|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
18.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
2 «» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Ата ақылы А.Байтұрсынұлы «Ата насихаты» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2 – шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу; 2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен қажетті ақпаратты табады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут 3 минут Сабақтың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5 минут Қосымша тапсырма 2 минут Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Әжем туралы әңгіме» өлеңін мәнерлеп оқып кел. Тақырыпты ашу «Жасырылған әріптер» әдісі арқылы тақырыпты ашу. Атаңды жақсы көресің бе? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Нақыл сөздерді жаттап ал. Қалай түсінетініңді айт. Аталар сөзі- ақылдың көзі Әке ақылы- бұлақ Тыңдалым «Жасанды интеллект» Автормен танысу Ахмет Байтұрсынұлы
«Рөлдік ойындар» әдісі Мәтінді рөлге бөліп орында. 2-тапсырма Түсініп оқы «Ата насихаты» мәтіні Жеке жұмыс. Дәптермен жұмыс 3-тапсырма «Тест» әдісі Насихат сөзіне мағынасы жуық сөздерді белгіле А Ә) өтініш Б)шешім В Г) келісім Сергіту сәті «Бірлік болсын әлемде» Топтық жұмыс «Ең құнды...» әдісі
4-тапсырма Мәтіннің суретке сәйкес келетін тұсын тауып,әңгімеле Жауап: Әкесінің шыбықты сындыруға берген кезі 6-тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі Саған үлкендер қандай ақыл айтады? Сәйкестендіріп, мағынасын тап. Қалай орындап жүрсің бе? Үй тапсырмасы 5-тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі Мәтіндегі оқиға қандай нақыл сөзге құрылған? Дәптерге жазып кел. «Тірліктің күні -бірлікте» ҚЖ: Берілген мақал-мәтелдердің мағынасын айт ЕБҚ Суретке қарап әңгімеле
«Керуен» әдісі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Суреттердің артында жасырылған әріптерді тауып атаның суретімен байланыстырады. Нақыл сөздерді оқиды Автормен танысады Мәтінді рөлге бөліп орындайды. Мәтінді тізбектеп оқиды Тапсырманы орындайды Би- жаттығулар жасайды шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды табу. «Word wall» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Нақыл сөдің мағынасын тауып, дәптермен жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Мадақтау карточкалары» әдісі Дескриптор: «Әжем туралы әңгіме» өлеңін мәнерлеп оқып келеді Дескриптор: Нақыл сөздерді оқиды
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Насихат сөзіне мағынасы жуық сөздерді белгілейді-1б
Дескриптор: шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды табады; мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбын анықтайды; негізгі ойын анықтайды. Дескриптор: Мәтіннің суретке сәйкес келетін тұсын тауып,әңгімелейді Дескриптор: Аталар ақылын тыңдай алады; Сәйкестендіру арқылы жауап береді Дескриптор: Мәтіндегі оқиға қандай нақыл сөзге құрылғанынтауып айтады Керемет!
Тамаша әңгіме болды! «Керуен» әдісі |
Суреттер оқулық Әжені сипаттайтын суреттер
Оқулық Жасанды интеллект
Дәптер
Қимылдар оқулық АКТ Word wall https://wordwall.net/ru/resource/80099877 Суреттер
Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||



|
Ата ақылы |
Сен қалай орындайсың? |
|
Әдепті бол |
Адамдармен сәлемдесіп жүремін,үлкенге жол беремін |
|
|
|
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
А.Байтұрсынұлы «Ата насихаты»
А.Байтұрсынұлы «Ата насихаты»
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
18.10.2024 |
|||||
|
Сынып: |
2 «» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Ата ақылы А.Байтұрсынұлы «Ата насихаты» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.2 – шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу; 2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен қажетті ақпаратты табады Мәтіннің негізгі ойын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Отанды сүю отбасыңнан басталады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3 минут Өткенді пысықтау 5 минут 3 минут Сабақтың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5 минут Қосымша тапсырма 2 минут Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Әжем туралы әңгіме» өлеңін мәнерлеп оқып кел. Тақырыпты ашу «Жасырылған әріптер» әдісі арқылы тақырыпты ашу. Атаңды жақсы көресің бе? Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Нақыл сөздерді жаттап ал. Қалай түсінетініңді айт. Аталар сөзі- ақылдың көзі Әке ақылы- бұлақ Тыңдалым «Жасанды интеллект» Автормен танысу Ахмет Байтұрсынұлы
«Рөлдік ойындар» әдісі Мәтінді рөлге бөліп орында. 2-тапсырма Түсініп оқы «Ата насихаты» мәтіні Жеке жұмыс. Дәптермен жұмыс 3-тапсырма «Тест» әдісі Насихат сөзіне мағынасы жуық сөздерді белгіле А Ә) өтініш Б)шешім В Г) келісім Сергіту сәті «Бірлік болсын әлемде» Топтық жұмыс «Ең құнды...» әдісі
4-тапсырма Мәтіннің суретке сәйкес келетін тұсын тауып,әңгімеле Жауап: Әкесінің шыбықты сындыруға берген кезі 6-тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі Саған үлкендер қандай ақыл айтады? Сәйкестендіріп, мағынасын тап. Қалай орындап жүрсің бе? Үй тапсырмасы 5-тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі Мәтіндегі оқиға қандай нақыл сөзге құрылған? Дәптерге жазып кел. «Тірліктің күні -бірлікте» ҚЖ: Берілген мақал-мәтелдердің мағынасын айт ЕБҚ Суретке қарап әңгімеле
«Керуен» әдісі
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Суреттердің артында жасырылған әріптерді тауып атаның суретімен байланыстырады. Нақыл сөздерді оқиды Автормен танысады Мәтінді рөлге бөліп орындайды. Мәтінді тізбектеп оқиды Тапсырманы орындайды Би- жаттығулар жасайды шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды табу. «Word wall» платформасы арқылы сәйкестендіру тапсырмасын орындайды. Нақыл сөдің мағынасын тауып, дәптермен жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Мадақтау карточкалары» әдісі Дескриптор: «Әжем туралы әңгіме» өлеңін мәнерлеп оқып келеді Дескриптор: Нақыл сөздерді оқиды
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: Насихат сөзіне мағынасы жуық сөздерді белгілейді-1б
Дескриптор: шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды табады; мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбын анықтайды; негізгі ойын анықтайды. Дескриптор: Мәтіннің суретке сәйкес келетін тұсын тауып,әңгімелейді Дескриптор: Аталар ақылын тыңдай алады; Сәйкестендіру арқылы жауап береді Дескриптор: Мәтіндегі оқиға қандай нақыл сөзге құрылғанынтауып айтады Керемет!
Тамаша әңгіме болды! «Керуен» әдісі |
Суреттер оқулық Әжені сипаттайтын суреттер
Оқулық Жасанды интеллект
Дәптер
Қимылдар оқулық АКТ Word wall https://wordwall.net/ru/resource/80099877 Суреттер
Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||



|
Ата ақылы |
Сен қалай орындайсың? |
|
Әдепті бол |
Адамдармен сәлемдесіп жүремін,үлкенге жол беремін |
|
|
|
|
|
|

шағым қалдыра аласыз






















