|
Бөлім: 7.4 А Адам ағзасындағы химиялық элементтер |
Мектеп: №19 М.Мәметова атындағы ЖОМ |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: Байтемиров Тимур Талғатұлы |
||||
|
Сынып:7 |
Қатысқаноқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам ағзасындағы химиялық элементтер. |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: |
7.5.1.3 Адам ағзасына кіретін элементтерді (О,С,Н,N,Са,Р,К) білу. |
||||
|
Сараланған сабақтың мақсаты: |
Адам ағзасына кіретін элементтердің маңызын түсіндіре алады |
||||
Негізгі қоректік заттарды сипаттай алады Өсімдіктекті, жануартекті өнімдерді сипаттай алады |
|||||
Негізгі қоректік заттарды сипаттай алады. Өсімдіктекті, жануартекті өнімдерді сипаттай алады Адам ағзасының құрамына кіретін элементтерді макроэлемент және микроэлементтерді сипаттай алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Ойлау дағдылары |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: терминдер: Нәруыздар, майлар, көмірсулар, дәрумендер, макроэлементтер, микроэлементтер. Сыныптағы диалог: 1.Адам ағзасында кездесетін элементтер нешеге жіктеледі? 2.Ағзалық қосылыстарға ..., ..., ..., ... заттар жатады? |
||||
|
Ұлттық құндылықтар: |
Ғылыми көзқарастарын қалыптастыру. Оқушыларды салауатты өмір салтына тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Пәнаралық байланыс жүзеге асады: АКТ- презентация. Биология, жаратылыстану пәндері |
||||
|
Ұсынылған бастапқы білімдер |
7.5.1.1.- тағам өнімдерін химиялық заттардың жиынтығы деп түсіну 7.5.1.2.- тағамдық өнімдердің бір қатарын: көмірсулар, нәруыздар, майларды білу және анықтай алу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ қезеңдері: |
Сабақта орындалуы тиіс іс - әрекеттер |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 2минут
Алдыңғы оқу 6 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. (оқушылармен амандасу, жағымды оқу атмосферасын қалыптастыру). Үй тапсырмасын (сұрақ-жауап арқылы) «Ыстық картоп» әдісі арқылы сұрау.
Мозайка әдісі арқылы топқа бөліну. (өсімдіктекті, жануартекті өнімдердің суреті салынған қима қағаздар арқылы) бөлінеді. 1топ. Макроэлементтер 2 топ. Микроэлементтер Топ басшысын сайлау; - Бағалау парағын таратып беру; |
Үй тапсырмасы бойынша дайындалған сұрақтар Қима қағаздар Бағалау парағы |
|||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 10минут 14 минут
|
І.Тыңдалым. І. Белсендіру сәті: «Дыбыстау әдісі» арқылы электронды оқулықтан бейнефильм көрсету арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу. Әр топқа адам ағзасына кіретін элементтердің маңызы мен қызметі бөлініп беріліп, топтық жұмыс жүреді. ІІ. Топтық жұмыс Әр топқа тапсырманы бөліп беру:
“ЕЛШІ” әдісі арқылы түсіндіру
Дескриптор. Қалыптастырушы бағалау ІІ. Жұптық жұмыс “Салауатты өмір” (бірігеді, бөліседі) әдісі арқылы сабақтан түсінген, алған білімдерін тақырыпқа сай «Т» кестесін жазу толтырады. Әр топтан екі оқушыдан шығып, өз жұмыстарын, түсініктерін қорғайды. Дескриптор. Кестеге сәйкес жаза алады. ІІІ. Жеке жұмыс арқылы тақырыпты пысықтау. (тұжырымдау, саралау) Сабақты қорытындылау мақсатында тақтамен, дәптермен жұмыс жасалынады. Әр топтан бір оқушыдан тақтаға шығады, берілген тапсырманы орындайды
Дескрипторлар. Тақырыпқа сай сөйлем құрастырады. |
Көрсетілім
«Т» кестесі плакат Маркер Бағдаршам әдісі арқылы бағалау Дәптер қалам тақта |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Кеме» әдісі Оқушылар алған білімдерін қорытындылай отырып, алдыңғы білу деңгейімен салыстырып, түсіну деңгейін анықтап, кеменің желкенін бояйды
|
Түрлі –түсті қарындаштар, стикерлер |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам ағзасындағы химиялық элементтер.
