Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / "Абай жолы" роман-эпопеясы және заман көрінісі
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Бөлім:Ғасырлық
туынды
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің аты-
жөні:
Сынып:
11
Қатысқан
оқушылар
саны:
Келмегендер:
Сабақ
тақырыбы
«Абай жолы»
роман-эпопеясы және заман көрінісі
(2-кітап)
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
11.1.2.1 - әдеби шығармадағы
көтерілген мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде
тұрғысынан ашу.
Сабақ
мақсаты:
Барлық
оқушылар:М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген
мәселелерді қазіргі өмірмен
байланыстыру;
Көпшілігі:шығармадағы көтерілген ғаламдық мәселелерді тереңірек
түсіну;
Кейбір
оқушылар:М. Әуезовтің «Абай жолы» роман-эпопеясындағы көтерілген
мәселелерді қазіргі өмірмен байланыстырып, ұлттық мүдде тұрғысынан
ашып талдау;
Бағалау
критерийлері
әдеби шығармадағы көтерілген
мәселелерді анықтайды;
қазіргі өмірмен
байланыстырады;
ұлттық мүдде
тұрғысынан ашып талдайды.
Сабақ
барысы
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
І. Ұйымдастыру
кезеңі.Оқушылар түгенделіп, назары
сабаққа аударылады.
ІІ. Қызығушылықты
ояту.
«Байланыс тізбегі»
әдісіарқылы оқушылар шығармадағы
заман құндылықтарын қазіргі заман құндылықтарымен салыстырады. Өз
пікірлерін білдіреді.
Ұлттық
құндылық
Абай
Құнанбай
Абай
заманы
Қазіргі
заман
Білімге
құмарлық
Салт-дәстүр
Сабақтың тақырыбы мен
мақсаты анықталады.
ІІІ. Мағынаны тану. Шығарма
үзіндісімен танысыңыз.
1-тапсырма. Осы үзіндідегі
оқиғалар ары қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз. Берілген
үзінділердің реттілігін
анықтаңыздар.
Дескриптор:
үзіндімен
танысады;
Өз көзқарасын
білдіреді.
Үзіндінің жалғасын еске
түсіреді;
Берілген үзінділердегі
реттілікті анықтайды.
ҚБ
2-тапсырма. Осы
үзінділердегі ұлттық мәселелерді өмірмен
байланыстырыңдар.
«Байланыс тізбегі» әдісі
арқылы оқушылар шығармадағы заман құндылықтарын қазіргі заман
құндылықтарымен салыстырады. Өз пікірлерін
білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты
анықталады.
Осы үзіндідегі оқиғалар ары
қарай қалай өрбиді, еске түсіріңіз. Берілген үзінділердің
реттілігін анықтаңыздар.
Үзіндімен
танысады;
Өз көзқарасын
білдіреді.
Үзіндінің жалғасын еске
түсіреді;
Берілген үзінділердегі
реттілікті анықтайды.
Осы үзінділердегі ұлттық
мәселелерді өмірмен
байланыстырыңдар
Үзінділердегі ұлттық
мәселелерді анықтайды;
Өмірмен
байланыстырады;
Дәлел
келтіреді.
Үзіндіні ғаламдық мәселемен
байланыстырыңыз.
Үзіндідегі көтерілген мәселені
анықтайды;
Үзіндідегі ғаламдық мәселені
талдайды.
Өз көзқарасын
білдіреді.
Қалыптастырушы
бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
«Абай жолы»
романы
11-сынып «Қазақ әдебиеті»
оқулығы
Сабақтың
соңы
5мин
Дифференциация – қалай
жүзеге асырылды.
Көбірек қолдау көрсетуді
қалай жоспарлайсыз?
Селқостық танытатын
оқушыларға көшбасшылық қызмет жүктеу.Топ басшылық қызыметін
жүктеу.
Қабілетті оқушыларыңызға
қандай жоспар құрған болар
едіңіз?
Қабілетті оқушыларға
зерттеу, жинақтау тапсырмаларын беруге баса назар
аудару
Бағалау.
Сіз оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау критерийлері мен
дескрипторлар бойынша
топ топты
бағалау
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау;
Жайлы атмосфера
қалыптастыру
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары Оқыту
мақсаттары шынайы болды ма?
Барлық оқушылар оқу
мақсаттарына жетті ме? Егероқу мақсаттарына жетпесе,
неге?
Сабақта дифференциация
дұрысжүзегеастыма?
Сабақкезеңдеріуақытқасәйкескелдіме?
Мен
жоспарымақандайөзгерістеренгіздімжәненеліктен?
Жалпы
бағалау
Қандай екі дүние сабақтың одан
да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді?
(оқытуғажәнеүйренугеқатысты
Сабақтың қандай екі
аспектісі жақсы өтті (оқыту мен оқуға қатысты
ойланыңыз)
1:
2:
Қандай екі дүние сабақтың одан
да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді?(
188тг - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз