|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ziyatker school» мектебі |
|
||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|
||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапарова А |
|
||||
|
Күні: |
04.09.2025ж |
|
||||
|
Сынып |
2«А»сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№1 сабақ Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 Қоршаған ортамен танысу барысында нысандар мен құбылыстардың визуалды сипаттамасын (түс, пішін, өлшем,фактура) суреттеу және түсіндіру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сен адамның бет әлпеті туралы білетініңді қайталайсың.Түс үйлесімі дегеніміз не екенін білесің.Түс пен көңіл күйдің байланысын зерттейсің.Түс туралы көңіл күйді көрсетуді үйренесің. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Апта дәйексөзі:«Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» Сабақ мақсаты:«Білім - қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» Мұзафар Әлімбаев |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Мұғаліммен сәлемдеседі. Өлеңшумағын айтады. |
Жарайсыңдар! Шаттық шеңбері. |
Оқулық суреттер |
|
|
|
3 минут |
II.Шаттық шеңберін құру;Өлеңді хормен жақсылап айту. Бір бірімен жақсы тілектер айту. |
Тілектер айтады. |
Ауызша мадақтау |
тілектер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут 3минут |
Оқушыларды жаңа сабақпен таныстырамын. III.Жаңа тақырып.
Бүгінгі сабақта өтетін
тақырыбымыз «Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі»туралы
өтеміз.Адамдардың бір біріне ұқсайтынын,лайда өзгешеліктері де бар
екенін білеміз.
оолмлм
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс; Оқулықтағы суреттерге қарап адамдардың бет әлпетін сипатта. Олар бір –біріне ұқсайма? Бұл сұраққа жауап беру үшін жоғарыдағы суреттерді салыстырып айту. Адамның көңіл күйі жиі өзгереді.Қуанады,ренжіп,ашуланады.Сенің көңіл күйің неге байланысты өзгереді? ЕБҚ Суреттерге қарап адамдардың көңіл күйі туралы әңгімеле.
Музыка тыңдап қозғалыс жасағанда қандай күйде болдыңдар?
Мына балалардың көңіл күйін сипатта.Суретші түрлі көңіл күйді көрсету үшін қандай әсерлегіш құралдарды пайдаланған? «Айна»әдісі арқылы бір біріне қарап көңіл күйлерін айтады.Адамның көңіл күйін сипаттап береді. Бояу түсі адамның көңіл күйін білдіре алады. Өзара ұқсас және бір-біріне жақын түстер түс үйлесімі немесе түс гаммасы деп аталады.
Әрбір шеңбердің түсіне қарап,көңіл күйін анықта.Оларды сәйкестендір. Түстің көңіл күйді білдіре алатынына көз жеткізу.
Мына екі портретке мұқият қара. Түсіне қарап көңіл күйді анықтай алдыңдар ма? Суретші пайдаланған түстерді ата. |
Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Суреттерге қарап адамдардың көңіл күйін сипаттайды. Өзінің көңіл күйі қалй және неге байланысты өзгереді түсіндіріп айтады. Сергіту сәті Сұрақтарға жауап беру. Суреттерге қарап балалардың көңіл күйін сипаттайды. «Айна».әдісі арқылы бір-бірінің түріне қарап көңіл күйлерін айтады. Шеңбердегі түстер қандай түстер екенін айтды. Музыкалық аспаптармен танысады. Аттарын атайды. Өлеңді мұғалімнің көмегімен үйрену. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды |
Дескриптор; Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді.-1б Дескриптор; Адамдардың көіл күйін ажыратып айтады..-1б Дескриптор: Суреттерге қарап әңгімелейді..-1б Дескриптор; Адамдардың суретін салады.-1б Дискриптор; Сұрақтарға толық жауап береді-1б Дескриптор: Суреттегі адамдардың көңіл күйін түсіндіріп айтады.-1б. Дескриптор; Қандай түстер көңіл күйді жақсартатынын ажырата алады-1б Дескриптор; Шеңбердегі түстеріне қарап көңіл күйін анықтайды.-1б Дескриптор; Суреттерге қарап түстердің қандай көңіл күйді білдіретінін айтады.-1б Дескриптор; Портретке қарап суретші пайдаланған түстерді атайды.-1б
|
Оқулық Дәптер Суреттер
Оқулық
Музыка тыңдау Суреттер
Дәптермен жұмыс
Оқулықпен жұмыс.
Оқулық
суреті |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
IV.Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма; суреттер салып келу.
|
Кері байланысбереді. |
Мадақтау сөздерін айту
«Бес бармақ»әдісі
|
Кері байланыс парақшалары. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі.
Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі.
