Білім беру ұйымының
атауы
|
|
|
Пәні:
|
Математика
|
|
Бөлім:
|
Саяхат
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
|
Күні:
|
|
|
Сынып:
2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№132 сабақ. Жиындар.
Логика әлемі
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаты:
|
2.4.1.1 тең жиындардың
бірігуін және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма
арқылы көрнекі түрде
кескіндеу
2.4.2.1тұжырымдардың ақиқаттығын немесе
жалғандығын анықтау, ақиқат немесе жалған тұжырымдар
құру
|
|
Сабақтың мақсаты
|
тең жиындардың бірігуін
және жиыннан оның тең бөліктерін айырып алуды диаграмма арқылы
көрнекі түрде
кескіндеу
тұжырымдардың
ақиқаттығын немесе жалғандығын анықтау, ақиқат немесе жалған
тұжырымдар құру
|
|
Құндылықтар
|
Талап: жаңаны білуге,үйренуге құштар
болу
|
|
Сабақтың барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырма
6-тапсырма
Көлденеңінен
-
Түзудің бөлігі
-
2 жазықтықтағы негізгі фигура
-
Өрнек
-
Кесіндінің неше ұшы бар?
-
Барлық қабырғалары өзара тең
тіктөртбұрыш
Тігінен
Бұрыштың түрі.
|
Оқушылардың назарын
сабаққа аудару
Үй
тапсырма-сын
оқиды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сөзжұмбақ-ты
шешеді-1б
|
|
|
Сабақтың
ортасы
25мин
|
Жаңа
сабақ
Фс
тапсырма
1-тапсырма
Суреттерге
қара. Жиындарды ата.
Осы
жиындардың бірігуі нәтижесінде шыққан жиынды қалай
атайды?
Жауабы:
геометриялық жиын.
|
Ауызща
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Жиындарды атайды-1
б
Жиындардың бірігуінен шыққан
жиынды атайды-1б
|
|
|
|
2-тапсырма
Әр жиын
элементтерінің санын анықта.
А-бір
таңбалы натурал сандар жиыны.
К-толық
ондықтардың жиыны
Е-толық
жүздіктердің жиыны
М-екі
таңбалы натурал сандар жиыны
Осы
жиындардың бірігуі нәтижесінде шыққан жиынды қалай
атайды?
А= М
=
МА
жиынының бірігуінен шыққан жиынды натурал сандар
жиыны.
К= Е=
КЕ
жиындарының біруінен шыққан жиынды дөңгелек сандар
жиыны.
|
Ауызша
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Жиындардың
элементтер санын
анықтайды-1б
Жиындардың бірігуін
атайды-1б
|
Оқулық
|
|
|
ЕҚБ
3-тапсырма
Екі
жиынның элементтерін салыстыр.
Элементтерді теріп жаз.
а) А
жиынына тиісті
1,0,3,2,4
ә) В
жиынына тиісті 5,6,3,2,4
б) А
жиынына да, В жиынына да тиісті
2,3,4.
|
Жазбаша
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Жиындар элементтерін
салыстырады-1б
Жиындар элементтерін
атайды-1б
Екі жиынға да тиесілі
элементтерді атайды-1б
|
|
|
|
4-тапсырма
С,М,Е,К
жиындарының элементтерін зертте.
1
жалған
2
ақиқат
|
Ауызша
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Пікірлердің ақиқат не жалған
екенін табады-1б
|
Жиындар
суреті
|
|
|
ЕБҚ
5-тапсырма
«Үш-үштен»
комбинациялардың нұсқаларын құрастыр.
Қорапта
қызыл,жасыл және сары шарлар бар.
Егер
қораптан үш шар алсаң,олар қандай түс болуы
мүмкін?
Өз
жауабыңды шар түстерінің бірінші әріптерімен белгілеп алып, кесте
түрінде көрсет.
С,Қ,Ж
|
С,Ж,Қ
|
Қ,Ж,С
|
Қ,С,Ж
|
Ж,С,Қ
|
Ж,Қ,С
|
|
Жазбаша
орындайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
«Үш-үштен»
композициялар нұсқасын
көрсетеді-1б
|
Кесте
оқулық
|
|
|
6-тапсырма
Пікірлер
ақиқат па,жалған ба?
а) Көбейту
мен бөлу-өзара кері амалдар. –ақиқат
ә) кез
келген санды 1-ге көбейткенде көбейтіндінің мәні 1-ге тең
болады-жалған.
|
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Пікірлерді
табады-1б
|
Оқулық
|
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
Үй
тапсырма
7-тапсырма
Сыйымдылығы 4 литрлік ыдыстарға 16л күнбағыс майы
және 20 л мақта майы бөліп құйылды. Неше ыдысқа май
құйылды?
Шешуі:
16/4=4
20/4=5
Жауабы: 4
ыдысқа күнбағыс майы
5 ыдысқа
мақта майы құйылды.
Кері
байланыс
|
Үй тапсырмасын
алады
Кері байланыс
жасайды
|
Жарайсыңдар
|
|
|