|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
А.Самуратова |
|||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс» |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушыларға адал еңбек, жауапкершілік және адалдық қасиеттерінің маңызын түсіндіру. Қоғамға пайдалы азаматтық қасиеттерді қалыптастыру. |
|||
|
Құндылықтар |
Оқушыларды адал азаматтық қасиеттерді қалыптастыру. Оқушыларды еңбекке баулу, еңбекқорлыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|||
|
1-апта дәйексөзі |
Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым! |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Зорлық -зомбылықтан қорғану: қорғау әдістерін және көмекке жүгіну ережелерін білу» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар адал еңбек пен адал табыс ұғымдарын түсінеді, адал азаматтың қандай болу керектігін біледі, өз ойларын еркін жеткізе алады |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
Көмекке жүгіну жолдары: |
Сәлемдесу, оқушыларды
түгелдеу. - «Адал азамат», «Адал еңбек»,
«Адал табыс» ұғымдарын түсіндіреді.
"Адал азамат кім?" (ой қозғау) Оқушыларға "Адал азамат дегеніміз кім? Қандай қасиеттерге ие болу керек?" деген сұрақ қойылады. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. (Еңбекқорлық, жауапкершілік, шыдамдылық, адалдық туралы ойлар айтылуы мүмкін). Оқушыларды 3 топқа бөледі. Әр топқа тапсырма береді: 1-топ: «Адал азамат қандай болу керек?» 2-топ: «Адал еңбек – жарқын болашақ» 3-топ: «Адал табысқа қалай жетуге болады?» Мақал-мәтелдерді талдау
Адамды тұрар адам қып, Ақжүректiлiк пен адалдық. Адам баласының жақсы қасиеттері көп. Солардың ішінде ақжүректілік екені белгілі,қандай қасиет деп ойлайсыңдар. Адалдық ана сүтінен де абзал. Адалдық жүрген жерде, адамдық жүреді. Ала жіпті аттамағанның абыройы биік. «Зорлық -зомбылықтан қорғану: қорғау әдістерін және көмекке жүгіну ережелерін білу» Мұғалім оқушыларға қорғану әдістерін
түсіндіреді: қашықтық сақтау, |
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне комплимент айтып, позитивті көңіл күй қалыптастырады. Мұғалімді тыңдайды, сабақтың мақсатын түсінеді. Әр топ берілген тапсырма бойынша өз ойларын қағазға жазады немесе сурет салады. Жұмыстарын қорғайды.
Қорғану әдістерін тыңдайды және еске сақтайды. |
Тақырыптық суреттер Презентация, бейнеролик |
|
|
102 нөміріне қоңырау шалу, Оқушыларға кездесуі мүмкін қауіпті жағдайлар туралы мысалдар келтіреді және не істеу керектігін талқылайды. |
Көмекке жүгіну тәсілдері туралы ақпарат алады
- Оқушылар қауіпті жағдайларда өзін қалай ұстау керектігін түсінеді. |
|
||
|
|
Кері байланыс Көршіңізбен бөлісіңіз Өте жақсы түсінген үш нәрсені атаңыз және бір не нәрсені жақсы түсінгіңіз келетінін айтыңыз |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
А.Самуратова |
|||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс» |
|||
|
Сабақ мақсаты |
Оқушыларға адал еңбек, жауапкершілік және адалдық қасиеттерінің маңызын түсіндіру. Қоғамға пайдалы азаматтық қасиеттерді қалыптастыру. |
|||
|
Құндылықтар |
Оқушыларды адал азаматтық қасиеттерді қалыптастыру. Оқушыларды еңбекке баулу, еңбекқорлыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|||
|
1-апта дәйексөзі |
Әділдік пен жауапкершілік – біртұтас ұғым! |
|||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Зорлық -зомбылықтан қорғану: қорғау әдістерін және көмекке жүгіну ережелерін білу» |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар адал еңбек пен адал табыс ұғымдарын түсінеді, адал азаматтың қандай болу керектігін біледі, өз ойларын еркін жеткізе алады |
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
Көмекке жүгіну жолдары: |
Сәлемдесу, оқушыларды
түгелдеу. - «Адал азамат», «Адал еңбек»,
«Адал табыс» ұғымдарын түсіндіреді.
"Адал азамат кім?" (ой қозғау) Оқушыларға "Адал азамат дегеніміз кім? Қандай қасиеттерге ие болу керек?" деген сұрақ қойылады. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. (Еңбекқорлық, жауапкершілік, шыдамдылық, адалдық туралы ойлар айтылуы мүмкін). Оқушыларды 3 топқа бөледі. Әр топқа тапсырма береді: 1-топ: «Адал азамат қандай болу керек?» 2-топ: «Адал еңбек – жарқын болашақ» 3-топ: «Адал табысқа қалай жетуге болады?» Мақал-мәтелдерді талдау
Адамды тұрар адам қып, Ақжүректiлiк пен адалдық. Адам баласының жақсы қасиеттері көп. Солардың ішінде ақжүректілік екені белгілі,қандай қасиет деп ойлайсыңдар. Адалдық ана сүтінен де абзал. Адалдық жүрген жерде, адамдық жүреді. Ала жіпті аттамағанның абыройы биік. «Зорлық -зомбылықтан қорғану: қорғау әдістерін және көмекке жүгіну ережелерін білу» Мұғалім оқушыларға қорғану әдістерін
түсіндіреді: қашықтық сақтау, |
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне комплимент айтып, позитивті көңіл күй қалыптастырады. Мұғалімді тыңдайды, сабақтың мақсатын түсінеді. Әр топ берілген тапсырма бойынша өз ойларын қағазға жазады немесе сурет салады. Жұмыстарын қорғайды.
Қорғану әдістерін тыңдайды және еске сақтайды. |
Тақырыптық суреттер Презентация, бейнеролик |
|
|
102 нөміріне қоңырау шалу, Оқушыларға кездесуі мүмкін қауіпті жағдайлар туралы мысалдар келтіреді және не істеу керектігін талқылайды. |
Көмекке жүгіну тәсілдері туралы ақпарат алады
- Оқушылар қауіпті жағдайларда өзін қалай ұстау керектігін түсінеді. |
|
||
|
|
Кері байланыс Көршіңізбен бөлісіңіз Өте жақсы түсінген үш нәрсені атаңыз және бір не нәрсені жақсы түсінгіңіз келетінін айтыңыз |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект |
|
шағым қалдыра аласыз


