Бекітемін
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Коптлеуова А.Ы
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абишова С.Е. |
|
|
Күні: |
22.11.2024ж. |
|
|
Сынып: 2 Г |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
47 сабақ.Сұраулы сөйлем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1* сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, үтір, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану 2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Әділдік және жауап кершілік:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін –өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. - Мен ғажаппын. -Мен кереметпін. - Менің күш-жігерім көп. -Менің денсаулығым мықты. - Мен өмірді сүйемін. - Мен тамаша жанмын. - Мен мейірімді адаммын. - Мен сабырлымын, салмақтымын. - Менің қолымнан бәрі келеді. - Мен үшін өмір қызықты. - Мен бәріне ризамын. - Мен бақытты адаммын. -Мен білімді боламын. -Менің достарым көп. -Менің достарым адал балалар. -Менің сыныптастарым керемет. Ебқ қатысады Топқа бөлу «Оюлар» 1 топ қызыл оюлар 2 топ сары оюлар 3 топ жасыл оюлар Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) «Керме жіп» әдісі: -Балалар, кезекпен парақтағы сұрақтарды алып , жауап береді. -Хабарлы сөйлемнің анықтамасын айтыңдар. -Сөйлем нені білдіреді? -Сөйлемнің түрлерін ата? -Сұраулы сөйлемнің анықтамасын айтыңдар. -Олай болса, бүгінгі сабағымыз да сұраулы сөйлемді ажыратуға арналады. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Сенімділік ұялатар сөйлемдерді айтып шығады. Тапсырма тексертеді. Ойынға қатысады. Сабақ тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
ҚБ«Жұлдызша» әдісі:
Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Оюлар суреті
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 15мин |
Жаңа сабақ (Т) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Анықтамамен, дәптермен жұмыс. Көркем жазу. Суреттік диктант 42-жаттығу. Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен мәнерлеп оқыңдар. Хабарлы сөйлем мен сұраулы сөйлемнің оқылу ырғағын салыстырыңдар.
43-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.
ЕБҚ Сөйлемді көшіріп жазады, қарамен жазылған сөзге дыбыстық талдау жасайды. Сөйлем түрлерін сәйкестедір. Сергіту сәті: «Қара Жорға» әніне билеу. Жұптық жұмыс. Диалог құрау «Ара» әдісі.
ЕБҚ қатысады. Топтық жұмыс. 1топ Кім зерек? ойыны 2 топ Семантикалық картаны толтыр. 3топ Ма, ме, ба, бе, па, пе арқылы сұраулы сөйлемге айналдырып жаз. |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Заттардың атауын жазады.
Өлеңді оқиды.
Анықтаманы жатқа айтады.
Сөйлемдерді дәптерге көшіріп жазады
Анықтаманы жатқа айтады.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.
Дөңгелектерді бояу арқылы дұрыс, бұрысын анықта.(Дұрыс жасыл түс, бұрыс қызыл түс) Семантикалық картаны толтырады. Ма, ме, ба, бе, па, пе арқылы сұраулы сөйлемге айналдырып жазады. |
Дескриптор: Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен мәнерлеп оқиды-1балл. Хабарлы сөйлем мен сұраулы сөйлемнің оқылу ырғағын салыстырады-2балл. Анықтаманы жаттайды-1балл. Сөйлемдерді талапқа сай жазады-1балл. Сөздерді салыстырып, қорытынды жасайды-1балл. Анықтаманы жаттайды-1балл. Сызба бойынша диалог құрайды 2балл. Дөңгелектерді бояу арқылы дұрыс, бұрысын анықта.(Дұрыс жасыл түс, бұрыс қызыл түс) 2балл. Семантикалық картаны толтырады. 2балл. Ма, ме, ба, бе, па, пе арқылы сұраулы сөйлемге айналдырып жазады. 2балл. |
Қазақ тілі 2 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин |
Кері байланыс – «Бағалау доғасы» әдісі.
