Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
10.010.2025ж. |
|
|
Сыныпс жетекші: |
Оразымбетова Р.Н. |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: 19 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Адалдықтың алты қадамы» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға шынайылық, шыншылдық, адалдық туралы түсінігін кеңейте отырып, ақиқат құндылығын ояту.Оқушылардың адалдық пен әділдікті дұрыс ұғына білу біліктерін дамытуға ықпал ету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды адалдыққа, әділдікке және шынайылылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Жағдаяттар жазылған плакаттар. |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация.Ұлы адамдардың суреттері,нақыл сөздері. |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Сабақтың басы.(7 мин) |
Психологиялық тренинг:Мұғалім оқушылармен: «Қайырлы күн, құрметті оқушылар!» деп сәлемдеседі. Көңіл күйіміз қандай?
-Балалар,бүгінгі сабағымыздың не туралы болатынын білу үшін бейнефильм тамашалап алайық.Бейнефильм арқылы автор бізге не айтқысы келді? «Ойтолғаныс» -Ия біз бүгін сабағымызда «Адалдық»туралы пікірлесеміз.Олай болса мына сұрақтарға жауап беріп адалдық туралы не білетінімізді ортаға салайық. .Адалдық дегенді қалай түсінесіңдер? • Адал дос дегенді қалай түсінесіңдер? • Әділ болуға ұмтылу адамға не үшін қажет? • Адал болу кез келген адамның қолынан келе ме? • Неліктен? .Сен өзіңді адал жанмын деп айта аласың ба? Адал – араб тілінің «Рұқсат етілген», «таза» деген мағына беретін сөзі. Адалдық – ол шыншылдық, әділдік, мойнына алған міндеттемелерінен жалған сөйлеп жалтармаушылық, уәдесінде тұрушылық сияқты қасиеттерді қамтиды. Әділдік – туралық, дұрыстық, түзулік дегенді білдіреді. Одан таю, яғни әділдікке жатпайтын іс істеп, қиянат жасау, біреудің обалына қалу ол жазықсыз жапа шектіру болып табылады. «Шыншылдық»- жалған сөйлеп жалтармаушылық, уәдесінде тұрушылық сияқты қасиеттерді қамтиды.
-Тамаша, балалар! Олай болса біз «Адалдық», «Әділдік», «Шыншылдық» деп ІІІ топқа бөлініп,сабағымызды ары қарай жалғастырайық. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушыларға сауалдар қойылады |
Компьютер Компьютер
|
|
Ортасы (20 мин) |
|||
|
|
«Оқы, талқыла,пікір білдір» І топ: «Құрылысшы» ІІ топ: «Адал бала» ІІІ топ: «»
«Шығармашылық жұмыс»
І топ: «Адалдық ағашын»құрастыру. ІІ топ: «Адалдық кітабын»жасау ІІІ топ: «Адалдық ережесін» құрастыру |
Әңгімелерді топта оқиды.талдайды.Топ алдында қорытынды пікір айтады. Топпен жұмыс істейді. |
Шағын әңгімелер жазылған қағаздар. Суреттер,сөздер,мақал-мәтелдер. |
|
Соңы |
Рефлексия: -Бүгінгі сабақта ненің мәнін түсіндіңдер? -Қандай қасиеттерді өз бойларыңа жинақтайсыңдар? Осы сұрақтарға жауап беру үшін алдарыңдаға кері байланыс парақшасына белгі қойыңдар. Адал болу. Өтірік айтпау. Тек қана шындықты жақтау. Пайда ойлау. Алдау. «Мұғалім сыйлығы» |
Кері байланыс беру «Адалдықтың алты қадамы» арқылы өздерінің іс-әрекеттеріне баға береді.Бұл жолмен жүруге лайық санаса жүріп өтіп,мұғалімнің сыйлығы «Адалдық»төсбелгісін омырауларына тағады. |
Комппютер Адал болу, әділ болу, шындықты ғана айту, уәдеде тұру, ұрлық жасамау, Досыңды сатпау. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адалдықтың алты қалпағы
Адалдықтың алты қалпағы
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
10.010.2025ж. |
|
|
Сыныпс жетекші: |
Оразымбетова Р.Н. |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: 19 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Адалдықтың алты қадамы» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға шынайылық, шыншылдық, адалдық туралы түсінігін кеңейте отырып, ақиқат құндылығын ояту.Оқушылардың адалдық пен әділдікті дұрыс ұғына білу біліктерін дамытуға ықпал ету. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды адалдыққа, әділдікке және шынайылылыққа тәрбиелеу. |
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Жағдаяттар жазылған плакаттар. |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация.Ұлы адамдардың суреттері,нақыл сөздері. |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Сабақтың басы.(7 мин) |
Психологиялық тренинг:Мұғалім оқушылармен: «Қайырлы күн, құрметті оқушылар!» деп сәлемдеседі. Көңіл күйіміз қандай?
