|
Пән: Сауат ашу Мектеп: №10 мектеп-лицей Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім. Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Смағұлова Эльвира Сынып: 1 «Г» Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
32- сабақ. А а дыбысы мен әрпі |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
1.1.4.1 Мәтін мазмұнын тақырыбына немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс дыбыстау 1.3. 8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындайды :
жуан, жіңішке) анықтайды;
Көптеген оқушылар орындайды:
Кейбір оқушылар орындайды:
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Талқылауға арналған сұрақтар: - А а дыбысы қандай дыбыс? - А а әрпі буын құрай алады ма? - А а дыбысы сөздің қай тұсында кездеседі? - Неліктен? - Не себепті? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық, ұжымдық,жеке тапсырмалар орындау барысында ынтымақтастық орнату. |
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ, математика,көркем еңбек |
|
Интербелсенді тақтамен жұмыс |
|
|
Бастапқы білім |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
35мин |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1 мин 2 мин 2 мин |
Психологиялық дайындық
Ұзын мұртты құмырсқа Келе жатты жұмысқа Допты алып қолына Қоя салды жолына Оң жағына қарады, Сол жағына қарады Допты көрген құмырсқа Тау екен деп қалады – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Топқа бөліну 4 топ ( 1,2,3,4 сандары арқылы 4 топқа бөліну) Топ ережесін құру.
Өтілген тапсырманы еске түсіру. - Балалар кеше біз қандай дыбыспен таныстық? - А а дыбысы. А а дыбысы сөздің басында, ортасында, соңында кездеседі.Дауысты дыбыс.Қызыл текшемен белгілейміз. Кері байланыс - А а дыбысы қандай дыбыс? - А а дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі? Бағалау: Топтар бірін- бірі «Қол белгісі» әдісімен бағалайды. |
|
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
1 мин 10 мин 4 мин 1 мин 3 мин 5 мин |
Топтық жұмыс 4 топқа суретті қима қағаздарды құрастыру және желімдеу.Сурет бойынша сөйлем құрастыру. Кері байланыс - Суретте нелер бейнеленген? - Сурет бойынша айтылған жерлерге барып көрдіңдер ма? Бағалау: Топтар бірін- бірі «Бағдаршам» әдісімен бағалайды. Ұжымдық жұмыс Артикуляциялық жаттығу А – а - а ана,ата,ақ,ат,аң,апа..... А – дауысты дыбыс. Демек, ол буын құрайды. Ал –ма , аң ... Дыбыстық талдау
А
А Арқан Асық Нан А а дыбысы сөздің басында да, ортасында да кездеседі және дауысты дыбыстар қызыл ал дауыссыз дыбыстар көк текшемен белгіленеді деген қорытынды жасалады. Сергіту сәті Алфавиттің «А» тұрады басында Әрқашанда «Ә» тұрады қасында Байқадың ба «Б» тұрады үшінші Ал осының сыры неде түсіңші «А» деген ол аналар ғой ардақты «Ә» деген ол әкелерғой салмақты «Б» деген ол балаларғой әдемі Біздің үйде үшеуі де кәделі Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс. 1 тапсырма. Үлкен А әрпі мен кіші а әрпін көркем жазу. А а____________________ 2 тапсырма. Суреттерді талқылау.
Кері байланыс
Бағалау: «Қол белгісі» әдісімен бағалайды. Топтық жұмыс. Қима әріпті суреттерді құрастыр және сөз құра. Ана Ата Апа Ара Кері байланыс
Бағалау: «Жұлдызша» әдісімен бағалайды. |
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
6 мин |
Рефлексия Балалар, бүгінгі сабақта не үйрендік? А а дыбысы мен әрпін -Қандай жұмыстар орындадық? -Қандай тапсырма қиын болды? Үнтаспаға қыстырғыштарды қыстыру арқылы А дыбысы кездесетін сөздерді айту. 1 топ. Создің басында 2 топ Сөздің ортасында 3 топ Сөздің соңында 4 топ Кісі, жер – су аттары Көңіл – күй смайлигіне қыстырғыштарды қыстыру арқылы сабақты қорытыңдылау. |
|
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасы ның сақталуы |
|
|
Қабілеті жоғары оқушылар: Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жазады. Қабілеті төмен оқушылар: О әрпі кездесетін сөздерді табады |
«Бағдаршам» арқылы бағалауды қолданған себебім оқушылар өз ойын ашық айта білуге үйренеді. «Басбармақ» арқылы бағалау:бір-бірінің түсіндірген деңгейін білемін. Смайлик арқылы бағалау: қызығушылығы артады. «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау:Топтар бір-бірін тыңдауға,құрметтеуге және берілген тапсырмаларды басқа топтарда түсінгендерін білемін. |
бояу карандашта рын, қаламдарын дұрыс ұстау, партада дұрыс отыру,жолда жүру ережесін білу |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл ашық сабақта оқушылармен топқа бөліп, ұжымдық , жеке,топтық жұмыстар жүргіздім. Оқушылар бір-бірімен тығыз байланыста бола отырып, жаңа тақырыпты жақсы меңгерді, қызығушылығы артты. Әрбір тапсырмадан кейін бірін-бірі бағалау арқылы ынталанды, сыни көзқараспен қарауға үйренді. Оқушының өз білімін өмірде қолдануы үшін сабағымды әлі де түрлендіріп ұйымдастырып, қызықты мәліметтер қосып, жүйелеп отырамын. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А а дыбысы мен әрпі
А а дыбысы мен әрпі
|
Пән: Сауат ашу Мектеп: №10 мектеп-лицей Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім. Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Смағұлова Эльвира Сынып: 1 «Г» Қатысқандар саны: 24 Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
32- сабақ. А а дыбысы мен әрпі |
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары |
1.1.4.1 Мәтін мазмұнын тақырыбына немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін ажырату және дұрыс дыбыстау 1.3. 8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындайды :
жуан, жіңішке) анықтайды;
Көптеген оқушылар орындайды:
Кейбір оқушылар орындайды:
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Талқылауға арналған сұрақтар: - А а дыбысы қандай дыбыс? - А а әрпі буын құрай алады ма? - А а дыбысы сөздің қай тұсында кездеседі? - Неліктен? - Не себепті? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Топтық, ұжымдық,жеке тапсырмалар орындау барысында ынтымақтастық орнату. |
|
Пәнаралық байланыстар |
АКТ, математика,көркем еңбек |
|
Интербелсенді тақтамен жұмыс |
|
|
Бастапқы білім |
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
35мин |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1 мин 2 мин 2 мин |
Психологиялық дайындық
Ұзын мұртты құмырсқа Келе жатты жұмысқа Допты алып қолына Қоя салды жолына Оң жағына қарады, Сол жағына қарады Допты көрген құмырсқа Тау екен деп қалады – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Топқа бөліну 4 топ ( 1,2,3,4 сандары арқылы 4 топқа бөліну) Топ ережесін құру.