Үй тапсырмасы 43-жаттығу |
Ойын айтады, өз жұмысын бағалайды. Күнделікке тапсырма жазып алады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Абишова Сандугаш Есимсеитовна
Абишова Сандугаш Есимсеитовна
Бекітемін
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары Коптлеуова А.Ы
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Абишова С.Е. |
|
|
Күні: |
22.11.2024ж. |
|
|
Сынып: 2 Г |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
47 сабақ.Сұраулы сөйлем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1* сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, үтір, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану 2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Тәрбие құндылықтары |
Әділдік және жауап кершілік:
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін –өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. - Мен ғажаппын. -Мен кереметпін. - Менің күш-жігерім көп. -Менің денсаулығым мықты. - Мен өмірді сүйемін. - Мен тамаша жанмын. - Мен мейірімді адаммын. - Мен сабырлымын, салмақтымын. - Менің қолымнан бәрі келеді. - Мен үшін өмір қызықты. - Мен бәріне ризамын. - Мен бақытты адаммын. -Мен білімді боламын. -Менің достарым көп. -Менің достарым адал балалар. -Менің сыныптастарым керемет. Ебқ қатысады Топқа бөлу «Оюлар» 1 топ қызыл оюлар 2 топ сары оюлар 3 топ жасыл оюлар Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) «Керме жіп» әдісі: -Балалар, кезекпен парақтағы сұрақтарды алып , жауап береді. -Хабарлы сөйлемнің анықтамасын айтыңдар. -Сөйлем нені білдіреді? -Сөйлемнің түрлерін ата? -Сұраулы сөйлемнің анықтамасын айтыңдар. -Олай болса, бүгінгі сабағымыз да сұраулы сөйлемді ажыратуға арналады. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Сенімділік ұялатар сөйлемдерді айтып шығады. Тапсырма тексертеді. Ойынға қатысады. Сабақ тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
ҚБ«Жұлдызша» әдісі:
Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Оюлар суреті
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 15мин |
Жаңа сабақ (Т) «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. Анықтамамен, дәптермен жұмыс. Көркем жазу. Суреттік диктант 42-жаттығу. Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен мәнерлеп оқыңдар. Хабарлы сөйлем мен сұраулы сөйлемнің оқылу ырғағын салыстырыңдар.
43-жаттығу. Сөйлемдерді көшіріп жазыңдар.
ЕБҚ Сөйлемді көшіріп жазады, қарамен жазылған сөзге дыбыстық талдау жасайды. Сөйлем түрлерін сәйкестедір. Сергіту сәті: «Қара Жорға» әніне билеу. Жұптық жұмыс. Диалог құрау «Ара» әдісі.
ЕБҚ қатысады. Топтық жұмыс. 1топ Кім зерек? ойыны 2 топ Семантикалық картаны толтыр. 3топ Ма, ме, ба, бе, па, пе арқылы сұраулы сөйлемге айналдырып жаз. |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Заттардың атауын жазады.
Өлеңді оқиды.
Анықтаманы жатқа айтады.
Сөйлемдерді дәптерге көшіріп жазады
Анықтаманы жатқа айтады.
Билеп сергиді.
Тапсырма орындайды.
Дөңгелектерді бояу арқылы дұрыс, бұрысын анықта.(Дұрыс жасыл түс, бұрыс қызыл түс) Семантикалық картаны толтырады. Ма, ме, ба, бе, па, пе арқылы сұраулы сөйлемге айналдырып жазады. |
Дескриптор: Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен мәнерлеп оқиды-1балл. Хабарлы сөйлем мен сұраулы сөйлемнің оқылу ырғағын салыстырады-2балл. Анықтаманы жаттайды-1балл. Сөйлемдерді талапқа сай жазады-1балл. Сөздерді салыстырып, қорытынды жасайды-1балл. Анықтаманы жаттайды-1балл. Сызба бойынша диалог құрайды 2балл. Дөңгелектерді бояу арқылы дұрыс, бұрысын анықта.(Дұрыс жасыл түс, бұрыс қызыл түс) 2балл. Семантикалық картаны толтырады. 2балл. Ма, ме, ба, бе, па, пе арқылы сұраулы сөйлемге айналдырып жазады. 2балл. |
Қазақ тілі 2 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин |
Кері байланыс – «Бағалау доғасы» әдісі.
Үй тапсырмасы 43-жаттығу |
Ойын айтады, өз жұмысын бағалайды. Күнделікке тапсырма жазып алады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
























