|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапабекова А.С. |
|||||
|
Күні: |
12.11.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 9 сабақ .Адам денесінің құрылысы қандай? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 - адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау 2.2.3.2 - дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қаңқаның не үшін қажет екенін түсінеді Қаңқа бөліктері мен атауларын біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Үй жануарларының тіршілік үшін күресі туралы айт.Олардың жабайы аңдардан не айырмашылығы бар? Тақырыпты ашу Дене мүшелерін ата Әрбір дене мүшесінің қызметін ата. Оларды күту туралы не білесің? Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Киіз үйге қаңқа не үшін керек? Сенің денеңді не ұстап тұр? Киіз үйдің қаңқасы сияқты адамның да қаңқасы бар. 2-тапсырма «Таныстырылым» әдісі Адам қаңқасымен таныстыру. Қаңқаның қызметіні туралы айт. Сүйектердің атауын айт және жатта. Бас сүйек, төс сүйек,қабырға, омыртқа,қол сүйектері, жамбас,аяқ сүйектері. Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Суретке қара,Қай баланың дене сымбаты дұрыс өседі? Дене сымбаты дұрыс болу үшін не істеу керек? Өзің дене сымбатыңды қалай сақтайсың? 4-тапсырма «Сүйектер пішіні» деген тәжірибе жаса Оқулықтағы нұсқайлық бойынша жасап,түсіндір Үй тапсырмасы 5-тапсырма Сүйектерді қалай сақтайды? Үлкендерден сұрап, жауаптарын жазып кел. ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп жаз. 2-деңгей Қаңқа сүйектерін ата және жаз 3-деңгей Қаңқаның адамға пайдасы туралы жаз.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй жұмысын айтады Дене мүшелері туралы айтады Өз ойларын айтады Адам қаңқасымен танысады Сүйек атауларын жаттайды Жаттығу жасайды Суретпен жұмыс жасайды Тәжірибе жасайды Үй тапсырмасын алады Саралау тапсырмала рын орындайды Жеке жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Үй жануарларының тіршілік үшін күресі туралы айтады-1б Оларға бақылау жасайды-1б ҚБ: «
Дескриптор: Адам денесін қаңқа ұстап тұратынын біледі-1б Дескриптор: Адам қаңқасымен танысады-1б Сүйек атауларын жаттайды-1б
Дескриптор: Дене сымбаты дұрыс болу үшін не істеу керек екенін біледі-1б Өзінің дене сымбатын қалай сақтайтынын айтады-1б Дескриптор: Оқулықтағы нұсқайлық бойынша тәжірибе жасап,түсіндіреді-1б Дескриптор: Сүйектерді қалай сақтайтынын біледі-1б Дескриптор: 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп жазады-1б 2-деңгей Қаңқа сүйектерін ата және жазады-1б 3-деңгей Қаңқаның адамға пайдасы туралы жазады-1б «Аралдағы көңіл күй» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық Суреттер
Оқулық Жұмыс парақтары Кері байланыс парақтары |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам денесінің құрылысы қандай?
Адам денесінің құрылысы қандай?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапабекова А.С. |
|||||
|
Күні: |
12.11.2024 жыл |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 9 сабақ .Адам денесінің құрылысы қандай? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 - адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау 2.2.3.2 - дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қаңқаның не үшін қажет екенін түсінеді Қаңқа бөліктері мен атауларын біледі |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Үй жануарларының тіршілік үшін күресі туралы айт.Олардың жабайы аңдардан не айырмашылығы бар? Тақырыпты ашу Дене мүшелерін ата Әрбір дене мүшесінің қызметін ата. Оларды күту туралы не білесің? Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі Киіз үйге қаңқа не үшін керек? Сенің денеңді не ұстап тұр? Киіз үйдің қаңқасы сияқты адамның да қаңқасы бар. 2-тапсырма «Таныстырылым» әдісі Адам қаңқасымен таныстыру. Қаңқаның қызметіні туралы айт. Сүйектердің атауын айт және жатта. Бас сүйек, төс сүйек,қабырға, омыртқа,қол сүйектері, жамбас,аяқ сүйектері. Сергіту сәті
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Суретке қара,Қай баланың дене сымбаты дұрыс өседі? Дене сымбаты дұрыс болу үшін не істеу керек? Өзің дене сымбатыңды қалай сақтайсың? 4-тапсырма «Сүйектер пішіні» деген тәжірибе жаса Оқулықтағы нұсқайлық бойынша жасап,түсіндір Үй тапсырмасы 5-тапсырма Сүйектерді қалай сақтайды? Үлкендерден сұрап, жауаптарын жазып кел. ҚЖ: Саралау тапсырмалары 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп жаз. 2-деңгей Қаңқа сүйектерін ата және жаз 3-деңгей Қаңқаның адамға пайдасы туралы жаз.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй жұмысын айтады Дене мүшелері туралы айтады Өз ойларын айтады Адам қаңқасымен танысады Сүйек атауларын жаттайды Жаттығу жасайды Суретпен жұмыс жасайды Тәжірибе жасайды Үй тапсырмасын алады Саралау тапсырмала рын орындайды Жеке жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Үй жануарларының тіршілік үшін күресі туралы айтады-1б Оларға бақылау жасайды-1б ҚБ: «
Дескриптор: Адам денесін қаңқа ұстап тұратынын біледі-1б Дескриптор: Адам қаңқасымен танысады-1б Сүйек атауларын жаттайды-1б
Дескриптор: Дене сымбаты дұрыс болу үшін не істеу керек екенін біледі-1б Өзінің дене сымбатын қалай сақтайтынын айтады-1б Дескриптор: Оқулықтағы нұсқайлық бойынша тәжірибе жасап,түсіндіреді-1б Дескриптор: Сүйектерді қалай сақтайтынын біледі-1б Дескриптор: 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп жазады-1б 2-деңгей Қаңқа сүйектерін ата және жазады-1б 3-деңгей Қаңқаның адамға пайдасы туралы жазады-1б «Аралдағы көңіл күй» әдісі |
Суреттер
оқулық
оқулық
оқулық Суреттер
Оқулық Жұмыс парақтары Кері байланыс парақтары |
||
шағым қалдыра аласыз





















