман «Lays» әдісі арқылы сұралды 7-тапсырма
Шешуі: 31-18=13 31+13=44 Жауабы: барлығы 44 кг көкөніс |
Оқушылар-дың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Екі амалмен орындалатын есепті шығарады-1б |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
1-тапсырма «Сен білесің бе?» әдісі арқылы Тапсырманы орындайды Дәптерге . қойда оны А әрпімен белгіле. Оқылуы А нүктесі Дәптерге 6 нүкте белгіле,оларды бір-бірінен ажыраты үшін әрқайсысын әріптермен белгіле: Е,К,М,Р,Т,О. Осы нүктелерді ата. Е нүктесі, К нүктесі .... |
Нүкте сызады және оқиды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Нүкте сызады және латын әріптерімен белгілейді, нүктелерді оқиды-1б |
|
||
|
5мин |
ЕБҚ және ЕҚБ 2-тапсырма «Шашка» әдісі арқылы Суретке қара. Кесінділер мен түзулерді белгіленуі бойынша ата және дәптерге жаз.
оқылуы: АЕ кесіндісі, ВС түзуі |
Кесіндімен түзулерді атайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесіндімен түзуді сызады-1б Кесінді мен түзуді оқиды-1б |
Кесінді-лер мен түзулер-дің суреті |
||
|
5мин |
3-тапсырма «Үш сұрақ» әдісі арқылы Сүйір бұрыштың төбесі Е әрпімен,тік бұрыштың төбесін К әрпімен,доғал бұрыштың төбесін О әрпімен белгіле. Бұрыштың қабырғаларын басқа әріптермен белгіле. АЕВ сүйір бұрышы
ЕКВ тікбұрышы
ВОА доғал бұрышы
|
Бұрыштарды әріптермен белгілейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Бұрыштардың төбесі мен қабырғасын латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
||
|
5мин |
4-тапсырма «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Жұптық жұмыс АВ және КМ кесінділерін өлше. КМ кесіндісі АВ кесіндіснен неше см ұзын? |
Кесінділерді өлшейді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінділерді өлшейді-1б Салыстырады-1б |
|
||
|
5мин |
ЕҚБ 5-тапсырма « Киндер» әдісі арқылы тапсырманы орындайды Т С Е D С D кесіндісі -10см СЕ кесіндісі -6см Е D кесіндісі -4 см |
Түзі сызады Түзуді кесіндіге айналдырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Түзу сызады және нүкте қойып кесіндіге айналдырады-1б |
оқулық |
||
|
5мин |
6-тапсырма «Билеттер » әдісі арқылы өрнек құр және олардың мәнін тап. 6*3/3+47=53 3*3/1+47=56 35/5*4-19=9 45/5*5-19=28 |
Өрнек құрастырады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Өрнек құрастырады, мәнін табады-1б |
Дәптер |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үйге тапсырма Кез келген кесінді сыз. Оның ұштарын әріптермен белгіле. Сәуле сыз және оның басын әріппен белгіле. Белгіленуі бойынша осы фигураларды оқы. Кері байланыс: «Білім почтасы» әдісі бойынша өтеді. Суреттерін білім почтасына жапсырып, оқушылар сабаққа кері байланыс жасайды.
|
Үйй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кесінді сызады, Латын әріптерімен белгілейді-1б |
|
||
шағым қалдыра аласыз





















