Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:
|
Сабақ реті: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 Т2 |
Оқушылар саны:
|
Келмегендер:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Құндылықтар. Әдепті бала |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ қамтитын оқу мақсаттары: |
1.4 Мәтіндегі негізгі, қосалқы мәліметтерді түсіну 4.1.4.1* тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себеп-салдарлық байланысын (кейіпкерлер, оқиға) және негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
мәтіндегі негізгі ақпаратты түсіну; кейіпкерді анықтау, мінездеме беру; негізгі ойды анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
кейіпкердің іс –әрекеті арқылы мінезін анықтайды; мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; кейіпкерге баға береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану |
тыңдалым мәтіні |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология: әдепті, тәрбиелі, алғыс, ұят, қарт, қасиет Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша, себебі, дәлелдеймін ..... |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт |
Іс-шаралар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Құндылықтар картасын толтыру. Жұптық жұмыс.Оқушылар шеңбер ішіне құндылықтарды жазады (адами құндылықтар, отбасылық құндылықтар ... )
|
слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлімі
5 минут
10 минут (тыңдау, кестені толтыру, кері байланыс)
10 минут (ақпаратты қолдану, мінездеме беру)
10 минут (сөйлем құрау)
|
Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтиже талқыланады. Тыңдалымалды тапсырмасы. А) берілген сұрақтарға жауап береді, өз ойларны айтады; В) үлгі арқылы сөйлемді толық айтуға дағдыланады. Әдептілікке байланысты қандай сөздерді білесіңдер? Әдепті балалар қандай болады? Әдептілік дегенді қалай түсінесіңдер?
Тыңдалым мәтіні. Арман мен Аян қаланың ортасындағы бес қабатты үйде тұрады. Екеуі де екінші сыныпта оқиды. Бір мектепте оқитындықтан жолдары да бір. Бүгін автобустың алдыңғы орындығына жайғасқан екеуі мектепке келе жатты. Бір аялдамадан соң, алдынғы есіктен қолындағы сөмкесін әзер көтеріп бір әжей кірді. Аян әжейдің қасына келіп: -Әже, мына орынға отырыңыз,-деді Арман болса қарт адамды көрмегенсіп, автобус терезесін өрнектеген қырауды саусағымен шимайлап, теріс қараған күйі отыра берді. Екі аялдамадан кейін әжей орнынан тұрып, түсуге ыңғайланды да, сөмкесінен екі алма алып, Аянға ұсынды. - Мә, қалқам, ала ғой. - О не дегеніңіз, рақмет, әже ! - Алманы орының үшін беріп тұрғаным жоқ . Әдептілігіне сүйсінген алғысым ғой,-деді әжей Аянға күлімдей қарап. Аян мен Арман автобустан түсіп, мектепке бет алды. Аян алманы жеп келе жатып, төңірегіне көңілдене қарайды. Арман қолындағы алманы бірер тістегені болмаса, тұтас жеп қоюға қысылып келеді.
Тыңдалым тапсырмасы. Жеке жұмыс. А) Мәтінді тыңдап отырып, кейіпкерді, оқиғаны, оқиға орнын анықтайды; В) жұбына жұмысты оқып, өз жұмысын толықтырады.
Кері байланыс. «Мадақтау сэндвичі» 1-бөлік- не ұнады? 2-бөлік не нәрсені жақсарту керек?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Жұптық жұмыс. А) ақпаратты қолданып, мәтіндегі басты кейіпкерге мінездеме береді. В) сынып алдында оқиды, жұмыстарын бағалайды.
Топтық жұмыс. Берілген сөздермен сөйлем құрастыру. А) шеңбердің ортасында құндылық деген сөз болады; В) оқушылар дастарқанның әр бөлігіне әдептілікке байланысты сөйлемдерді жазады.
С
Кері байланыс. Қиындық туғызды ...... Өзімнің жетістігім ............................. деп санаймын. |
слайд
Ресурс тыңдалым мәтіні
үлестірмелі материал
Үлестірмелі материал
Үлестірмелі материал
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Талқылау бойынша серіктестер»
С Өзіңіз үйренген үш нәрсе туралы; Не нәрсе оңай болды? Не нәрсе қиын болды? Не білгіңіз келеді? |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? |
Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау.
