Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Абай Құнанбайұлы "Ғылым таппай мақтанба"өлеңі
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Абай Құнанбайұлы "Ғылым таппай мақтанба"өлеңі
Материал туралы қысқаша түсінік
6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділер
ді мәнерлеп оқу, жатқа айту
6.2.2.1 эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін анықтау;
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Т абантал орта мектебі
КММ
(білім беру ұйымының
атауы)
Т
ексерілді:
(оқу ісінің
меңгерушісі)
2 –
бөлім.Абайды оқы,
таңырқа
Педагогтің
аты-жөні:Әлішева
Б.Қ.
Күні:29.11.2022
Сынып:6
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы
7. Абай Құнанбайұлы. «Ғылым
таппай мақтанба»
өлеңі
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаты
6.1.4.1 көркем шығармалардан
орта көлемді үзінділер
ді мәнерлеп оқу, жатқа
айту
6.2.2.1
эпикалық,поэзиялық шығармалардағы автор бейнесін
анықтау;
Сабақтың
мақсаты:
Барлық оқушылар
үшін:
- «Ғылым таппай мақтанба»
өлеңін мәнерлеп оқып, жатқа айтады; - ғылым мен білімге, өнерге
деген сүйіспеншілігі артады;
- өлеңнің
идеясын,автордың көзқарасын
анықтайды.
Сабақтың
барысы:
Сабақ
кезеңі/Уақыты
Педагогтің
іс-әрекеті
Оқушының
іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың
басы
Қызығушылықты
ояту
5
мин.
І.Ұйымдастыру
кезеңі:
а)Оқушылармен сәлемдесу,
түгендеу. Психологиялық жағымды
ахуал туғызу Жүректен -жүрекке «Ақ
тілек»әдісі.Оқушылар шарға ақ тілектерін
жазады.
Мақсаты: Оқушылар
бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады,
сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа
белсенділігі артады.
Тиімділігі: Оқушылар
бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және
бауырмалдығын оятады.
3. Ширату
жаттығуы:Оқушыларды сыни тұрғыдан
ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ
қоямын.
Абай ата жайлы
білетін мәліметтеріңізді
топтастырыңыздар.
Оқушылармен
амандасу,
Оқушыларды сыни
тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы
сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын
айқындаймын.
Абай ата жайлы білетін
мәліметтеріңізді
топтастырады.
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Оқу
құралдары
ДК
экраны
Сабақтың
ортасы
30
минут
«Идеяны ұстап
алу»әдісі арқылы Қорқыттың нақыл
сөздері туралы мазмұндап
айтамын.
Оқушылар тыңдаған мәліметтерді
талқылайды. Нақыл сөздердің мазмұнын
ашады.
Қыз анадан көрмейінше, өнеге
алмас, Ұл атадан көрмейінше, сапар шекпес.
Әке көрген оқ
жонар,
Шеше көрген тон
пішер
2
Баба атын шығармаған жігерсіз
ұл баба белін бүгілткенше, бүгілтпегені
игі.
Жақсы бала әкесінің есіктегі
басын төрге сүйрер,
Жаман бала әкесінің төрдегі
басын есікке сүйрер.
3
Жат баланы қанша сақтасаң да
ол ұл болмас, ол ішіп-жер, киер де кетер, бірақ көрдім
демес.
Кісі баласы кісендесең де
тұрмайды.
Ер – туған
жеріне,
Ит – тойған
жеріне
4
Жалған сөз бұл дүниеде
болғанша, болмағаны игі.
Өтірікшінің шын сөзі де
зая.
5
Ажал жетпей өлмек
жоқ.
Ажал жетпей жан
шықпас.
6
Бас аман болса, бөрік
табылады.
Бас аманның малы
түгел.
Дескрипторлар:
Қорқыттың сөздерін
сілтеме ретінде пайдаланады.
Автор шығармашылығы
бойынша өз көзқарасыңды нақты
көрсетеді.
Қорқыт шығармалары
қайталанбас мұра екендігіне дәлел
ұсынады.
Жеке
жұмыс
Сабақтың
соңы
7
минут
Кері
байланыс
«Рефлексиялық
шеңбер»
Сабақ барысында
көңіл-күйіңіз қандай болды?
Бүгін не білдіңіз?
Сіз үшін не жаңалық болды?
Сабаққа қатысуыңызды
қалай бағалайсыз?
Сабақта қандай
қиындықтар туындады?
Сабақ аяқталғанда
көңіл-күйіңіз қандай?
Неліктен?
Оқушылар шеңберге тұрып,
төмендегі сұрақтарға жауап
береді.
1-10 баллдық жүйе
бойынша әр оқушының өзіне тиісті баллы қойылып,
бағаланады
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз