|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: 2.10.23ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әбіштің елге оралуы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 – жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, құттықтау, өмірбаян құрастырып жазу. 6.4.2.1 - екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (құттықтау, интервью) көтерілген мәселені талдайды - екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады |
||||||||||
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
|
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту 1.Абайдың балалары туралы не білесіңдер? 2.Әбіш туралы не білесіңдер? 3.Абай ұлдарына қандай тәрбие берді деп ойлайсыңдар? ОМ және БК түсіндіріледі. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. |
Ынталандыру стикерлері беріледі |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекіту |
6-тапсырма «Топтық талқы» әдісі 6а-тапсырма. ЖЖ 7-тапсырма. Еске түсірейік. Мінездеме Мінездемеде адамның өмірбаяны туралы мәлімет беріліп, жеке қасиеттері сипатталады. Мінездеме ресми және бейтарап түрде жазылады 6ә-тапсырма. С 8а-тапсырма. «Т кестесі» әдісі ЖЖ |
-Оқушылар мәтінді мұқият оқиды, ақпараттарды топпен бөліседі, мазмұнын талқылайды. іріктейді. -Мәтіннен ауызекі сөйлеудің ерекшеліктерін көрсететін тілдік бірліктерді табады. - «Абайдың оқудан оралуы», «Зеренің әлдиі», «Әбіштің елге оралуы» мәтіндерін негізге ала отырып, Абайға мінездеме жазыңдар Мәтіннен ерекше екпін түсіріліп айтылатын тұстарды тауып оқыңдар. Өлеңдегі ерекше екпінмен айтылатын сөздер мен сөз тіркестерін тауып екпін түрлерін ажыратыңдар
|
Дескриптор; - мәтін мазмұнын талқылайды. -тілдік бірліктерді табады, ажыратады Дескриптор: - жанрлық және стильдік ерекшеліктерінсақтай отырып, мінездеме, құрастырып жазады. Дескриптор: екпіннің түрлерін мәтіннен тауып, түрлерін ажыратады
|
Оқулық, дәптер
Кесте |
|||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «321» әдісі . Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 34-бет |
Жақсы түсінген 3 мәселе. Қиындық туғызған 2 нәрсе. Туындаған 1 сұрақ. Түймедақ гүліндегі 5-тапсырманы орындау |
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әбіштің елге оралуы. Сабақ жоспары. ҚМЖ. 6-сынып. "Мектеп" баспасы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т1 Күні: 2.10.23ж. Сынып: 6 |
Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Әбіштің елге оралуы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 – жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, мінездеме, құттықтау, өмірбаян құрастырып жазу. 6.4.2.1 - екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолдану |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
-әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (құттықтау, интервью) көтерілген мәселені талдайды - екпіннің түрлерін (сөз екпіні, тіркес екпіні, логикалық екпін) сөз және сөйлем ішінде орынды қолданады |
||||||||||
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
|
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдейді, оқу құралдарын тексереді. Үй тапсырмасы сұралады. |
Мұғаліммен амандасады, оқу құралдарын дайындайды. |
Мұғалімнің кері байланысы |
Оқу құралдары |
|||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Қызығушылықты ояту 1.Абайдың балалары туралы не білесіңдер? 2.Әбіш туралы не білесіңдер? 3.Абай ұлдарына қандай тәрбие берді деп ойлайсыңдар? ОМ және БК түсіндіріледі. |
Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. |
Ынталандыру стикерлері беріледі |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы Сабақты бекіту |
6-тапсырма «Топтық талқы» әдісі 6а-тапсырма. ЖЖ 7-тапсырма. Еске түсірейік. Мінездеме Мінездемеде адамның өмірбаяны туралы мәлімет беріліп, жеке қасиеттері сипатталады. Мінездеме ресми және бейтарап түрде жазылады 6ә-тапсырма. С 8а-тапсырма. «Т кестесі» әдісі ЖЖ |
-Оқушылар мәтінді мұқият оқиды, ақпараттарды топпен бөліседі, мазмұнын талқылайды. іріктейді. -Мәтіннен ауызекі сөйлеудің ерекшеліктерін көрсететін тілдік бірліктерді табады. - «Абайдың оқудан оралуы», «Зеренің әлдиі», «Әбіштің елге оралуы» мәтіндерін негізге ала отырып, Абайға мінездеме жазыңдар Мәтіннен ерекше екпін түсіріліп айтылатын тұстарды тауып оқыңдар. Өлеңдегі ерекше екпінмен айтылатын сөздер мен сөз тіркестерін тауып екпін түрлерін ажыратыңдар
|
Дескриптор; - мәтін мазмұнын талқылайды. -тілдік бірліктерді табады, ажыратады Дескриптор: - жанрлық және стильдік ерекшеліктерінсақтай отырып, мінездеме, құрастырып жазады. Дескриптор: екпіннің түрлерін мәтіннен тауып, түрлерін ажыратады
|
Оқулық, дәптер
Кесте |
|||||||
|
Кері байланыс 3 минут |
Рефлексия. «321» әдісі . Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 34-бет |
Жақсы түсінген 3 мәселе. Қиындық туғызған 2 нәрсе. Туындаған 1 сұрақ. Түймедақ гүліндегі 5-тапсырманы орындау |
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


