Материалдар / "Адам өмірі және қоршаған орта"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Адам өмірі және қоршаған орта"

Материал туралы қысқаша түсінік
10-сынып жаратылыстану-математикалық бағыттағы, "Адам өмірі және қоршаған орта" тақырыбындағы сабақ. Мақсаты: 10.2.3.1 көпшілікке арналған очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау; 10.3.3.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе);
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Ақпан 2024
258
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
250 тг 188 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім: Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма

МЕКТЕП:

КҮНІ:

Мұғалім:

СЫНЫП: 10

Қатысқандар :

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Адам өмірі және қоршаған орта

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

10.2.3.1 көпшілікке арналған очерктің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау;

10.3.3.1 қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе);

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін талдау, көтерілген мәселе бойынша эссе жазу;

Көпшілігі: құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, эссе жазу;

Кейбір оқушылар: көпшілікке арналған мәтіннің құрылымы мен рәсімделуін білу, жанрлық ерекшеліктерін талдау, қажетті клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша өз ойын дәлелдеп эссе жазу (дискуссивті эссе).

Жоспар:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы





























Сабақтың ортасы









































Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.

Жағымды психологиялық ахуал.

ОҚЫЛЫМ АЛДЫ.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен берілген сұрақтарға жауап беріңдер.

1. Қоршаған орта мен адам өмірі арасындағы байланысты қалай түсіндіресіңдер?

2. Денсаулыққа жағымды әсер ететін факторларды білесіңдер ме?

3. Бүкіләлемдік денсаулық сақтау күнін атап өту неліктен маңызды?

4-тапсырма. Ғаламтор көздеріндегі ақпараттарды пайдаланып, адам денсаулығының басты үш көрсеткішін жазыңдар. Сілтеме көрсетіңдер.

Дескриптор:

  • Сұрақтарға өз көзқарастарын таныта отырып жауап береді;

  • Ғаламтор көздеріндегі ақпараттарды пайдаланып, адам денсаулығының басты үш көрсеткішін жазады;

  • Сілтеме көрсетеді.

ҚБ

Сабақ тақырыбы мен мақсатын айқындайды.

ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ.

2-оқылым мәтіні. Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін, жанрлық ерекшеліктерін талдаңдар.

1.Стилі: ________________________

2.Тақырыбы: _______________________

3. Мақсатты аудиторияға сәйкес қызметі: _____________

4. Құрылымы___________________

5. Тілдік ерекшелігі______________

Дескриптор:

  • Мәтіндердің тақырыбын анықтайды:,

  • мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін анықтайды;

  • Құрылымын талдайды;

  • Тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды.

ҚБ

3-тапсырма. Клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша ойларыңды дәлелдеп, дискуссивті эссе жазыңдар. Сөз саны – 80–100.

Дескриптор:

  • Клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданады;

  • көтерілген мәселе бойынша ойларын дәлелдейді;

  • дискуссивті эссе жазады;

  • эссе құрылымын сақтайды;

  • сөз санын сақтайды.

ҚБ

«Автор орындығы». Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.

ОҚЫЛЫМНАН КЕЙІН.

5-тапсырма. Мәтіндегі сөйлем мүшелерінің қалыпты орын тәртібінің және сөз тіркестерінің мағыналық байланысының сақталмау себептерін түсіндіріп, түзетіп жазыңдар.

Дескриптор:

  • Мәтіндегі сөйлем мүшелерінің қалыпты орын тәртібінің және сөз тіркестерінің мағыналық байланысының сақталмау себептерін түсіндіреді;

  • түзетіп жазады.

ҚБ

«Еркін микрофонда» тапсырмаларын оқиды.

Оқушылар назары сабаққа аударылады.






Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы және айтылған ойға байланысты өз пікірлерін білдіреді, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды.


Ғаламтор көздеріндегі ақпараттарды пайдаланып, адам денсаулығының басты үш көрсеткішін жазады;

Сілтеме көрсетеді.






Мәтіндердің тақырыбын анықтайды:,

мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін анықтайды;

Құрылымын талдайды;

Тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды.












Клишелер мен лексикалық құрылымдарды қолданып, көтерілген мәселе бойынша ойларын дәлелдеп, дискуссивті эссе жазады.





Үздік эсселер «Автор орындығында» оқылады.



Грамматикалық тақырыпты меңгереді.





Мәтіндегі сөйлем мүшелерінің қалыпты орын тәртібінің және сөз тіркестерінің мағыналық байланысының сақталмау себептерін түсіндіреді;

түзетіп жазады.







«Еркін микрофонда» тапсырмаларын оқиды.










ҚБ





















ҚБ







ҚБ
















ҚБ






10-сынып «Қазақ тілі»

оқулығы


























10-сынып «Қазақ тілі»

оқулығы









































Рефлексия





К ері байланыс: «Менің баспалдағым»




Үй тапсырмасы

6-тапсырма










































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!