|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Рахима Абдрамановна |
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам досымен мықты
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.3.қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру; 3.1.2.4. өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру.
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин) Сабақтың ортасы 27 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Әрбір адам – туысым, досым, жұрағат, Әрбір сабақ үйрену, ұғу – ұлағат. Әрбір ісім – тірлік, тірек, адамдық, Әрбір сөзім – шындық, бірлік, адалдық.
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Психологиялық ахуалға берілген тапсырмаларға жауап беру және жаңа сабаққа назар аудару.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! |
Психологиялық ахуал орнату Презентация үлестірмелі парақ, оқулық |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру https://wordwall.net/ru/resource/79118691 платформасы арқылы Дескриптор: 1 Сұрақтарға жауап береді-1б
Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/
«Ой қозғау» әдісі Достық деген не? Достар деп кімдерді айтамыз? Достық туралы бірнеше мақал-мәтелді есіңе түсіріп, айтып бер. Олардың мағынасын ашып түсіндір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену
1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Топтас, бірік, талқыла» әдісі арқылы постер қорғайды. 1 топ. Достарыңмен бірге сабаққа дайындалғанда және басқа да уақытта әдептілік ережелерін сақтаған абзал. Тәртіп – адам бойында қалыптасатын тәрбиенің үлгісі. Мәселен, сен және сенің достарың мектепке кешікпей келесіңдер, мұғалімдеріңе орындарыңнан тұрып ізет көрсетесіңдер, осының бәрі әдептілік үлгісіне саналады. 2 топ. Достық сөзінің мағынасы өзара сыйластық пен ортақ мүддеге құрылған жақын қарым – қатынасты білдіреді. Достықты сақтау үшін мінез – құлықтың әдептілік қағидаларын сақтаудың маңызы зор. Өзіңе өзгелердің қандай қарым – қатынаста болғанын қаласаң, өзің де өзгелерге сондай құрметпен қара. Дескриптор: 1 Достық сөзінің мағынасын түсінеді-1б 2 Әдептілік туралы біледі.-1б 3 Әдептілік қағидаларын сақтайды.-1б |
wordwall платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді
Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады
Достық туралы мақал-мәтел айтады
Достық сөзінің мағынасын түсінеді Әдептілік туралы біледі. Әдептілік қағидаларын сақтайды |
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
Дескриптор: -жоспар жазады(1б) «Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
wordwall платформасы Интеракивті тақта Qazmath платформасы Оқулық 18-бет |
||
|
Сергіту сәті 3 минут |
2- тапсырма . Жұптық жұмыс . «Біліміңді қолдан» әдісі Достық туралы хикаяны оқы. Сұрақтарға жауап бер. «Серпілген сауал» әдісі 1. Достықтың мәні неде? 2.Сенің ойыңмен сәйкес келе ме? Дескриптор: -хикаяның мазмұнын әңгімелейді(1б) -достық мәні неде екенін айтады(1б) «Сергіту додокаэдрі» 3- тапсырма . Жеке жұмыс «Өз ойым» әдісі Саған достарыңның арасында өзіңді әдепті ұстай білуге этиканың қандай ережелері көмектеседі? Сол ұстанымдар мен ережелерге мысал келтір Дескриптор: - достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады (1б) -ережелерге мысалдар келтіреді және себебін түсіндіреді(1б) |
хикаяның мазмұнын әңгімелейді, достық мәні неде екенін айтады, достық туралы ойын айтады
Балалар бірге орындайды 1. достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады 2.ережелерге мысалдар келтіреді 3.себебін түсіндіреді Сұрақтарға жауап береді |
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық 19-бет Презентация үлестірмелі парақ, оқулық Додокаэдр Презентация үлестірмелі парақ, оқулық
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
4 –тапсырма. Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Суреттерде қандай әдептілік үлгілері бейнеленген? Талқылау сұрақтары: 1.Суретте көрсетілген қасиет сенің досыңда бар ма? Дескриптор:
Сабақты бекіту «Шеңбердегі доп» әдісі Топтағы білім алушылар бір-біріне кішкене допты лақтырады Доп қолына тиген оқушы сабақтан түйген ойы туралы бір сөйлем айтады. |
1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
Таратпа Қаламсап Доп |
|
|
Кері байланыс «КЕРУЕН» әдісі Кері байланыс
Үй тапсырмасы: Достың адамгершілік қасиетін сипаттау. . |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып,ады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды
|
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . 1-10 б жүйе Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Суреттер мен стикерлер |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам досымен мықты. Ашық сабақ
Адам досымен мықты. Ашық сабақ
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахметова Рахима Абдрамановна |
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам досымен мықты
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.3.қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру; 3.1.2.4. өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру.
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (5 мин) Сабақтың ортасы 27 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Әрбір адам – туысым, досым, жұрағат, Әрбір сабақ үйрену, ұғу – ұлағат. Әрбір ісім – тірлік, тірек, адамдық, Әрбір сөзім – шындық, бірлік, адалдық.
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Психологиялық ахуалға берілген тапсырмаларға жауап беру және жаңа сабаққа назар аудару.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! |
Психологиялық ахуал орнату Презентация үлестірмелі парақ, оқулық |
|
|
Үй тапсырмасын тексеру https://wordwall.net/ru/resource/79118691 платформасы арқылы Дескриптор: 1 Сұрақтарға жауап береді-1б
Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/
«Ой қозғау» әдісі Достық деген не? Достар деп кімдерді айтамыз? Достық туралы бірнеше мақал-мәтелді есіңе түсіріп, айтып бер. Олардың мағынасын ашып түсіндір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену
1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Топтас, бірік, талқыла» әдісі арқылы постер қорғайды. 1 топ. Достарыңмен бірге сабаққа дайындалғанда және басқа да уақытта әдептілік ережелерін сақтаған абзал. Тәртіп – адам бойында қалыптасатын тәрбиенің үлгісі. Мәселен, сен және сенің достарың мектепке кешікпей келесіңдер, мұғалімдеріңе орындарыңнан тұрып ізет көрсетесіңдер, осының бәрі әдептілік үлгісіне саналады. 2 топ. Достық сөзінің мағынасы өзара сыйластық пен ортақ мүддеге құрылған жақын қарым – қатынасты білдіреді. Достықты сақтау үшін мінез – құлықтың әдептілік қағидаларын сақтаудың маңызы зор. Өзіңе өзгелердің қандай қарым – қатынаста болғанын қаласаң, өзің де өзгелерге сондай құрметпен қара. Дескриптор: 1 Достық сөзінің мағынасын түсінеді-1б 2 Әдептілік туралы біледі.-1б 3 Әдептілік қағидаларын сақтайды.-1б |
wordwall платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді
Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады
Достық туралы мақал-мәтел айтады
Достық сөзінің мағынасын түсінеді Әдептілік туралы біледі. Әдептілік қағидаларын сақтайды |
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
Дескриптор: -жоспар жазады(1б) «Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
wordwall платформасы Интеракивті тақта Qazmath платформасы Оқулық 18-бет |
||
|
Сергіту сәті 3 минут |
2- тапсырма . Жұптық жұмыс . «Біліміңді қолдан» әдісі Достық туралы хикаяны оқы. Сұрақтарға жауап бер. «Серпілген сауал» әдісі 1. Достықтың мәні неде? 2.Сенің ойыңмен сәйкес келе ме? Дескриптор: -хикаяның мазмұнын әңгімелейді(1б) -достық мәні неде екенін айтады(1б) «Сергіту додокаэдрі» 3- тапсырма . Жеке жұмыс «Өз ойым» әдісі Саған достарыңның арасында өзіңді әдепті ұстай білуге этиканың қандай ережелері көмектеседі? Сол ұстанымдар мен ережелерге мысал келтір Дескриптор: - достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады (1б) -ережелерге мысалдар келтіреді және себебін түсіндіреді(1б) |
хикаяның мазмұнын әңгімелейді, достық мәні неде екенін айтады, достық туралы ойын айтады
Балалар бірге орындайды 1. достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады 2.ережелерге мысалдар келтіреді 3.себебін түсіндіреді Сұрақтарға жауап береді |
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық 19-бет Презентация үлестірмелі парақ, оқулық Додокаэдр Презентация үлестірмелі парақ, оқулық
|
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
4 –тапсырма. Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Суреттерде қандай әдептілік үлгілері бейнеленген? Талқылау сұрақтары: 1.Суретте көрсетілген қасиет сенің досыңда бар ма? Дескриптор:
Сабақты бекіту «Шеңбердегі доп» әдісі Топтағы білім алушылар бір-біріне кішкене допты лақтырады Доп қолына тиген оқушы сабақтан түйген ойы туралы бір сөйлем айтады. |
1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Ою-өрнек» әдісі арқылы бағалау
|
Таратпа Қаламсап Доп |
|
|
Кері байланыс «КЕРУЕН» әдісі Кері байланыс
Үй тапсырмасы: Достың адамгершілік қасиетін сипаттау. . |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып,ады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды
|
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . 1-10 б жүйе Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Суреттер мен стикерлер |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















