|
Білім беру ұйымыныңатауы |
Амангелді Иманов ат.жббм |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
II.Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен. |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Мусилтаева С |
|||||
|
Күні: |
09.10.2025 |
|||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№6сабақ. Адам досымен мықты. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.4.өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдеу. 3.1.2.3 қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдейді. Этика ұғымы мен әдептілік қағидалары туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту Қайырлы күн,досым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі күн сәтті Сәттілікке толсын! Біздің алар баға Кілең бестік болсын! Үй тапсырмасын сұрау. «Wordwoll» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау Отбасы шығыстары қалай жоспарланады? Кестемен жұмыс |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау, мадақтау ҚБ: «БК» әдісі Дескриптор: Өткен тақырыптарды пысықтайды Кестемен жұмыс-1б |
Оқулық Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин Сергіту сәті 3 мин |
Жаңа сабақ
Сабақтың мақсатын түсіндіремін. -Алдымен,балалар, мына бейне роликке назар аударайық.
Талдау сұрақтары: 1.Бейнефильм не туралы? 2. Таныс дегеніміз кім? 3.Достық туралы қандай мақал айтылды? 4. Достардың өзара құпияларын бөлісіп, сырласуы нені білдіреді?
2-тапсырма «Достық» сөзінің мағынасы өзара сыйластықпен ортақ мүддеге құрылған жақын қарым-қатынасты білдіреді.
Достық туралы хикаяны оқы. Quizrise-та мәтін бойынша тест тапсырмаларын орындау. Достықтың мәні неде? Сенің ойыңмен сәйкес келе ме? «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы:Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Топтық жұмыс: 1-топ «Достықтың қасиеттеріне» топтастыру 2-топ Әдеп ережелерін құрастыру 3-топ «Достық» сөзіне 5 жолды өлең құрастыру «Менің досым» әнін орындау Жеке жұмыс. Сөйлемдерді толықтыр «Менің досым» тақырыбында 2 сөйлем жазу ЕБҚ Өз досың туралы әңгімеле. Оның қандай қасиеттері саған ұнайды? 4-тапсырма Достықты сақтау үшін мінез-құлықтың әдептілік қағидаларын сақтаудың маңызы зор. Өзіңе өзгелердің қандай қарым-қатынаста болғанын қаласаң, өзің де өзгелерге сондай құрметпен қара. Жұптық жұмыс «Ноудбук» әдісі Адам бойындағы жағымды/жағымсыз мінез-құлықтарды жаз |
Жұмбақтың шешуін табады Бейнеролик тамашалайды Сұраққа жауап береді Мақал-мәтел айтады Тапсырманы орындайды Достық туралы хикаяны оқиды. Quizrise-та мәтін бойынша тест тапсырмаларын орындайды Топтық жұмыс орындайды Ән айтады 2 сөйлем жазады Өз ойын білдіреді Жұппен орындайды |
Дескриптор:
Мақал-мәтелдер айтады-1б
«Достық» сөзінің мағынасы өзара сыйластықпен ортақ мүддеге құрылған жақын қарым-қатынасты білдіреді Дескриптор:
Дескриптор: Топтық жұмысқа қатысады-1б Дескриптор: Менің досым тақырыбында 2 сөйлем жазады-2б Адам бойындағы жағымды/жағымсыз мінез-құлықтарды жазады-1б |
Оқулық Суреттер Оқулық Слайд Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Бағалау Кері байланыс |
Үй тапсырмасы Досқа рақмет хат немесе жақсы тілек жазу Адам досымен мықты
|
Үй тапсырмасын алады Өзін-өзі бағалайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша Бағалау парақтары 12-13б «5» 9-11б «4» 6-8б «3» 0-5б «2» «Киіз үй» әдісі |
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам досымен мықты
Адам досымен мықты
|
Білім беру ұйымыныңатауы |
Амангелді Иманов ат.жббм |
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
II.Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен. |
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
Мусилтаева С |
|||||
|
Күні: |
09.10.2025 |
|||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтыңтақырыбы: |
№6сабақ. Адам досымен мықты. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.4.өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдеу. 3.1.2.3 қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдейді. Этика ұғымы мен әдептілік қағидалары туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар: Қазан айы: «Тәуелсіздік және отаншылдық айы» |
Сабақ құндылығы: Отан, ел, туған өлке туралы білу Апта дәйексөзі:«Туған жердей жер болмас, туған елдей ел болмас!» |
|||||
|
Сабақтыңбарысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту Қайырлы күн,досым! Қайырлы күн болсын! Бүгінгі күн сәтті Сәттілікке толсын! Біздің алар баға Кілең бестік болсын! Үй тапсырмасын сұрау. «Wordwoll» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау Отбасы шығыстары қалай жоспарланады? Кестемен жұмыс |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау, мадақтау ҚБ: «БК» әдісі Дескриптор: Өткен тақырыптарды пысықтайды Кестемен жұмыс-1б |
Оқулық Суреттер |
||
|
Сабақтың ортасы 25мин Сергіту сәті 3 мин |
Жаңа сабақ
Сабақтың мақсатын түсіндіремін. -Алдымен,балалар, мына бейне роликке назар аударайық.
