Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.4 XIХ ғасыр -XX ғасырдың басындағы Қазақстанның мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Байтұрсынова Гүлжан |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Абай Құнанбаев – ұлы ойшыл. Зерттеу сұрағы: Неліктен Абай Құнанбайұлын «Хәкім Абай» деп атады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 Абай Құнанбаевтың ақын, ойшыл, қоғам қайраткері ретіндегі қызметіне баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
А. Құнанбаевты ақын, жазушы, ойшыл, қоғам қайраткері ретінде айқындайды |
|
|
Құндылықтар |
Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық;Құзыреттілік: шығармашылық Құндылық: бірлік және ынтымақ;Құзыреттілік: тиімді коммуникация |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Оқушыларды түгендеу Оқушыларды топқа біріктіру Мақсаты: оқушылар арасында сенімділік пен достық қарым-қатынасты нығайту.Санамақ арқылы топқа бөлу
«Рандом асық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Мұғаліммен амандасады, оқушылар бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік айтады. Оқушылар топқа бірігеді. |
мадақтау |
Презентация
|
|
||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Жаңа тақырып бойынша ақпарат беріледі. Абайдың қарасөздеріне негізделе отырып, жағдаятқа талдау жасайды Сұрақ:
ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды. (Жұптық жұмыс ) Тапсырма 2: Гексагон әдісі арқылы жұптық тапсырма (ФС) (Жеке жұмыс ). Абай өлеңдерін «Сәйкестендіру» әдісі Абай атамыздың қандай өлеңдерімен таныспыз
|
Дескрипторлар: Абайдың қарасөздерінің қазіргі таңдағы маңыздылығына талдау жасайды; Абай туралы жазылған пікірлер мен естеліктердегі негізгі идеяны анықтайды;
Дескрипторлар: Абай тұлғасының өзге тұлғалармен байланысын анықтайды; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Оқулық, интернет көзі
АКТ
Дәптермен жұмыс
АКТ |
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
«Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі Кері байланыс Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бір сөйлем арқылы білдіреді.
Қорытындылай келе, оқушыларды бағалау
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бір сөйлем арқылы білдіріп, оқушылар кері байланыс беріледі
|
Оқушылардың жауаптары «бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. |
Бағалау |
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Абай-ұлы ойшыл |
|
|
|
|
-
Абайдың балалық кезі туралы не білесің?
-
Абайдың дүниеге көзқарасын қалыптастыруға қандай факторлар әсер етті?
-
Абайдың орыстың зиялы қауым өкілдерімен қарым қатынасы қандай болды?
-
Абайдың аудармашылық қызметі туралы не білесің?
-
Абайдың халық ағарту ісіне қосқан үлесі қандай болды?
-
Ақынның шығармаларын ата
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абай Құнанбаев – ұлы ойшыл. 7 сынып
Абай Құнанбаев – ұлы ойшыл. 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.4 XIХ ғасыр -XX ғасырдың басындағы Қазақстанның мәдениеті |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Байтұрсынова Гүлжан |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Абай Құнанбаев – ұлы ойшыл. Зерттеу сұрағы: Неліктен Абай Құнанбайұлын «Хәкім Абай» деп атады? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.2 Абай Құнанбаевтың ақын, ойшыл, қоғам қайраткері ретіндегі қызметіне баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
А. Құнанбаевты ақын, жазушы, ойшыл, қоғам қайраткері ретінде айқындайды |
|
|
Құндылықтар |
Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық;Құзыреттілік: шығармашылық Құндылық: бірлік және ынтымақ;Құзыреттілік: тиімді коммуникация |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Оқушыларды түгендеу Оқушыларды топқа біріктіру Мақсаты: оқушылар арасында сенімділік пен достық қарым-қатынасты нығайту.Санамақ арқылы топқа бөлу
«Рандом асық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау |
Мұғаліммен амандасады, оқушылар бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік айтады. Оқушылар топқа бірігеді. |
мадақтау |
Презентация
|
|
||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Жаңа тақырып бойынша ақпарат беріледі. Абайдың қарасөздеріне негізделе отырып, жағдаятқа талдау жасайды Сұрақ:
ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды. (Жұптық жұмыс ) Тапсырма 2: Гексагон әдісі арқылы жұптық тапсырма (ФС) (Жеке жұмыс ). Абай өлеңдерін «Сәйкестендіру» әдісі Абай атамыздың қандай өлеңдерімен таныспыз
|
Дескрипторлар: Абайдың қарасөздерінің қазіргі таңдағы маңыздылығына талдау жасайды; Абай туралы жазылған пікірлер мен естеліктердегі негізгі идеяны анықтайды;
Дескрипторлар: Абай тұлғасының өзге тұлғалармен байланысын анықтайды; |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Оқулық, интернет көзі
АКТ
Дәптермен жұмыс
АКТ |
|
||||||||||||||||||
|
Қорытынды |
«Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі Кері байланыс Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бір сөйлем арқылы білдіреді.
Қорытындылай келе, оқушыларды бағалау
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бір сөйлем арқылы білдіріп, оқушылар кері байланыс беріледі
|
Оқушылардың жауаптары «бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. |
Бағалау |
|
||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Абай-ұлы ойшыл |
|
|
|
|
-
Абайдың балалық кезі туралы не білесің?
-
Абайдың дүниеге көзқарасын қалыптастыруға қандай факторлар әсер етті?
-
Абайдың орыстың зиялы қауым өкілдерімен қарым қатынасы қандай болды?
-
Абайдың аудармашылық қызметі туралы не білесің?
-
Абайдың халық ағарту ісіне қосқан үлесі қандай болды?
-
Ақынның шығармаларын ата
шағым қалдыра аласыз