Адам ағзасындағы химиялық элементтер.
|
Бөлім: 7.4 А Адам ағзасындағы химиялық элементтер |
Мектеп: №19 М.Мәметова атындағы ЖОМ |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: Байтемиров Тимур Талғатұлы |
||||
|
Сынып:7 |
Қатысқаноқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам ағзасындағы химиялық элементтер. |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары: |
7.5.1.3 Адам ағзасына кіретін элементтерді (О,С,Н,N,Са,Р,К) білу. |
||||
|
Сараланған сабақтың мақсаты: |
Адам ағзасына кіретін элементтердің маңызын түсіндіре алады |
||||
Негізгі қоректік заттарды сипаттай алады Өсімдіктекті, жануартекті өнімдерді сипаттай алады |
|||||
Негізгі қоректік заттарды сипаттай алады. Өсімдіктекті, жануартекті өнімдерді сипаттай алады Адам ағзасының құрамына кіретін элементтерді макроэлемент және микроэлементтерді сипаттай алады. |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Ойлау дағдылары |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: терминдер: Нәруыздар, майлар, көмірсулар, дәрумендер, макроэлементтер, микроэлементтер. Сыныптағы диалог: 1.Адам ағзасында кездесетін элементтер нешеге жіктеледі? 2.Ағзалық қосылыстарға ..., ..., ..., ... заттар жатады? |
||||
|
Ұлттық құндылықтар: |
Ғылыми көзқарастарын қалыптастыру. Оқушыларды салауатты өмір салтына тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Пәнаралық байланыс жүзеге асады: АКТ- презентация. Биология, жаратылыстану пәндері |
||||
|
Ұсынылған бастапқы білімдер |
7.5.1.1.- тағам өнімдерін химиялық заттардың жиынтығы деп түсіну 7.5.1.2.- тағамдық өнімдердің бір қатарын: көмірсулар, нәруыздар, майларды білу және анықтай алу. |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақ қезеңдері: |
Сабақта орындалуы тиіс іс - әрекеттер |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 2минут
Алдыңғы оқу 6 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. (оқушылармен амандасу, жағымды оқу атмосферасын қалыптастыру). Үй тапсырмасын (сұрақ-жауап арқылы) «Ыстық картоп» әдісі арқылы сұрау.
Мозайка әдісі арқылы топқа бөліну. (өсімдіктекті, жануартекті өнімдердің суреті салынған қима қағаздар арқылы) бөлінеді. 1топ. Макроэлементтер 2 топ. Микроэлементтер Топ басшысын сайлау; - Бағалау парағын таратып беру; |
Үй тапсырмасы бойынша дайындалған сұрақтар Қима қағаздар Бағалау парағы |
|||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 10минут 14 минут
|
І.Тыңдалым. І. Белсендіру сәті: «Дыбыстау әдісі» арқылы электронды оқулықтан бейнефильм көрсету арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу. Әр топқа адам ағзасына кіретін элементтердің маңызы мен қызметі бөлініп беріліп, топтық жұмыс жүреді. ІІ. Топтық жұмыс Әр топқа тапсырманы бөліп беру:
“ЕЛШІ” әдісі арқылы түсіндіру
Дескриптор. Қалыптастырушы бағалау ІІ. Жұптық жұмыс “Салауатты өмір” (бірігеді, бөліседі) әдісі арқылы сабақтан түсінген, алған білімдерін тақырыпқа сай «Т» кестесін жазу толтырады. Әр топтан екі оқушыдан шығып, өз жұмыстарын, түсініктерін қорғайды. Дескриптор. Кестеге сәйкес жаза алады. ІІІ. Жеке жұмыс арқылы тақырыпты пысықтау. (тұжырымдау, саралау) Сабақты қорытындылау мақсатында тақтамен, дәптермен жұмыс жасалынады. Әр топтан бір оқушыдан тақтаға шығады, берілген тапсырманы орындайды
Дескрипторлар. Тақырыпқа сай сөйлем құрастырады. |
Көрсетілім
«Т» кестесі плакат Маркер Бағдаршам әдісі арқылы бағалау Дәптер қалам тақта |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс: «Кеме» әдісі Оқушылар алған білімдерін қорытындылай отырып, алдыңғы білу деңгейімен салыстырып, түсіну деңгейін анықтап, кеменің желкенін бояйды
|
Түрлі –түсті қарындаштар, стикерлер |
|||
шағым қалдыра аласыз















