ДОІЖО: Б.Байбосын
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен-жирен жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Абайдың қарасөзі. Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен 19-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3. 2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру 3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықта |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят,адалдықты жоғары бағалайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) Үй тапсырмасын тексеру Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы Сабақ мақсатымен танысады |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма.Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жаз. Әр бағанға ат қой. Білімсіз – білімді Өнерсіз – өнерлі Жалқау – еңбекқор Сараң – жомарт Өтірікші – шыншыл Әдепсіз –әдептті Оқылым 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Абайдың отыз сегізінші қарасөзі Айтылым 3-тапсырма Абай ата атаған жат қылықтарды санамалап айт. Оларға қандай ортақ ат берер едің? Білімсіздік,талапсыздық,жігерсіздік,ұятсыздық,залымдық |
Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жазады Мәтінді түсініп оқиды Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
Дескриптор: Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жазады 1б Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды 1б |
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Орнымыздан тұрайық, Алақанды соғайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Орнымызды табайық! |
Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
4-тапсырма. Абай атаның сөзі неліктен осы бөлімде берілген деп ойлайсың? Түсіндіріп көр 5-тапсырма. Абай атаның қарасөзін сызбаға түсір
6-тапсырма. Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы не айтар едің? Жобасын жаса. Тақырыбы: Жоспары: Көрнекіліктер 7-тапсырма. Сызбаны пайдаланып Абай Құнанбаевтың өмірі, шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер |
Сұраққа жауап береді Абай атаның қарасөзін сызбаға түсіреді ЕҚБ. Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба жасайды ЕБҚ Шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап береді |
Сұраққа жауап береді 1б Абай атаның қарасөзін сызбаға түсіреді 3б Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба жасайды 3б Шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап береді 1б |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: Абайдың отыз сегізінші қара сөзі Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Бес саусақ » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абайдың қара сөзі
Абайдың қара сөзі
ДОІЖО: Б.Байбосын
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен-жирен жирен |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Абайдың қарасөзі. Абайдың отыз сегізінші қарасөзінен 19-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3. 2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру 3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықта |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
Ар-ұят,адалдықты жоғары бағалайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Көш басшы: Біз күштіміз бе? Біз мықтымыз ба? Біз бақыттымыз ба? (Оң қолымызды көтереміз) Үй тапсырмасын тексеру Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы Сабақ мақсатымен танысады |
Хормен: Күштіміз Мықтымыз Бақыттымыз Алға,алға,алға Өткен білімді зерделейді. Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
Слайд |
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма.Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жаз. Әр бағанға ат қой. Білімсіз – білімді Өнерсіз – өнерлі Жалқау – еңбекқор Сараң – жомарт Өтірікші – шыншыл Әдепсіз –әдептті Оқылым 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Абайдың отыз сегізінші қарасөзі Айтылым 3-тапсырма Абай ата атаған жат қылықтарды санамалап айт. Оларға қандай ортақ ат берер едің? Білімсіздік,талапсыздық,жігерсіздік,ұятсыздық,залымдық |
Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жазады Мәтінді түсініп оқиды Өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды |
Дескриптор: Берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы тіркестер тауып жазады 1б Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды 1б |
оқулық |
||
|
Сергіту сәті 2мин |
Орнымыздан тұрайық, Алақанды соғайық. Оңға қарай бұрылып, Солға қарай бұрылып, Бір отырып, бір тұрып, Орнымызды табайық! |
Орындарынан тұрып, сәйкесінше қимылмен көрсетеді |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
4-тапсырма. Абай атаның сөзі неліктен осы бөлімде берілген деп ойлайсың? Түсіндіріп көр 5-тапсырма. Абай атаның қарасөзін сызбаға түсір
6-тапсырма. Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы не айтар едің? Жобасын жаса. Тақырыбы: Жоспары: Көрнекіліктер 7-тапсырма. Сызбаны пайдаланып Абай Құнанбаевтың өмірі, шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап беріңдер |
Сұраққа жауап береді Абай атаның қарасөзін сызбаға түсіреді ЕҚБ. Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба жасайды ЕБҚ Шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап береді |
Сұраққа жауап береді 1б Абай атаның қарасөзін сызбаға түсіреді 3б Абай Құнанбаевтың шығармашылығы туралы жоба жасайды 3б Шығармашылығы туралы бір-біріңе сұрақ қойып, жауап береді 1б |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Бекіту Сұрақ-жауап Үй тапсырмасы: Абайдың отыз сегізінші қара сөзі Кері байланыс: «Бес саусақ» әдісі бойынша өтеді. Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім?
|
Сұрақтарға жауап береді Үй тапсырмасын күнделікке жазады «Бес саусақ » әдісі бойынша кері байланыс жасайды |
1-10ұпай Өз-өздерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз














