|
Сынып сағаты |
Адал еңбекті құрметтеу |
|
|
Күні: |
08.04.2024ж. |
|
|
Сынып жетекші: |
Сағымбек Г.М |
|
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға тек еңбек арқылы барлық жетістікке жетуге болатынды-ғын түсіндіру. Оқушыларға адал еңбек жөнінде айта отырып,оның маңызын тү-сіндіріп, адал еңбек етуге баулу. Адам еңбегін бағалай білуге, еңбек адамдарын сыйлай білуге тәрбиелеу. |
|
|
Құндылықтар |
Ар-ұят құндылығы:- Академиялық адалдық қағидатын қолдау;- Адал еңбекті құрметтеу;- Сөзіне берік, ісіне адал болу;- Шешім қабылдай білу жәнежауапкершілікті сезіну; |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу.
Жұмбақ шешу. Шешуі бойынша 3 топқа бөлу. |
Оқушылар мұғаліммен аманда-сады, түгенделеді.
Жұмбақ шешіп, шешуі бойынша 3 топқа бөлу. |
Презентация1
Жұмбақтар
|
|
Сабақ басы (13 мин)
|
«Миға шабуыл» әдісі
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Презентация2
|
|
Ортасы (20 мин) |
Бейнеролик «Адалдықтың өтемі» ертегі. «Алтын қақпа» ойынын басатайық! 1.«Тас қақпа» Мақалдарды жалғастыр: 2. «Қола қақпа» — Бұл сөздерді кім айтқан? —Бұл қандай мамандық? (жұмбақ шешу)
3. «Күміс қақпа» «Суреттер сөйлейді» (Суреттер бойынша не айтамыз?) 4. «Алтын қақпа |
Бейнеролик тамашалайды 1.Еңбек түбі — ……. . (зейнет) 2.Жақсы жұмыс — …….. ……… . (жанға тыныс) 3.Еңбек мұратқа ………. . (жеткізер) 4.Жалқаулық аздырады, ………. ………. . (еңбек оздырады) 5.Еңбек етсең ерінбей, ……… ……… ………… . (Тояды қарның тіленбей) 6.Еңбек ердің – көркі, ……. …….. ……. . (Ер елдің көркі) 7.Еңбексіз өмір — ……. ……. . (сөнген көмір) Еңбектін көзін тапқан, ……… …….. ………. . (Байлықтың өзін табады) · Еңбек мұратқа жеткізер, …….. …….. …….. . (Жалқаулық абыройды кеткізер) 10.Еңбегің қатты болса, ….. …… …… . (татқаның тәтті болар) 1. Талап, еңбек, терең ой Қанағат, рақым, ойлап қой – Бес асыл іс көнсеңіз. (Абай) Ала таяқ ұстаған, Жол тәртібін нұсқаған. Өміріңді күзеткен, Ысқырығы күшті адам. /милиционер/ Бал тамған мәзір, Ол бар жерде әзір. /аспазшы/ Оқу-білім бағдары, Заманының бағбаны. /мұғалім/ Өскен шашты жаратпайды, Қайшысы бар жалақтайтын /шаштараз/ Өңкей сығай екі топта Таласып жүр бір допқа. Бұл кім ? /футболшы/ Күміс қанат сұңқары, Көкке еркін сүңгиді. Бұлттан да тым әрі Кеткен жанды кім дейді? /ұшқыш Осы суреттерді бір-бірімен байланыстырып,оқушылар өз ойларын баяндайды. 1. Венн диаграммасы бойынша «Еңбектің пайдасын» топтастырады. |
Бейнеролик
Презентация3 Презентация4
Суреттер
Венн диаграммасы |
|
Соңы
|
Сонымен, оқушылар, біз бүгін еңбектің мәні,мағынасын жан-жақты түсінуге тырыстық. Олай болса, «Адал еңбектің нәтижесі адамды қуанышқа бөлейді. Адам өз мақсатына ерінбей еңбек еткенде ғана қол жеткізе алады» — дей келе, жақсы әуен тыңдай отырып,қолымыздан ұстай отырып бір-бірімізге игі тілектер айтып шарамызды аяқтаймыз Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Өздерінің сабақтан алған әсерлерімен ой бөліседі.
Сабақтан алған әсерлеріңізді стикерге жазып тақтаға жабыстырамыз. |
Стикер |
«Сатай батыр атындағы орта мектеп»КММ
Адал еңбекті құрметтеу
/2б сынып/
2023-2024 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адал еңбекті құрметтеу тәрбие сағаты
Адал еңбекті құрметтеу тәрбие сағаты
|
Сынып сағаты |
Адал еңбекті құрметтеу |
|
|
Күні: |
08.04.2024ж. |
|
|
Сынып жетекші: |
Сағымбек Г.М |
|
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға тек еңбек арқылы барлық жетістікке жетуге болатынды-ғын түсіндіру. Оқушыларға адал еңбек жөнінде айта отырып,оның маңызын тү-сіндіріп, адал еңбек етуге баулу. Адам еңбегін бағалай білуге, еңбек адамдарын сыйлай білуге тәрбиелеу. |
|
|
Құндылықтар |
Ар-ұят құндылығы:- Академиялық адалдық қағидатын қолдау;- Адал еңбекті құрметтеу;- Сөзіне берік, ісіне адал болу;- Шешім қабылдай білу жәнежауапкершілікті сезіну; |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу.
Жұмбақ шешу. Шешуі бойынша 3 топқа бөлу. |
Оқушылар мұғаліммен аманда-сады, түгенделеді.
Жұмбақ шешіп, шешуі бойынша 3 топқа бөлу. |
Презентация1
Жұмбақтар
|
|
Сабақ басы (13 мин)
|
«Миға шабуыл» әдісі
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Презентация2
|
|
Ортасы (20 мин) |
Бейнеролик «Адалдықтың өтемі» ертегі. «Алтын қақпа» ойынын басатайық! 1.«Тас қақпа» Мақалдарды жалғастыр: 2. «Қола қақпа» — Бұл сөздерді кім айтқан? —Бұл қандай мамандық? (жұмбақ шешу)
3. «Күміс қақпа» «Суреттер сөйлейді» (Суреттер бойынша не айтамыз?) 4. «Алтын қақпа |
Бейнеролик тамашалайды 1.Еңбек түбі — ……. . (зейнет) 2.Жақсы жұмыс — …….. ……… . (жанға тыныс) 3.Еңбек мұратқа ………. . (жеткізер) 4.Жалқаулық аздырады, ………. ………. . (еңбек оздырады) 5.Еңбек етсең ерінбей, ……… ……… ………… . (Тояды қарның тіленбей) 6.Еңбек ердің – көркі, ……. …….. ……. . (Ер елдің көркі) 7.Еңбексіз өмір — ……. ……. . (сөнген көмір) Еңбектін көзін тапқан, ……… …….. ………. . (Байлықтың өзін табады) · Еңбек мұратқа жеткізер, …….. …….. …….. . (Жалқаулық абыройды кеткізер) 10.Еңбегің қатты болса, ….. …… …… . (татқаның тәтті болар) 1. Талап, еңбек, терең ой Қанағат, рақым, ойлап қой – Бес асыл іс көнсеңіз. (Абай) Ала таяқ ұстаған, Жол тәртібін нұсқаған. Өміріңді күзеткен, Ысқырығы күшті адам. /милиционер/ Бал тамған мәзір, Ол бар жерде әзір. /аспазшы/ Оқу-білім бағдары, Заманының бағбаны. /мұғалім/ Өскен шашты жаратпайды, Қайшысы бар жалақтайтын /шаштараз/ Өңкей сығай екі топта Таласып жүр бір допқа. Бұл кім ? /футболшы/ Күміс қанат сұңқары, Көкке еркін сүңгиді. Бұлттан да тым әрі Кеткен жанды кім дейді? /ұшқыш Осы суреттерді бір-бірімен байланыстырып,оқушылар өз ойларын баяндайды. 1. Венн диаграммасы бойынша «Еңбектің пайдасын» топтастырады. |
Бейнеролик
Презентация3 Презентация4
Суреттер
Венн диаграммасы |
|
Соңы
|
Сонымен, оқушылар, біз бүгін еңбектің мәні,мағынасын жан-жақты түсінуге тырыстық. Олай болса, «Адал еңбектің нәтижесі адамды қуанышқа бөлейді. Адам өз мақсатына ерінбей еңбек еткенде ғана қол жеткізе алады» — дей келе, жақсы әуен тыңдай отырып,қолымыздан ұстай отырып бір-бірімізге игі тілектер айтып шарамызды аяқтаймыз Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Өздерінің сабақтан алған әсерлерімен ой бөліседі.
Сабақтан алған әсерлеріңізді стикерге жазып тақтаға жабыстырамыз. |
Стикер |
«Сатай батыр атындағы орта мектеп»КММ
Адал еңбекті құрметтеу
/2б сынып/
2023-2024 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз













