|
Білім беру ұйымының атауы |
№9 мектеп – гимназиясы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану [Алматыкітап] |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каркенова Мария Сайлауовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
06.11.23ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Ә» сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ.Адам денесінің құрылысы қандай? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 - адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау 2.2.3.2 - дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қаңқаның не үшін қажет екенін түсінеді Қаңқа бөліктері мен атауларын біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Үй жануарларының тіршілік үшін күресі туралы айт. Олардың жабайы аңдардан не айырмашылығы бар? Тақырыпты ашу Дене мүшелерін ата Әрбір дене мүшесінің қызметін ата. Оларды күту туралы не білесің? Жаңа тақырып 1-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі. (Медбикені қонаққа шақыру) Медбикенің балаларға сұрақтары:
Оқушылардың сұрақтары:
Жақсы балалар, онда медбикемізді шығарып салайық. -Бүгінгі сабағымыздың қонағы болғаныңызға рахмет. 2-тапсырма «Таныстырылым» әдісі TopIQ платформасы арқылы видео көрсету. Сергіту сәті Адамның денесін қайшымен кеспей, қолмен жыртып жасау 3-тапсырма -Суретке қара, Қай баланың дене сымбаты дұрыс өседі? -Дене сымбаты дұрыс болу үшін не істеу керек? -Өзің дене сымбатыңды қалай сақтайсың? 4-тапсырма «Сүйектер пішіні» деген топтық жұмыс. Балаларға адам қаңқа бөліктері таратылады. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Сүйектерді қалай сақтайды? Үлкендерден сұрап, жауаптарын жазып кел. Саралау тапсырмалары 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп жаз. 2-деңгей Қаңқа сүйектерін ата және жаз 3-деңгей Қаңқаның адамға пайдасы туралы жаз. ЕБҚ Адам қаңқасының суретін сал. Қаңқа туралы өз білетініңді айт. «Принтр» әдісі арқылы кері байланыс жасалады. «Өзін – өзі» бағалау әдісі |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй жұмысын айтады Дене мүшелері туралы айтады Өз ойларын айтады Адам қаңқасымен танысады Сүйек атауларын жаттайды Адам денесін жасайды. Суретпен жұмыс жасайды Сүйектерді жалғастырып адам пішінін жасайды Үй тапсырмасын алады Саралау тапсырмала рын орындайды Жеке жұмыс жасайды Кері байланыс береді зін өзі бағалайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Үй жануарларының тіршілік үшін күресі туралы айтады. Оларға бақылау жасайды. Дескриптор: Адам денесін қаңқа ұстап тұратынын біледі Дескриптор: Адам қаңқасымен танысады Сүйек атауларын жаттайды- Дескриптор: Дене сымбаты дұрыс болу үшін не істеу керек екенін біледі Өзінің дене сымбатын қалай сақтайтынын айтады Дескриптор: Адам қаңқаларынан құрастырып жасай алады, қаңқа атауларын біледі. Дескриптор: Сүйектерді қалай сақтайтынын біледі Дескриптор: 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп жазады 2-деңгей Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
№9 мектеп –
гимназиясы
Пәні:
Жаратылыстану [Алматыкітап]
Бөлім:
Жанды
табиғат
Педагогтің
аты-жөні:
Каркенова Мария
Сайлауовна
Күні:
06.11.23ж
Сынып:
2 «Ә»
сынып
Сабақтың
тақырыбы:
№9
сабақ.Адам денесінің
құрылысы қандай?
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.2.3.1 - адамның тірек-қимыл
жүйесінің қызметін анықтау
2.2.3.2 - дұрыс дене
сымбатын сақтаудың маңыздылығын
түсіндіру;
Сабақтың
мақсаты Қаңқаның не үшін қажет екенін
түсінеді
Қаңқа бөліктері мен
атауларын біледі
Құндылықтар
ТАЛАП: Білуге,
жаңаны тануға құштар болу
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту Екі көз не үшін
керек? Жақсыларды көру
үшін, Екі қол не үшін
керек? Көмектесу
үшін. Екі қол не үшін
керек? Алыс жерге жету
үшін. Өткенді
пысықтау Үй
тапсырмасы Үй жануарларының тіршілік үшін
күресі туралы айт. Олардың жабайы аңдардан не айырмашылығы
бар? Тақырыпты
ашу Дене мүшелерін
ата Әрбір дене мүшесінің қызметін
ата. Оларды күту туралы не
білесің? Жаңа
тақырып 1-тапсырма «Ашық микрофон» әдісі.
(Медбикені қонаққа шақыру) Медбикенің балаларға
сұрақтары: Киіз үйге қаңқа не үшін
керек? Сенің денеңді не ұстап
тұр? Киіз үйдің қаңқасы сияқты
адамның да қаңқасы бар. Оқушылардың
сұрақтары: Адам ағзасын қалай қорғау үшін
не істейміз? Іш ауырса не
істейміз? Жақсы балалар, онда
медбикемізді шығарып
салайық. -Бүгінгі сабағымыздың қонағы
болғаныңызға рахмет. 2-тапсырма «Таныстырылым»
әдісі TopIQ платформасы арқылы видео
көрсету. Сергіту
сәті Адамның денесін қайшымен
кеспей, қолмен жыртып жасау 3-тапсырма -Суретке қара, Қай баланың
дене сымбаты дұрыс өседі? -Дене сымбаты дұрыс болу үшін
не істеу керек? -Өзің дене сымбатыңды қалай
сақтайсың? 4-тапсырма «Сүйектер пішіні» деген топтық
жұмыс. Балаларға адам қаңқа бөліктері
таратылады. Үй
тапсырмасы 5-тапсырма Сүйектерді қалай
сақтайды? Үлкендерден сұрап, жауаптарын
жазып кел. Саралау
тапсырмалары 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп
жаз. 2-деңгей Қаңқа сүйектерін ата және
жаз 3-деңгей Қаңқаның адамға пайдасы туралы
жаз. ЕБҚ Адам қаңқасының суретін
сал. Қаңқа туралы өз білетініңді
айт. «Принтр» әдісі арқылы кері
байланыс жасалады.
«Өзін – өзі» бағалау
әдісі Сабаққа дайындық жасап, жақсы
тілектер тілейді. Үй жұмысын
айтады Дене мүшелері туралы
айтады Өз ойларын
айтады Адам қаңқасымен
танысады Сүйек атауларын
жаттайды Адам денесін
жасайды. Суретпен жұмыс
жасайды Сүйектерді жалғастырып адам
пішінін жасайды Үй тапсырмасын
алады Саралау
тапсырмала рын
орындайды Жеке жұмыс
жасайды Кері
байланыс береді
зін өзі
бағалайды Мақтап, мадақтап
отыру Дескриптор: Үй жануарларының тіршілік үшін
күресі туралы айтады. Оларға бақылау
жасайды. Дескриптор: Адам денесін қаңқа ұстап
тұратынын біледі Дескриптор: Адам қаңқасымен
танысады Сүйек атауларын
жаттайды- Дескриптор: Дене сымбаты дұрыс болу үшін
не істеу керек екенін
біледі Өзінің дене сымбатын қалай
сақтайтынын айтады Дескриптор: Адам қаңқаларынан құрастырып
жасай алады, қаңқа атауларын
біледі. Дескриптор: Сүйектерді қалай сақтайтынын
біледі Дескриптор: 1-деңгей Адамның дене мүшелерін тізіп
жазады 2-деңгей | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













