|
Бөлім: Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам өмірін қорғау – басты міндет |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау: 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені сұрақтар қою арқылы анықтау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені анықтауда автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып сұрақтар құрастыру, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Менің аспандағы жұлдызым» Оқушыларға парақтарға жұлдызды салу ұсынылады. Жұлдыздың қырларына әрбір оқушы өз бойындағы жақсы қасиеттерді жазу керек. Жұлдыздың ортасына өз есімін жазады. Сосын парақтар шеңбер бойынша бір-біріне беріледі. Әрбір оқушы сыныптасының бойынан расында да сол қасиетті байқаса, астын сызады, байқамаса сызбайды. Егер ол сыныптасының бойында тағы да жазылмаған басқа қасиеттер байқаса, онда қосып жазып қояды. Ойын соңында парақ иесіне қайтып оралады.
Сонымен, балалар, бүгінгі сабағымыз не туралы? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Тыңдалым мәтіні тыңдалады. Аудио жазбадан (08. mp3) «Сақтандыру тарихы» мәтінін тыңдаңдар. Қазақстандағы адам өмірін сақтандыру туралы не білесіңдер? Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңдар. https://www.youtube.com/watch?v=LWCyjBrV600
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер.
2-тапсырма. Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Адам өмірін сақтандыру дұрыс па, әлде бұрыс па?» тақырыбы төңірегінде пікірталастырыңдар. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар берілген суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды.
Жеке жұмыс. Аудио жазбадан (08. mp3) «Сақтандыру тарихы» мәтінін тыңдаңдар. Қазақстандағы адам өмірін сақтандыру туралы не білесіңдер? Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Пікірталас жүргізеді. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=LWCyjBrV600
Дайындаған Ф.Бақыт
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Адам өмірін сақтау" бөлімі, "Адам өмірін қорғау – басты міндет" тақырыбындағы сабақ
"Адам өмірін сақтау" бөлімі, "Адам өмірін қорғау – басты міндет" тақырыбындағы сабақ
|
Бөлім: Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
Мектеп: |
Сыныбы: 10 |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адам өмірін қорғау – басты міндет |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау: 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; |
||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: мәтінде көтерілген мәселені сұрақтар қою арқылы анықтау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: мәтінде көтерілген мәселені анықтауда автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып сұрақтар құрастыру, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Кейбір оқушылар: мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастыру және бағалау, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
||||||||||||||
|
Жоспар |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту Сабақтың ортасы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. «Менің аспандағы жұлдызым» Оқушыларға парақтарға жұлдызды салу ұсынылады. Жұлдыздың қырларына әрбір оқушы өз бойындағы жақсы қасиеттерді жазу керек. Жұлдыздың ортасына өз есімін жазады. Сосын парақтар шеңбер бойынша бір-біріне беріледі. Әрбір оқушы сыныптасының бойынан расында да сол қасиетті байқаса, астын сызады, байқамаса сызбайды. Егер ол сыныптасының бойында тағы да жазылмаған басқа қасиеттер байқаса, онда қосып жазып қояды. Ойын соңында парақ иесіне қайтып оралады.
Сонымен, балалар, бүгінгі сабағымыз не туралы? Оқушылар өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтау
Тыңдалым мәтіні тыңдалады. Аудио жазбадан (08. mp3) «Сақтандыру тарихы» мәтінін тыңдаңдар. Қазақстандағы адам өмірін сақтандыру туралы не білесіңдер? Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңдар. https://www.youtube.com/watch?v=LWCyjBrV600
1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беріңдер.
2-тапсырма. Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ
3-тапсырма. Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Адам өмірін сақтандыру дұрыс па, әлде бұрыс па?» тақырыбы төңірегінде пікірталастырыңдар. |
Оқушылар назарын сабаққа аударады.
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастырады.
Оқушылар берілген суреттер арқылы сабақ тақырыбына болжау жасайды, сұрақтарға жауап береді.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлерін анықтайды.
Жеке жұмыс. Аудио жазбадан (08. mp3) «Сақтандыру тарихы» мәтінін тыңдаңдар. Қазақстандағы адам өмірін сақтандыру туралы не білесіңдер? Мәтінде көтерілген мәселеге автор мен оқырманның қарым-қатынасын ескере отырып, сұрақтар құрастырыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Пікірталас жүргізеді. |
Қалыптастырушы бағалаулар
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
https://www.youtube.com/watch?v=LWCyjBrV600
Дайындаған Ф.Бақыт
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы:
Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс
7-тапсырма |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















