|
Тәрбие сағаты |
«Қоғамдық орындардағы этикет ережелері» |
||||
|
Күні |
8.09.25 |
||||
|
Класс жетекші: |
Жумалова Л.Т |
||||
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс». Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды ізеттілікке, тапқырлыққа,адалдыққа, шыдамдылыққа және өз ойын мәдени түрде жеткізуге, білуге үйрету. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұстамдылыққа, мәдени сөйлеуге тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
|
Бүгінгі «Қоғамдық
орындардағы этикет ережелері » тақырыбындағы тәрбие сағатымызды
бастаймыз.
«Әдептілер»
«Тәртіптілер»
«Мәдениеттілер»
Тәрбиелі оқушы көпшілік
ортада: |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушыларға бейнематериал көрсетіледі. Оқушылар өз ойларын ортаға салады
|
Компьютер
|
||
|
Ортасы (20 мин)
Соңы 5мин
|
1 топ: «Әдепті бала –арлы бала» Эссе жазу
2- топқа: Театрда,
мұражайға барғанда... Ереже құрастыру Әдеп сақтар ізгі өрен. Сыпайылық белгісі-
Үлкендерге «Сіз»
деген. «Білген сайын келеді біле бергім.» ( 1. Жақсы –Ай мен күндей, ............ 2. Жақсы адам жаймен келеді, ... ... .. 3.Балаң жақсы болса, сүйеніш, .... .... .......... 4. Ағаштан ағаш сәнін алады, \ адамнан адам тәлім алады\
5. Әрқашан тілектес, ....
.... \ досыңа көмектес.\ Хаттар сырына үңілейік
- Құрметті достар! Мен жанұяда тұңғыш баламын.. Сондықтан да әке-шешем айтқанымды жасап еркелетіп өсірді. Әке-шешем менен ешнәрсені аямайды. Бірақ менімен бос уақыттарында әңгімелесуге, көңіл бөлуге уақыттары да жоқ. Бос уақыттарымды көше кезіп бекерге ойынмен өткіземін. Балалармен жиі ұстасып қаламын. Қазір байқаймын менімен ешкім дос болғысы келмейді. Әрине оны ата-анама айта алмаймын. Достар, дұрыс жолға түсуге қандай ақыл-кеңес бересіңдер? Сендерден көмек күтемін. Сәлеммен Жарқын
–Күншығыс халқының бір
ойшылы былай деген екен: «Бір жылын ойлаған күріш егеді, он жылын
ойлаған ағаш егеді, ал жүз жылын ойлаған бала тәрбиелейді» Балаға
баланың көзімен қарап, өз заманына сай тәрбие беру – біздің басты
мақсатымыз. |
Шашыраған сөздерден
мына өлең шумақтарын белгілі бір уақытта жинап үлгеріп, оқып беру
керек.
Мақалдардың жалғасын табу
Оқушылар өз ойларын ортаға салады,ақыл-кеңестерін береді.
Оқушылар бір-біріне жылы тілектер айтады
|
Маркерлер қағаздар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс». Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс». Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Тәрбие сағаты |
«Қоғамдық орындардағы этикет ережелері» |
||||
|
Күні |
8.09.25 |
||||
|
Класс жетекші: |
Жумалова Л.Т |
||||
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Адал азамат – Адал еңбек – Адал табыс». Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды ізеттілікке, тапқырлыққа,адалдыққа, шыдамдылыққа және өз ойын мәдени түрде жеткізуге, білуге үйрету. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды ұстамдылыққа, мәдени сөйлеуге тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
|
Бүгінгі «Қоғамдық
орындардағы этикет ережелері » тақырыбындағы тәрбие сағатымызды
бастаймыз.
«Әдептілер»
«Тәртіптілер»
«Мәдениеттілер»
Тәрбиелі оқушы көпшілік
ортада: |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
Оқушыларға бейнематериал көрсетіледі. Оқушылар өз ойларын ортаға салады
|
Компьютер
|
||
|
Ортасы (20 мин)
Соңы 5мин
|
1 топ: «Әдепті бала –арлы бала» Эссе жазу
2- топқа: Театрда,
мұражайға барғанда... Ереже құрастыру Әдеп сақтар ізгі өрен. Сыпайылық белгісі-
Үлкендерге «Сіз»
деген. «Білген сайын келеді біле бергім.» ( 1. Жақсы –Ай мен күндей, ............ 2. Жақсы адам жаймен келеді, ... ... .. 3.Балаң жақсы болса, сүйеніш, .... .... .......... 4. Ағаштан ағаш сәнін алады, \ адамнан адам тәлім алады\
5. Әрқашан тілектес, ....
.... \ досыңа көмектес.\ Хаттар сырына үңілейік
- Құрметті достар! Мен жанұяда тұңғыш баламын.. Сондықтан да әке-шешем айтқанымды жасап еркелетіп өсірді. Әке-шешем менен ешнәрсені аямайды. Бірақ менімен бос уақыттарында әңгімелесуге, көңіл бөлуге уақыттары да жоқ. Бос уақыттарымды көше кезіп бекерге ойынмен өткіземін. Балалармен жиі ұстасып қаламын. Қазір байқаймын менімен ешкім дос болғысы келмейді. Әрине оны ата-анама айта алмаймын. Достар, дұрыс жолға түсуге қандай ақыл-кеңес бересіңдер? Сендерден көмек күтемін. Сәлеммен Жарқын
–Күншығыс халқының бір
ойшылы былай деген екен: «Бір жылын ойлаған күріш егеді, он жылын
ойлаған ағаш егеді, ал жүз жылын ойлаған бала тәрбиелейді» Балаға
баланың көзімен қарап, өз заманына сай тәрбие беру – біздің басты
мақсатымыз. |
Шашыраған сөздерден
мына өлең шумақтарын белгілі бір уақытта жинап үлгеріп, оқып беру
керек.
Мақалдардың жалғасын табу
Оқушылар өз ойларын ортаға салады,ақыл-кеңестерін береді.
Оқушылар бір-біріне жылы тілектер айтады
|
Маркерлер қағаздар |
||
шағым қалдыра аласыз













