Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Cауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғатқа саяхат |
Мектеп:Қазақстанның 40 жылдығы Мұғалімнің аты-жөні: Базаралиева Анар |
|
|
Күні: 16.06.2017 Сынып:1сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ә дыбысы мен әрпі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату, және дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Ә дыбысы туралы түсінеді, таниды, ажыратады. Көптеген оқушылар: Сөздерді буындап, тұтас оқиды, Ә дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Кейбір оқушылар: Мәтіннің өлең , не мәтін екенін ажыратады, сұрақ қояды, сұраққа жауап береді, мәтіндегі негізгі түйінді таба алады . |
|
|
Бағалау критерийлері Дыбыс пен әріпті ажыратады |
Дискриптор: 1.Әріптерді оқиды, ажыратады. 2.Сөздің буыннан тұратынын біледі, буын санын анықтайды. 3.Ә дыбысы бар сөздерге сұрақ қоюға үйренеді. |
|
|
Тілдік мақсаттар Мұғалімнің көмегімен берілген тақырып пен тірек сөздерді үш тілде танып білу, үйрету |
Әтеш- петух-сһіскеn Әке-отец-father Ән-песня-sing Шана-санка-sky |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясы аясында отбасылық тәрбие құндылықтарын оқушы бойына сіңіру. Адамгершілікке, сыпайылыққа, бір-біріне деген құрмет көрсетуге, ынтымақтастыққа баулу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, өзін-өзі тану, дүниетану, математика. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнеүнтаспа, интернет . Аудиожазба, таныстырылым. |
|
|
Бастапқы білім |
Оқушылар табиғат ұғымын біледі. Табиғат атаулары мен туыстық атаулары. |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут Топқа бөлу Жаңа сабақ |
Тыңдалым және айтылым
Дискриптор: Әріпті оқиды, ажыратады |
Шаттық шебері Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Берілген сөздерді табу. Таныстырылым Бейнеүнтаспа Аудиожазбаны тыңдату. |
|
Сабақтың ортасы 8 минут
Сергіту сәті |
№1 Оқылым Ән, сән, дән, әке, Сәкен ,тәтті, дәрі, дәрігер, тәулік, сәуір, Дәуір, Әсет.
Дискриптор: Сөздің буыннан тұратынын біледі, буын санын анықтайды. «Шөжелерім» Жазылым №2 Жаңылтпашты оқы және жаңылмай жатқа айтып көр. Келген малшы Әрі әнші, Әрі аңшы.
Дискриптор: Ә дыбысы бар сөздерге сұрақ қоюға үйренеді.
№3 Әріптерден сөз құра. Оларға сәйкес суретті таңда.
«Кезбе тілші» әдісі. Топтық жұмыс.
|
Оқулықпен жұмыс Сергіту сәтіне арналған жинақ «Топтастыру» «Кезбе тілші» «Сәйкестендіру» |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
«Тапқыр болсаң, тауып көр» ойыны |
|
|
Бағалау |
Оқушылар критерийлерге қарап өзара бағалайды.
Бағалау шкаласы 10 – 9 «5» 8 – 7 «4» 6 – 5 «3» |
Критерий арқылы өзара бағалау |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Рефлексия Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ә дыбысы мен әрпі
Ә дыбысы мен әрпі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Пән: Cауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Табиғатқа саяхат |
Мектеп:Қазақстанның 40 жылдығы Мұғалімнің аты-жөні: Базаралиева Анар |
|
|
Күні: 16.06.2017 Сынып:1сынып |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ә дыбысы мен әрпі |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату, және дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Ә дыбысы туралы түсінеді, таниды, ажыратады. Көптеген оқушылар: Сөздерді буындап, тұтас оқиды, Ә дыбысы бар сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Кейбір оқушылар: Мәтіннің өлең , не мәтін екенін ажыратады, сұрақ қояды, сұраққа жауап береді, мәтіндегі негізгі түйінді таба алады . |
|
|
Бағалау критерийлері Дыбыс пен әріпті ажыратады |
Дискриптор: 1.Әріптерді оқиды, ажыратады. 2.Сөздің буыннан тұратынын біледі, буын санын анықтайды. 3.Ә дыбысы бар сөздерге сұрақ қоюға үйренеді. |
|
|
Тілдік мақсаттар Мұғалімнің көмегімен берілген тақырып пен тірек сөздерді үш тілде танып білу, үйрету |
Әтеш- петух-сһіскеn Әке-отец-father Ән-песня-sing Шана-санка-sky |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» жалпы ұлттық идеясы аясында отбасылық тәрбие құндылықтарын оқушы бойына сіңіру. Адамгершілікке, сыпайылыққа, бір-біріне деген құрмет көрсетуге, ынтымақтастыққа баулу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, өзін-өзі тану, дүниетану, математика. |
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнеүнтаспа, интернет . Аудиожазба, таныстырылым. |
|
|
Бастапқы білім |
Оқушылар табиғат ұғымын біледі. Табиғат атаулары мен туыстық атаулары. |
|
|
Сабақ барысы |
||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут Топқа бөлу Жаңа сабақ |
Тыңдалым және айтылым
Дискриптор: Әріпті оқиды, ажыратады |
Шаттық шебері Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Берілген сөздерді табу. Таныстырылым Бейнеүнтаспа Аудиожазбаны тыңдату. |
|
Сабақтың ортасы 8 минут
Сергіту сәті |
№1 Оқылым Ән, сән, дән, әке, Сәкен ,тәтті, дәрі, дәрігер, тәулік, сәуір, Дәуір, Әсет.
Дискриптор: Сөздің буыннан тұратынын біледі, буын санын анықтайды. «Шөжелерім» Жазылым №2 Жаңылтпашты оқы және жаңылмай жатқа айтып көр. Келген малшы Әрі әнші, Әрі аңшы.
Дискриптор: Ә дыбысы бар сөздерге сұрақ қоюға үйренеді.
№3 Әріптерден сөз құра. Оларға сәйкес суретті таңда.
«Кезбе тілші» әдісі. Топтық жұмыс.
|
Оқулықпен жұмыс Сергіту сәтіне арналған жинақ «Топтастыру» «Кезбе тілші» «Сәйкестендіру» |
|
Сабақтың соңы 2 минут |
«Тапқыр болсаң, тауып көр» ойыны |
|
|
Бағалау |
Оқушылар критерийлерге қарап өзара бағалайды.
Бағалау шкаласы 10 – 9 «5» 8 – 7 «4» 6 – 5 «3» |
Критерий арқылы өзара бағалау |
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Рефлексия Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
шағым қалдыра аласыз






















