|
Білім беру ұйымының атауы |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
|
|
||||
|
Сынып: 3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18сабақ.. Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы |
||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен тірек сөздерді таба алады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Мінез-құлық нормаларын білу және оларды сақтаудың маңызын түсіну |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 24 мин
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты қорыту 6минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа психологиялық дайындық «Амандасу» әдісі
Үй тапсырмасын тексеру Жақсыдан үйрен.Малды пайдаға жарату. Ыбырай Алтынсарин Оқу Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау «Goole»әдісі 1-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлеуге жаттық. Борышым сөзін парызым, міндетім деп айтып көр. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Адамдық – борышың Адамдық – борышың: Халқыңа еңбек қыл. Ақжолдан айнымай, Ар сақта, оны бiл. Талаптан да, бiлiм мен өнер үйрен, Бiлiмсiз, өнерсiз Болады ақыл тұл. Шәкәрiм Құдайбердiұлы
ЕБҚ Адамның қандай борыштары бар? Айтып бер
3-тапсырма Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастыр. 4-тапсырма. Түсініп оқы, өлеңнің авторы туралы әңгімеле. Шәкәрім Құдайбердіұлы (1858–1931) Семей өңірінде туған. Ол өз бетінше оқып, араб, парсы, орыс тілдерін жетік меңгереді. Шәкәрімнің әдеби мұралары қазақ әдебиеті үшін асыл қазына болып есептеледі.
6-тапсырма. «Сенің борышың не?»тақырыбына 5 мысал ойластыр.
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Ақын өсиетін жаттап ал |
Жылы лебіздер айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды Мәтінді оқиды
Суретпен жұмыс Бірге қимыл жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Автормен танысады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру Бірін-бірі бағалау ҚБ «»
Дескриптор: Мәтінді оқып мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Үлгі бойынша сөйлеуге жаттығады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Тұл сөзінің мағынасын біледі-1б
Жарайсыңдар! Тамаша жауап! Дескриптор: Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастырады-1б Дескриптор: Автор туралы мәліметтер біледі-1б Дескриптор: Сенің борышың не?» тақырыбына бес мысал ойластырып жазады-1б
|
Музыка Қозғалыстар Қима парақ
оқулық
оқулық
Суреттер
Заттардың суреттері Оқулық
Суреттер
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық |
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«Білім поштасы» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Бөлім: |
Жақсыдан үйрен,жаманнан жирен |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
|
|
||||
|
Сынып: 3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№18сабақ.. Адамдық – борышың. Шәкәрім Құдайбердіұлы |
||||
|
Оқубағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннен тірек сөздерді таба алады |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Мінез-құлық нормаларын білу және оларды сақтаудың маңызын түсіну |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтыңкезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 24 мин
Сергіту сәті 2 мин
Сабақты қорыту 6минут
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабаққа психологиялық дайындық «Амандасу» әдісі
Үй тапсырмасын тексеру Жақсыдан үйрен.Малды пайдаға жарату. Ыбырай Алтынсарин Оқу Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау «Goole»әдісі 1-тапсырма. Үлгі бойынша сөйлеуге жаттық. Борышым сөзін парызым, міндетім деп айтып көр. 2-тапсырма Өлеңді түсініп оқы. Адамдық – борышың Адамдық – борышың: Халқыңа еңбек қыл. Ақжолдан айнымай, Ар сақта, оны бiл. Талаптан да, бiлiм мен өнер үйрен, Бiлiмсiз, өнерсiз Болады ақыл тұл. Шәкәрiм Құдайбердiұлы
ЕБҚ Адамның қандай борыштары бар? Айтып бер
3-тапсырма Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастыр. 4-тапсырма. Түсініп оқы, өлеңнің авторы туралы әңгімеле. Шәкәрім Құдайбердіұлы (1858–1931) Семей өңірінде туған. Ол өз бетінше оқып, араб, парсы, орыс тілдерін жетік меңгереді. Шәкәрімнің әдеби мұралары қазақ әдебиеті үшін асыл қазына болып есептеледі.
6-тапсырма. «Сенің борышың не?»тақырыбына 5 мысал ойластыр.
Үй тапсырмасы 5-тапсырма Ақын өсиетін жаттап ал |
Жылы лебіздер айтады
Өткен тақырыпты пысықтайды. Сұрақтарға жауап береді. Тапсырманы орындайды Мәтінді оқиды
Суретпен жұмыс Бірге қимыл жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Автормен танысады Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады |
Мадақтау арқылы бағалап отыру Бірін-бірі бағалау ҚБ «»
Дескриптор: Мәтінді оқып мазмұнын айтады-1б
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Үлгі бойынша сөйлеуге жаттығады-1б Дескриптор: Өлеңді түсініп оқиды-1б Тұл сөзінің мағынасын біледі-1б
Жарайсыңдар! Тамаша жауап! Дескриптор: Өлеңге сүйеніп, кестені толтыруды жалғастырады-1б Дескриптор: Автор туралы мәліметтер біледі-1б Дескриптор: Сенің борышың не?» тақырыбына бес мысал ойластырып жазады-1б
|
Музыка Қозғалыстар Қима парақ
оқулық
оқулық
Суреттер
Заттардың суреттері Оқулық
Суреттер
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық |
|
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс:
|
Кері байланыс береді |
«Білім поштасы» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
|
шағым қалдыра аласыз









