Материалдар / Адамдардың ғарышты зерттеуі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Адамдардың ғарышты зерттеуі

Материал туралы қысқаша түсінік
жаратылыстану бойынша 1 сынып
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бекітілді:

Білім беретін мекеме атауы

Әл-Фараби атындағы№21 мамандандырылған гимназия

Пәні

Жаратылыстану

Бөлім:

Ғарыш

Педагогтің аты-жөні:

Жунусова А.К.

Күні:

19.01.2024ж

Сынып: 1 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны.

Сабақтың тақырыбы:

18 сабақ. Адамдардың ғарышты зерттеуі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.4.2.1 астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттау


Сабақтың мақсаты

-астрономияны ғарыш туралы ғылым ретінде сипаттайды


Құндылықтар

ТАЛАП: Білуге, жаңаны тануға құштар болу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут






Сабақ

тың ортасы

20 минут


















Сергіту сәті

2 минут









Сабақты қорыту

6минут










Қосымша тапсырма

2минут





Кері байланыс

5 минут


Психологиялық ахуал қалыптастыру

«Мен ғарышкермін» ойыны

Өзін ғарышта жүргендей сезініп, ауасыз жерде ұшып жүргендей қимыл жасайды

Өткенді пысықтау

Күн мен Жерді салыстыр

Айырмашылығы мен ұқсастығын ата

Жаңа тақырып

ФС тапсырмасы

Дәптермен жұмыс

1.Мұғалім зымыран жайлы бір-біріне әңгімелеуге жағдай туғызады. Бүгінгі сабақта бақылаудың қарапайым түрі жүзеге асқаны туралы әңгіме жүргізеді.

2.Ғарышты зерттеуге арналған алғашқы құралдарды қарындашпен қорша.

«Білгенің жөн»

«Телескоп арқылы аспан әлемін толық зерттеу мүмкін емес. Адамдар аспан әлемінің жұмбағын шешу үшін ғарыш кемесін ойлап тапты. Жасанды ғарыш кемесі арқылы көк жүзінің арғы жағындағы тылсым сырларды білуге тырысты».

ЕБҚ

Аспан әлемінің суретін сал. Жұлдыздар туралы жаз.

ЕҚБ

Жауап айт.

Астрономдар аспан әлемін зерттеуі пайдалы ма?

Аспан әлемінің жердегі адамдар үшін не қажеті бар ма?



Сергіту сәті

«Мозаика» әдісі

Қиықтарға бөлінген суреттерді біріктіреді. Суреттерді рет-ретімен орналастырады

Тірек сөздермен жұмыс

Астрономия, астроном.

Адамдар неге ғарышты зерттей

бастады?

Қандай құрал-саймандар арқылы зерттеуі мүмкін?

Жасанды ғарыш кемесі арқылы көк жүзінің арғы жағындағы тылсым сырларды білуге тырысты. Неліктен?

ҚЖ:

«Бес саусақ» әдісі.

Оқушылар алақандарын параққа қойып, жиегін қаламмен айналдырып шығады. Бүгінгі сабақта танысқан материалдары бойынша саусақ бойын жаңа материалдармен безендіріп отырады.







Ғарышкер болып ойнайды






Салыстыру жасайды



Дәптермен жұмыс жасайды







Жаңа білімді игереді











Сурет салады






Жауап береді

Қырқылған суреттерді құрастырады










Тірек сөздермен жұмыс жасайды


Тапсырманы орындайды














Кері байланыс жасайды







Оқушыларды мақтап,мадақтап отыру







Дескриптор:

Күн мен Жерді салыстырды

Айырмашылығы мен ұқсастығын атады






Дескриптор:

Зымыран туралы біледі

Ғарышты зерттеуге арналған алғашқы құралдарды қарындашпен қоршады












Дескриптор:

Тірек сөздерді түсінеді

Аспан әлемін зерттеудің пайдасын айтты








Дескриптор:

Танысқан материалдарын қорыта алды

Тапсырманы талапқа сай орындады









«Табыс ағашы» әдісі



Ғарыш туралы суреттер









Зымыран суреті








Оқулық


Оқулық











Суреттер



















Кері байланыс тақтасы













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!