-Балалар,бүгінгі сабағымыздың не туралы болатынын білу үшін бейнефильм тамашалап алайық.Бейнефильм арқылы автор бізге не айтқысы келді? «Ойтолғаныс» -Ия біз бүгін сабағымызда «Адалдық»туралы пікірлесеміз.Олай болса мына сұрақтарға жауап беріп адалдық туралы не білетінімізді ортаға салайық. .Адалдық дегенді қалай түсінесіңдер? • Адал дос дегенді қалай түсінесіңдер? • Әділ болуға ұмтылу адамға не үшін қажет? • Адал болу кез келген адамның қолынан келе ме? • Неліктен? .Сен өзіңді адал жанмын деп айта аласың ба? Адал – араб тілінің «Рұқсат етілген», «таза» деген мағына беретін сөзі. Адалдық – ол шыншылдық, әділдік, мойнына алған міндеттемелерінен жалған сөйлеп жалтармаушылық, уәдесінде тұрушылық сияқты қасиеттерді қамтиды. Әділдік – туралық, дұрыстық, түзулік дегенді білдіреді. Одан таю, яғни әділдікке жатпайтын іс істеп, қиянат жасау, біреудің обалына қалу ол жазықсыз жапа шектіру болып табылады. «Шыншылдық»- жалған сөйлеп жалтармаушылық, уәдесінде тұрушылық сияқты қасиеттерді қамтиды.
-Тамаша, балалар! Олай болса біз «Адалдық», «Әділдік», «Шыншылдық» деп ІІІ топқа бөлініп,сабағымызды ары қарай жалғастырайық. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Оқушыларға сауалдар қойылады |
Компьютер Компьютер
|
|
Ортасы (20 мин) |
|||
|
|
«Оқы, талқыла,пікір білдір» І топ: «Құрылысшы» ІІ топ: «Адал бала» ІІІ топ: «»
«Шығармашылық жұмыс»
І топ: «Адалдық ағашын»құрастыру. ІІ топ: «Адалдық кітабын»жасау ІІІ топ: «Адалдық ережесін» құрастыру |
Әңгімелерді топта оқиды.талдайды.Топ алдында қорытынды пікір айтады. Топпен жұмыс істейді. |
Шағын әңгімелер жазылған қағаздар. Суреттер,сөздер,мақал-мәтелдер. |
|
Соңы |
Рефлексия: -Бүгінгі сабақта ненің мәнін түсіндіңдер? -Қандай қасиеттерді өз бойларыңа жинақтайсыңдар? Осы сұрақтарға жауап беру үшін алдарыңдаға кері байланыс парақшасына белгі қойыңдар. Адал болу. Өтірік айтпау. Тек қана шындықты жақтау. Пайда ойлау. Алдау. «Мұғалім сыйлығы» |
Кері байланыс беру «Адалдықтың алты қадамы» арқылы өздерінің іс-әрекеттеріне баға береді.Бұл жолмен жүруге лайық санаса жүріп өтіп,мұғалімнің сыйлығы «Адалдық»төсбелгісін омырауларына тағады. |
Комппютер Адал болу, әділ болу, шындықты ғана айту, уәдеде тұру, ұрлық жасамау, Досыңды сатпау. |
шағым қалдыра аласыз













