Қысқамерзімді жоспар № 6 3-тоқсан.
|
Бөлім: |
4-бөлім. Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
12/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам және табиғат. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау: 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау: сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: *Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Көгершіннен хат» әдісі. 1.Адам мен табиғатты не біріктіреді? 2.Табиғатты сақтау дегеніміз не? 3.Табиғаттың адам өміріне қандай пайдасы бар? 4.Осы тақырыпқа өлең жазған қандай ақын-жазушыларды білесіңдер? |
Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы -2 балл. Сұрақтарға жауап беру арқылы адам және табиғат туралы ой бөліседі,ақын-жазушылардың өлеңдерінен мысалдар келтіреді. |
О |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Оқылым мәтінімен жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқиды. Мәтінде айтылған мәселені анықтап,сұрақтар құрастырады.
Табиғи ресурстарды себепсіз және жөнсіз пайдалану, өндіріс қалдықтарының көбеюі, адам әрекетінің салдарынан табиғи ресурстар аумағы, саны, көлемі азая бастады. Сапасы уытты заттар әсерінен өзгерді, кеміді. Кейбір табиғи нысандар, әсіресе өсімдіктер мен жануарлар дүниесінің кейбір түрлері жойылып немесе жоғалып кету алдында болды. Азаюы жылдан-жылға арта бастады. Мұндай табиғаттағы кері әсерлер адамның, қоғамның өзіне де, келешек ұрпағына да зиян екені анық сезіле бастады. Қ/Б «Екі жұлдыз,бір тілек» |
Мәтін бойынша мәселені анықтайды. Сұрақ құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы -5 балл. Мәтін бойынша мәселені анықтайды. оқырман сұрағын жазады,автор жауабын көрсетеді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Оқылым мәтіні. |
|
2-тапсырма. Жазылым. «РАФТ» әдісі бойынша тілдік құралдарды (мақал-мәтел, тұрақты тіркес) пайдалана отырып, нұсқаулық жазыңыз. Роль - автор Аудитория - өскелең ұрпақ Факт - нұсқаулық Тақырып – табиғатты қорғау Қ/Б «Шапалақ» |
Тілдік құралдарды (мақал-мәтел, тұрақты тіркес) пайдалана отырып, нұсқаулық жазады. |
Дескриптор: Жалпы-3балл -Нұсқаулық жазады. -Тілдік құралдарды қолданады. |
«РАФТ» әдісі |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз» әдісі бойынша оқушылардан кері байланыс алу. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе бойынша бойынша бағаланады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам және табиғат. 10-класс.Қазақ тілі.
Адам және табиғат. 10-класс.Қазақ тілі.
Қысқамерзімді жоспар № 6 3-тоқсан.
|
Бөлім: |
4-бөлім. Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
12/02.24ж |
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам және табиғат. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау: 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау: сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: *Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды түгендеп, зейінін сабаққа аудару. Жағымды ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Көгершіннен хат» әдісі. 1.Адам мен табиғатты не біріктіреді? 2.Табиғатты сақтау дегеніміз не? 3.Табиғаттың адам өміріне қандай пайдасы бар? 4.Осы тақырыпқа өлең жазған қандай ақын-жазушыларды білесіңдер? |
Сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Жалпы -2 балл. Сұрақтарға жауап беру арқылы адам және табиғат туралы ой бөліседі,ақын-жазушылардың өлеңдерінен мысалдар келтіреді. |
О |
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Оқылым мәтінімен жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінді оқиды. Мәтінде айтылған мәселені анықтап,сұрақтар құрастырады.
Табиғи ресурстарды себепсіз және жөнсіз пайдалану, өндіріс қалдықтарының көбеюі, адам әрекетінің салдарынан табиғи ресурстар аумағы, саны, көлемі азая бастады. Сапасы уытты заттар әсерінен өзгерді, кеміді. Кейбір табиғи нысандар, әсіресе өсімдіктер мен жануарлар дүниесінің кейбір түрлері жойылып немесе жоғалып кету алдында болды. Азаюы жылдан-жылға арта бастады. Мұндай табиғаттағы кері әсерлер адамның, қоғамның өзіне де, келешек ұрпағына да зиян екені анық сезіле бастады. Қ/Б «Екі жұлдыз,бір тілек» |
Мәтін бойынша мәселені анықтайды. Сұрақ құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы -5 балл. Мәтін бойынша мәселені анықтайды. оқырман сұрағын жазады,автор жауабын көрсетеді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері. Оқылым мәтіні. |
|
2-тапсырма. Жазылым. «РАФТ» әдісі бойынша тілдік құралдарды (мақал-мәтел, тұрақты тіркес) пайдалана отырып, нұсқаулық жазыңыз. Роль - автор Аудитория - өскелең ұрпақ Факт - нұсқаулық Тақырып – табиғатты қорғау Қ/Б «Шапалақ» |
Тілдік құралдарды (мақал-мәтел, тұрақты тіркес) пайдалана отырып, нұсқаулық жазады. |
Дескриптор: Жалпы-3балл -Нұсқаулық жазады. -Тілдік құралдарды қолданады. |
«РАФТ» әдісі |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Бір ауыз сөз» әдісі бойынша оқушылардан кері байланыс алу. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар бүгінгі сабаққа қорытынды жасайды. |
Оқушылар 1-10 баллдық жүйе бойынша бойынша бағаланады. |
|
шағым қалдыра аласыз
қулық, жұмыс
дәптерлері.