|
Бағалау критерийі Кері байланыс
|
Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.) |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
. ҚМЖ 4-сынып "Әдепті бала" Қазақ тілі Т2
. ҚМЖ 4-сынып "Әдепті бала" Қазақ тілі Т2
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні:
|
Сабақ реті: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 Т2 |
Оқушылар саны:
|
Келмегендер:
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Құндылықтар. Әдепті бала |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ қамтитын оқу мақсаттары: |
1.4 Мәтіндегі негізгі, қосалқы мәліметтерді түсіну 4.1.4.1* тыңдаған мәтін бойынша оқиғаның себеп-салдарлық байланысын (кейіпкерлер, оқиға) және негізгі ойды мұғалімнің қолдауымен анықтау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
мәтіндегі негізгі ақпаратты түсіну; кейіпкерді анықтау, мінездеме беру; негізгі ойды анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
кейіпкердің іс –әрекеті арқылы мінезін анықтайды; мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; кейіпкерге баға береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану |
тыңдалым мәтіні |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән лексикасы және терминология: әдепті, тәрбиелі, алғыс, ұят, қарт, қасиет Диалог және жазылым үшін қажетті сөз тіркестер: менің ойымша, себебі, дәлелдеймін ..... |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан-ған уақыт |
Іс-шаралар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
5 минут
|
Құндылықтар картасын толтыру. Жұптық жұмыс.Оқушылар шеңбер ішіне құндылықтарды жазады (адами құндылықтар, отбасылық құндылықтар ... )
|
слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі бөлімі
5 минут
10 минут (тыңдау, кестені толтыру, кері байланыс)
10 минут (ақпаратты қолдану, мінездеме беру)
10 минут (сөйлем құрау)
|
Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтиже талқыланады. Тыңдалымалды тапсырмасы. А) берілген сұрақтарға жауап береді, өз ойларны айтады; В) үлгі арқылы сөйлемді толық айтуға дағдыланады. Әдептілікке байланысты қандай сөздерді білесіңдер? Әдепті балалар қандай болады? Әдептілік дегенді қалай түсінесіңдер?
Тыңдалым мәтіні. Арман мен Аян қаланың ортасындағы бес қабатты үйде тұрады. Екеуі де екінші сыныпта оқиды. Бір мектепте оқитындықтан жолдары да бір. Бүгін автобустың алдыңғы орындығына жайғасқан екеуі мектепке келе жатты. Бір аялдамадан соң, алдынғы есіктен қолындағы сөмкесін әзер көтеріп бір әжей кірді. Аян әжейдің қасына келіп: -Әже, мына орынға отырыңыз,-деді Арман болса қарт адамды көрмегенсіп, автобус терезесін өрнектеген қырауды саусағымен шимайлап, теріс қараған күйі отыра берді. Екі аялдамадан кейін әжей орнынан тұрып, түсуге ыңғайланды да, сөмкесінен екі алма алып, Аянға ұсынды. - Мә, қалқам, ала ғой. - О не дегеніңіз, рақмет, әже ! - Алманы орының үшін беріп тұрғаным жоқ . Әдептілігіне сүйсінген алғысым ғой,-деді әжей Аянға күлімдей қарап. Аян мен Арман автобустан түсіп, мектепке бет алды. Аян алманы жеп келе жатып, төңірегіне көңілдене қарайды. Арман қолындағы алманы бірер тістегені болмаса, тұтас жеп қоюға қысылып келеді.
Тыңдалым тапсырмасы. Жеке жұмыс. А) Мәтінді тыңдап отырып, кейіпкерді, оқиғаны, оқиға орнын анықтайды; В) жұбына жұмысты оқып, өз жұмысын толықтырады.
Кері байланыс. «Мадақтау сэндвичі» 1-бөлік- не ұнады? 2-бөлік не нәрсені жақсарту керек?
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. Жұптық жұмыс. А) ақпаратты қолданып, мәтіндегі басты кейіпкерге мінездеме береді. В) сынып алдында оқиды, жұмыстарын бағалайды.
Топтық жұмыс. Берілген сөздермен сөйлем құрастыру. А) шеңбердің ортасында құндылық деген сөз болады; В) оқушылар дастарқанның әр бөлігіне әдептілікке байланысты сөйлемдерді жазады.
С
Кері байланыс. Қиындық туғызды ...... Өзімнің жетістігім ............................. деп санаймын. |
слайд
Ресурс тыңдалым мәтіні
үлестірмелі материал
Үлестірмелі материал
Үлестірмелі материал
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 минут |
«Талқылау бойынша серіктестер»
С Өзіңіз үйренген үш нәрсе туралы; Не нәрсе оңай болды? Не нәрсе қиын болды? Не білгіңіз келеді? |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәлімет |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? |
Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланысқа сілтеме Денсаулық және қауіпсіздік АКТ сілтемелері Құндылықтар сілтемесі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау.
|
Бағалау критерийі Кері байланыс
|
Топпен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.) |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


ЕРІКТЕСІҢІЗБЕН ТАЛҚЫЛАҢЫЗ












