Бекітілді
|
Пән: Қазақ тілі Бөлім: Адам өмірін сақтау |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам және табиғат. 2-сабақ |
|||||||||||||||
|
Күні: 20.02.2024 |
Машықкердің аты жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.4.1- әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды; |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ»: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту; Ұлттық мұраға ұқыпты қарау; |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Өткен сабақтарға шолу жасау. Қызығушылықты ояту кезеңі. Сұраққа-жауап. Оқылым алды тапсырмасы. 1.Адам өмірін сақтау үшін қандай әрекеттерге барған дұрыс? 2.Адам өмірін сақтауға табиғаттың әсері бар ма? Үй тапсырмасын сұрау. «Рахман қайнары» шипажайы туралы жарнама мәтін жазу. |
Мұғаліммен амандасады. Өткен сабақтарға шолу жасайды. Берілген сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. Үй тапсырмасын оқиды. |
«Жарайсың, керемет, бәрекелді» сөздерімен оқушыларды ынталандыру. Дескриптор: Шипажай туралы публицистикалық стильде түсінікті, қызықты, қысқа көлемде жарнама жазады. 2 балл |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Оқылым тапсырмасы. 64-65 бет, 10-тапсырма. 2-тапсырма. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша күрделі жоспар құру. 3-тапсырма. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Мәтіндегі сөзжасамдық нормаға сай жасалған сөздерді топтастырып, кесте түрінде жазу. Олардың жасалу жолдарын түсіндіру.
4-тапсырма. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Мәтіндегі адамзат өміріне тікелей қауіпті мәселелерді класстер түрінде жинақтап көрсету. Сол бойынша мәтін мазмұнын ауызша баяндау.
|
Берілген мәтінді оқиды.
Мәтін бойынша жоспар құрады.
Мәтіндегі сөзжасамдық нормаға сәйкес келетін сөздері кестеге түсіреді.
Мәтін мазмұны бойынша класстер құрады. |
Дескриптор: Берілген мәтін бойынша күрделі, жүйелі жоспар құрады. 3 балл
Дескриптор: Сөзжасамдық нормаға сай жасалған сөздерді топтастырады, кестеге түсіреді, жасалу жолын түсіндіреді. 3 балл
Дескриптор: Мәтіндегі адамзат өміріне қауіпті мәселелерді класстер түрінде көрсетеді, ауызша баяндайды. 2 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері, слайд. |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді. |
Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды. Болжамдарын ұсынып, ойларын жеткізеді.
|
1-10 аралығында бағалау |
|
||||||||||||
|
Үйге тапсырма: 66-67 беттердегі Д.Бабатайұлы мен А.Құнанбайұлының өлеңдерін оқу, сабақпен байланысын анықтап жазу.
|
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адам және табиғат 2-сабақ қмж 10 сынып
Адам және табиғат 2-сабақ қмж 10 сынып
Бекітілді
|
Пән: Қазақ тілі Бөлім: Адам өмірін сақтау |
Мектеп: Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам және табиғат. 2-сабақ |
|||||||||||||||
|
Күні: 20.02.2024 |
Машықкердің аты жөні: |
|||||||||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.4.1- әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды; |
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ»: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту; Ұлттық мұраға ұқыпты қарау; |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасу. Өткен сабақтарға шолу жасау. Қызығушылықты ояту кезеңі. Сұраққа-жауап. Оқылым алды тапсырмасы. 1.Адам өмірін сақтау үшін қандай әрекеттерге барған дұрыс? 2.Адам өмірін сақтауға табиғаттың әсері бар ма? Үй тапсырмасын сұрау. «Рахман қайнары» шипажайы туралы жарнама мәтін жазу. |
Мұғаліммен амандасады. Өткен сабақтарға шолу жасайды. Берілген сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. Үй тапсырмасын оқиды. |
«Жарайсың, керемет, бәрекелді» сөздерімен оқушыларды ынталандыру. Дескриптор: Шипажай туралы публицистикалық стильде түсінікті, қызықты, қысқа көлемде жарнама жазады. 2 балл |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма. Оқылым тапсырмасы. 64-65 бет, 10-тапсырма. 2-тапсырма. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Оқылым мәтіні бойынша күрделі жоспар құру. 3-тапсырма. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Мәтіндегі сөзжасамдық нормаға сай жасалған сөздерді топтастырып, кесте түрінде жазу. Олардың жасалу жолдарын түсіндіру.
4-тапсырма. Оқылымнан кейінгі тапсырма. Мәтіндегі адамзат өміріне тікелей қауіпті мәселелерді класстер түрінде жинақтап көрсету. Сол бойынша мәтін мазмұнын ауызша баяндау.
|
Берілген мәтінді оқиды.
Мәтін бойынша жоспар құрады.
Мәтіндегі сөзжасамдық нормаға сәйкес келетін сөздері кестеге түсіреді.
Мәтін мазмұны бойынша класстер құрады. |
Дескриптор: Берілген мәтін бойынша күрделі, жүйелі жоспар құрады. 3 балл
Дескриптор: Сөзжасамдық нормаға сай жасалған сөздерді топтастырады, кестеге түсіреді, жасалу жолын түсіндіреді. 3 балл
Дескриптор: Мәтіндегі адамзат өміріне қауіпті мәселелерді класстер түрінде көрсетеді, ауызша баяндайды. 2 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері, слайд. |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді. |
Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды. Болжамдарын ұсынып, ойларын жеткізеді.
|
1-10 аралығында бағалау |
|
||||||||||||
|
Үйге тапсырма: 66-67 беттердегі Д.Бабатайұлы мен А.Құнанбайұлының өлеңдерін оқу, сабақпен байланысын анықтап жазу.
|
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