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ziyatker school» мектебі |
|
||||
|
Пәні: |
Көркем еңбек |
|
||||
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сапарова А |
|
||||
|
Күні: |
04.09.2025ж |
|
||||
|
Сынып |
2«А»сынып |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Тақырыбы |
№1 сабақ Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.1.1 Қоршаған ортамен танысу барысында нысандар мен құбылыстардың визуалды сипаттамасын (түс, пішін, өлшем,фактура) суреттеу және түсіндіру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сен адамның бет әлпеті туралы білетініңді қайталайсың.Түс үйлесімі дегеніміз не екенін білесің.Түс пен көңіл күйдің байланысын зерттейсің.Түс туралы көңіл күйді көрсетуді үйренесің. |
|
||||
|
Құндылықтар |
Апта дәйексөзі:«Еңбекқорлық пен кәсіби біліктілік айы» Сабақ мақсаты:«Білім - қымбат қазына, қанағат тұтпа азына» Мұзафар Әлімбаев |
|
||||
|
|
Сабақтың барысы |
|
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
|
Мұғаліммен сәлемдеседі. Өлеңшумағын айтады. |
Жарайсыңдар! Шаттық шеңбері. |
Оқулық суреттер |
|
|
|
3 минут |
II.Шаттық шеңберін құру;Өлеңді хормен жақсылап айту. Бір бірімен жақсы тілектер айту. |
Тілектер айтады. |
Ауызша мадақтау |
тілектер |
|
|
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 2 минут 5минут
5мин 2минут 2минут 2минут 5минут 4минут 3минут |
Оқушыларды жаңа сабақпен таныстырамын. III.Жаңа тақырып.
Бүгінгі сабақта өтетін
тақырыбымыз «Адамның бет әлпеті мен көңіл күйі»туралы
өтеміз.Адамдардың бір біріне ұқсайтынын,лайда өзгешеліктері де бар
екенін білеміз.
оолмлм
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс; Оқулықтағы суреттерге қарап адамдардың бет әлпетін сипатта. Олар бір –біріне ұқсайма? Бұл сұраққа жауап беру үшін жоғарыдағы суреттерді салыстырып айту. Адамның көңіл күйі жиі өзгереді.Қуанады,ренжіп,ашуланады.Сенің көңіл күйің неге байланысты өзгереді? ЕБҚ Суреттерге қарап адамдардың көңіл күйі туралы әңгімеле.
Музыка тыңдап қозғалыс жасағанда қандай күйде болдыңдар?
Мына балалардың көңіл күйін сипатта.Суретші түрлі көңіл күйді көрсету үшін қандай әсерлегіш құралдарды пайдаланған? «Айна»әдісі арқылы бір біріне қарап көңіл күйлерін айтады.Адамның көңіл күйін сипаттап береді. Бояу түсі адамның көңіл күйін білдіре алады. Өзара ұқсас және бір-біріне жақын түстер түс үйлесімі немесе түс гаммасы деп аталады.
Әрбір шеңбердің түсіне қарап,көңіл күйін анықта.Оларды сәйкестендір. Түстің көңіл күйді білдіре алатынына көз жеткізу.
Мына екі портретке мұқият қара. Түсіне қарап көңіл күйді анықтай алдыңдар ма? Суретші пайдаланған түстерді ата. |
Жаңа тақырыпты меңгереді. Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді. Суреттерге қарап адамдардың көңіл күйін сипаттайды. Өзінің көңіл күйі қалй және неге байланысты өзгереді түсіндіріп айтады. Сергіту сәті Сұрақтарға жауап беру. Суреттерге қарап балалардың көңіл күйін сипаттайды. «Айна».әдісі арқылы бір-бірінің түріне қарап көңіл күйлерін айтады. Шеңбердегі түстер қандай түстер екенін айтды. Музыкалық аспаптармен танысады. Аттарын атайды. Өлеңді мұғалімнің көмегімен үйрену. Топпен жұмыс; тапсырманы бірге орындайды |
Дескриптор; Сабаққа қатысып,сұрақтарға жауап береді.-1б Дескриптор; Адамдардың көіл күйін ажыратып айтады..-1б Дескриптор: Суреттерге қарап әңгімелейді..-1б Дескриптор; Адамдардың суретін салады.-1б Дискриптор; Сұрақтарға толық жауап береді-1б Дескриптор: Суреттегі адамдардың көңіл күйін түсіндіріп айтады.-1б. Дескриптор; Қандай түстер көңіл күйді жақсартатынын ажырата алады-1б Дескриптор; Шеңбердегі түстеріне қарап көңіл күйін анықтайды.-1б Дескриптор; Суреттерге қарап түстердің қандай көңіл күйді білдіретінін айтады.-1б Дескриптор; Портретке қарап суретші пайдаланған түстерді атайды.-1б
|
Оқулық Дәптер Суреттер
Оқулық
Музыка тыңдау Суреттер
Дәптермен жұмыс
Оқулықпен жұмыс.
Оқулық
суреті |
|
|
|
Сабақтың соңы 2 минут |
IV.Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма; суреттер салып келу.
|
Кері байланысбереді. |
Мадақтау сөздерін айту
«Бес бармақ»әдісі
|
Кері байланыс парақшалары. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
