Өтілген тапсырманы еске түсіру. - Балалар кеше біз қандай дыбыспен таныстық? - А а дыбысы. А а дыбысы сөздің басында, ортасында, соңында кездеседі.Дауысты дыбыс.Қызыл текшемен белгілейміз. Кері байланыс - А а дыбысы қандай дыбыс? - А а дыбысы сөздің қай жерлерінде кездеседі? Бағалау: Топтар бірін- бірі «Қол белгісі» әдісімен бағалайды. |
|
|
Сабақтың ортасы 24 мин |
1 мин 10 мин 4 мин 1 мин 3 мин 5 мин |
Топтық жұмыс 4 топқа суретті қима қағаздарды құрастыру және желімдеу.Сурет бойынша сөйлем құрастыру. Кері байланыс - Суретте нелер бейнеленген? - Сурет бойынша айтылған жерлерге барып көрдіңдер ма? Бағалау: Топтар бірін- бірі «Бағдаршам» әдісімен бағалайды. Ұжымдық жұмыс Артикуляциялық жаттығу А – а - а ана,ата,ақ,ат,аң,апа..... А – дауысты дыбыс. Демек, ол буын құрайды. Ал –ма , аң ... Дыбыстық талдау
А
А Арқан Асық Нан А а дыбысы сөздің басында да, ортасында да кездеседі және дауысты дыбыстар қызыл ал дауыссыз дыбыстар көк текшемен белгіленеді деген қорытынды жасалады. Сергіту сәті Алфавиттің «А» тұрады басында Әрқашанда «Ә» тұрады қасында Байқадың ба «Б» тұрады үшінші Ал осының сыры неде түсіңші «А» деген ол аналар ғой ардақты «Ә» деген ол әкелерғой салмақты «Б» деген ол балаларғой әдемі Біздің үйде үшеуі де кәделі Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс. 1 тапсырма. Үлкен А әрпі мен кіші а әрпін көркем жазу. А а____________________ 2 тапсырма. Суреттерді талқылау.
Кері байланыс
Бағалау: «Қол белгісі» әдісімен бағалайды. Топтық жұмыс. Қима әріпті суреттерді құрастыр және сөз құра. Ана Ата Апа Ара Кері байланыс
Бағалау: «Жұлдызша» әдісімен бағалайды. |
|
|
Сабақтың соңы 6 мин |
6 мин |
Рефлексия Балалар, бүгінгі сабақта не үйрендік? А а дыбысы мен әрпін -Қандай жұмыстар орындадық? -Қандай тапсырма қиын болды? Үнтаспаға қыстырғыштарды қыстыру арқылы А дыбысы кездесетін сөздерді айту. 1 топ. Создің басында 2 топ Сөздің ортасында 3 топ Сөздің соңында 4 топ Кісі, жер – су аттары Көңіл – күй смайлигіне қыстырғыштарды қыстыру арқылы сабақты қорытыңдылау. |
|
|
Саралау |
Бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасы ның сақталуы |
|
|
Қабілеті жоғары оқушылар: Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрап жазады. Қабілеті төмен оқушылар: О әрпі кездесетін сөздерді табады |
«Бағдаршам» арқылы бағалауды қолданған себебім оқушылар өз ойын ашық айта білуге үйренеді. «Басбармақ» арқылы бағалау:бір-бірінің түсіндірген деңгейін білемін. Смайлик арқылы бағалау: қызығушылығы артады. «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау:Топтар бір-бірін тыңдауға,құрметтеуге және берілген тапсырмаларды басқа топтарда түсінгендерін білемін. |
бояу карандашта рын, қаламдарын дұрыс ұстау, партада дұрыс отыру,жолда жүру ережесін білу |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл ашық сабақта оқушылармен топқа бөліп, ұжымдық , жеке,топтық жұмыстар жүргіздім. Оқушылар бір-бірімен тығыз байланыста бола отырып, жаңа тақырыпты жақсы меңгерді, қызығушылығы артты. Әрбір тапсырмадан кейін бірін-бірі бағалау арқылы ынталанды, сыни көзқараспен қарауға үйренді. Оқушының өз білімін өмірде қолдануы үшін сабағымды әлі де түрлендіріп ұйымдастырып, қызықты мәліметтер қосып, жүйелеп отырамын. |
шағым қалдыра аласыз



















