Көбейту және бөлу

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Көбейту және бөлу

Материал туралы қысқаша түсінік
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі

«Нұр-Орда» бастаууыш мектебі ЖШС

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

Көбейту және бөлу

Мұғалімнің аты-жөні

Абдурахманова Айнур Баратбаевна

Күні:

29.09.2025ж.

Сынып: 3

Қатысушылар саны:11

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Есепті модельдеу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу

Сабақтың мақсаты

Есеп бойынша өрнектер құрастырасың

2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдейсің.

Құндылық

ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК АЙЫ

Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну

Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

Ұйымдастырукезеңі:

Психологиялықахуалорнату.

Айна әдісі

Менің сүйікті оқушым


Оқушылар сабаққа назар аударады.

Оқушылар айнаға қарап өздерін көреді




Айна салынған қорапша

ҮТ 5мин



Сабақтың ортасы

10 мин


















11 мин











Сергіту сәті

2 мин












Бекіту

10 мин







ҮТ тексеру 5-есеп 49бет

781 – (594 -546) -138 = 781 – 48=733-138=595

376 + (434 -254) +329= 376 + 180= 556+329=885

Жаңа сабақ

Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын.

III. Жаңа тақырып.

Білу және түсіну

ҰЖ: 1- тапсырма

1) а)Сандарды өсу ретімен жазып, мақалды оқы.

69,99,699,906,966,999

Сіз, біз деген жылы сөз ағайынға жарасар.

Ә) Сандарды кему ретімен жазып, мақалды оқы.

999000,990000,909000,900000,

90000,9000,900,99

Ананың ізін қыз басар,

Әкенің орнын ұл басар.


Өзіндік жұмыс .2-есеп .

1)Сүт – 200 тг

Ірімшік – 420 тг

Айран – 345 тг

Төленді - ? тг

Ш: (200 + 420) + 345=620 + 345=965


2)Дәптер 9тг – 5

Альбом – 400 тг

Ұсынды – 1000 тг

Қайтарды - ? тг

Ш: 400 + (9 * 5) – 1000 = 1000-445= 555


ТЖ: 3-есеп Қысқаша жазылуын толықтырып, есептер құрастыр.

1Правая фигурная скобка 2 -топ

Бүлдірген- 5кг-нан 4жәшік

Қарақат -4кг-нан 5 жәшік ?кг

Ш: 5*6+4*5=50 кг

Ж: барлығы 50 кг жидек.

2-топ .

4) Есепті шығар.

А)Әрқайсына -3кг

9 алушыға-? Кг

Ш: 9*3= 27

Ж: барлығы 27 кг мандарин

3-топ Ә) 40 шар-5 қорап

Әр қорапта-? Шар

Ш: 40:5=8

Ж: Әр қорапта 8 шардан


Жұптық жұмыс.

5-есеп Өрнек құрып, мәнін тап.

219+(589-130)=678

900-(859-214)=255

(678+98)-517=259

(800-218)+(326+92)=1000

Қорытындылау

Мен зерттеушімін .зертте

6-есеп Әр фигура қанша торкөзден тұрады?

Ж: 16,18,24,16 торкөз

Зертте.

7-есеп Егер оқушы өрнектердің мәнін амалдар бойынша есептеген болса, онда ол қандай өрнектің мәнін тапқанын анықта.

(157-130):3=9 5*7-3*8=11

9*5+12:2=51




Сандарды өсу ретімен жазып, мақалды оқиды.

- Сандарды кему ретімен жазып, мақалды оқиды.

- Қысқаша жазылуын толықтырып, есептер құрастырады.






- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.

- Өрнектер құрып, мәнін табады.



- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.

- Өрнектер құрып, мәнін табады.





- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.

- Өрнектер құрып, мәнін табады.




- Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады.

- Өрнектер құрып, мәнін табады.






- Әр фигура қанша торкөзден тұратынын есептейді.

- Өрнектер мәнінің амалдар бойынша есептелуіне қарап негізгі берілген өрнекті табады.

Дескриптор :

Амалды орындайды






Дескриптор :

1.Сандарды өсу ретімен жазып, мақалды оқиды 1б

2. Сандарды кему ретімен жазып, мақалды оқиды 1б



Бағалау


Дескриптор :

1.есептің шартын құрастырады 1б

2.өрнек құрастырады

Мәнін табады 1б












Дескриптор :

1.есептің шартын құрастырады 1б

2.өрнек құрастырады

Мәнін табады 1б





Бағалау






Дескриптор :

1. Өрнек құрып, мәнін табады 2 б





Дескриптор :

1.Әр фигура қанша торкөзден екенін анықтайды 1б

2.өрнек құрастырады 1б

Бағалау




Оқулық, дәптер
























Оқулық, дәптер




Сабақтың соңы

5 мин

Сабақты қорытындылау.

Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

-Бүгін қандай ұғыммен таныстың?

-Сабақтың мақсатына жеттің бе ?

- Не қиын болды ?

Үйге тапсырма :

Рефлексия: 5-есеп .50 бет


Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды

Кері байланыс :

Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ?

Бүгінгі сабақта не үйрендің ?

Қорытынды бағалау .

ҚБ : 1-10 б жүйе

Қорытынды бағалау



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
07.10.2025
29
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі