Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: С. Керімбеков атындағы орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: Сынып: 9 |
Мұғалімнің аты-жөні: Бакирова Зухра Икрамхановна
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам генетикасы. Адамның тұқымқуалау белгілерін зерттеу әдістері. Адамның генетикалық ауруларының алдын алу. Модельдеу «Адамның генеалогиялық шежіре ағашын құру» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.9.адам генетикасын зерттеудің негізгі әдістерін сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Барлық оқушылар: Aдaм гeнeтикасын зерттеудің негізгі әдістерін сипаттайды. 2. Оқушылардың басым бөлігі: Aдaм гeнeтикасын зерттеудің негізгі әдістерін салыстырады, ажыратады. 3.Кейбір оқушылар: Aдaм гeнeтикасын зерттеудің негізгі әдістерін сипаттай отырып мысалдар келтіреді
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Адам генетикасын зерттеудің негізгі әдістерін сипаттау. Адам генетикасын зерттеудің негізгі әдістерін салыстыру, ажырату. Адам генетикасын зерттеудің негізгі әдістерін сипаттай отырып мысалдар келтіру
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Адам генетикасы, генеологиялық, егіздік, цитогенетикалық ,иммунологиялық, биохимиялық, популяциялық-статистикалық әдістер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлтттық идеясына сүйене отырып, еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім алу, салауатты өмір салтын ұстану
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Химия(нәруыз,фермент), тарих ( адамның әртүрлі типтегі тұқымқуалау белгілерін көрсететін шежіресі )
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Тұқымқуалаушылық пен өзгергіштікті біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ре сурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (0-3мин) |
Ұйымдастыру, психологиялық ахуал тудыру. «Уәде беремін» Осы сабақ барысында қандай уәде беретіндіктерінізді кезекпен айтып шығыңыздар (сабақты жақсы меңгеруге, тәртіп сақтауға т.б) 3-топқа біріктіру 1 топ-генотип 2 топ-фенотип 3 топ-генофонд
|
сурет қиындылары https://infourok.ru/prezentaciya-po-kazahskomu-yaziku-na-temu-kktem-klass-1783362.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (32-35мин) |
№1 Тапсырма (Айтылым, жазылым, оқылым, тыңдалым) Адам генетикасын зерттеудің әдістерін анықтап, ерекшеліктерін ажыратыңыздар «Суреттер сөйлейді» әдісі , ( 10 мин ),топтық жұмыс
Дескриптор: Суретке қарап генетикалық әдістерді сипаттайды Адамның генетикалық әдістерін ажыратады
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
№2 Тапсырма «Сәйкестендіру» тесті,( 7 мин), жеке жұмыс
Дескриптор: 1.Адам генетикасын зерттеудің әдістерін біледі 2.Адам генетикасын зерттеудің әдістерін ерекшеліктерімен, не айқындайтынғымен сәйкестендіреді ҚБ «Бағдаршам»
№3 Тапсырма Жаңа тақырыпты меңгеру мақсатында толтырыңыздар Алдымен жеке, жұппен, топпен талқылайсыздар. Талдау арқылы маңызды деген сұрақтарды кестеге түсіріңіздер
«Мәтінге сұрақ құрастыру» әдісі (11 мин),жеке,жұппен,топпен
Дескриптор: 1.Мәтін бойынша оңай сұрақтар құрастыра алады. 2.Мәтінді толық меңгеріп, жеке, жұптық,топтық жұмыс тапсырмасын толық орындайды 3.Цитогенетикалық әдісті сипаттайтын ақпаратты тауып түсіндіре алады ҚБ « Будерброд » әдісі
Сергіту сәті «Екі қолды жұмысқа жұмылдыру» Қолдарыңызға қаламсап алып, бір мезгілде екі қолымен мынадай әрекеттерді атқарыңыздар: 1. Оң қолымен бес үшбұрыш, ал сол қолымен бес төртбұрыш салығыздар. 2.Оң қолыңмен бес шеңбер, ал сол қолыңмен бес үшбұрыш салыңыздар т.б №4 Тапсырма Жаңа сабақтан не үйренгендерінізді SMS хабарлама ретінде қысқа әрі нақты етіп мәтін жазып, келесі топқа бересіздер. Әр топ сол хабарламадан түйінді шығарып, оны бүкіл сыныпқа жеткізесіздер «Хабарлама» әдісі (7 мин ),топтық
Дескриптор: 1.топта талдай алады 2.Сабақта алған білімдерін нақтылайды 2.Топта
ҚБ «Басбармақ»
|
http://bilim-all.kz/jospar/3740-Adam-genetikasy-Adam-balasynyn-genetika-turgysynan-aluan-turlilig https://en.ppt-online.org/322107 https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/stud.kz/pdf/prezent/kz/22000/21633.pdf /57318 http://kzref.org/sabati-masattari-barli-oushilar-orindaj-aladi-syujetti-surette.html
Кесте, Оқулық « Ата мұра» Н.ГАсанова А.Р.Соловъева Б.Т.Ибраймова https://infourok.ru/kriterialdi-baalau-tairibina-arnalan-prezentaciya-2807891.html Кесте, оқулық «Ата мұра» Н.ГАсанова А.Р.Соловъева Б.Т.Ибраймова
https://www.google.com/search?tbm=isch&sa=1&ei=-MtsXK-lIIOkmwWpuLOIDw&q
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Бакирова Зухра ИкрамхановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Адам генетикасы. Адамның тұқымқуалау белгілерін зерттеу әдістері. Адамның генетикалық ауруларының алдын алу
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Адам генетикасы. Адамның тұқымқуалау белгілерін зерттеу әдістері. Адамның генетикалық ауруларының алдын алуМатериал туралы қысқаша түсінік
Адам генетикасы. Адамның тұқымқуалау белгілерін зерттеу әдістері. Адамның генетикалық ауруларының алдын алу. Модельдеу «Адамның генеалогиялық шежіре ағашын құру» Адам генетикасын зерттеудің негізгі әдістерін сипаттау. Адам генетикасын зерттеудің негізгі әдістерін салыстыру, ажырату. Адам генетикасын зерттеудің негізгі әдістерін сипаттай отырып мысалдар келтіру
Материалдың қысқаша нұсқасы Сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

