Талдау сұрақтары: 1.Бейнефильм не туралы? 2. Таныс дегеніміз кім? 3.Достық туралы қандай мақал айтылды? 4. Достардың өзара құпияларын бөлісіп, сырласуы нені білдіреді?
2-тапсырма «Достық» сөзінің мағынасы өзара сыйластықпен ортақ мүддеге құрылған жақын қарым-қатынасты білдіреді.
Достық туралы хикаяны оқы. Quizrise-та мәтін бойынша тест тапсырмаларын орындау. Достықтың мәні неде? Сенің ойыңмен сәйкес келе ме? «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы:Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Топтық жұмыс: 1-топ «Достықтың қасиеттеріне» топтастыру 2-топ Әдеп ережелерін құрастыру 3-топ «Достық» сөзіне 5 жолды өлең құрастыру «Менің досым» әнін орындау Жеке жұмыс. Сөйлемдерді толықтыр «Менің досым» тақырыбында 2 сөйлем жазу ЕБҚ Өз досың туралы әңгімеле. Оның қандай қасиеттері саған ұнайды? 4-тапсырма Достықты сақтау үшін мінез-құлықтың әдептілік қағидаларын сақтаудың маңызы зор. Өзіңе өзгелердің қандай қарым-қатынаста болғанын қаласаң, өзің де өзгелерге сондай құрметпен қара. Жұптық жұмыс «Ноудбук» әдісі Адам бойындағы жағымды/жағымсыз мінез-құлықтарды жаз |
Жұмбақтың шешуін табады Бейнеролик тамашалайды Сұраққа жауап береді Мақал-мәтел айтады Тапсырманы орындайды Достық туралы хикаяны оқиды. Quizrise-та мәтін бойынша тест тапсырмаларын орындайды Топтық жұмыс орындайды Ән айтады 2 сөйлем жазады Өз ойын білдіреді Жұппен орындайды |
Дескриптор:
Мақал-мәтелдер айтады-1б
«Достық» сөзінің мағынасы өзара сыйластықпен ортақ мүддеге құрылған жақын қарым-қатынасты білдіреді Дескриптор:
Дескриптор: Топтық жұмысқа қатысады-1б Дескриптор: Менің досым тақырыбында 2 сөйлем жазады-2б Адам бойындағы жағымды/жағымсыз мінез-құлықтарды жазады-1б |
Оқулық Суреттер Оқулық Слайд Суреттер Оқулық Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин Бағалау Кері байланыс |
Үй тапсырмасы Досқа рақмет хат немесе жақсы тілек жазу Адам досымен мықты
|
Үй тапсырмасын алады Өзін-өзі бағалайды Кері байланыс жасайды |
Тамаша Бағалау парақтары 12-13б «5» 9-11б «4» 6-8б «3» 0-5б «2» «Киіз үй» әдісі |
Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















