Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 жалпы білім беретін орта мектеп КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Адамның бір қызығы бала деген
Адамның бір қызығы бала деген
Талғар ауданы Ақдала ауылы №44 жалпы білім беретін орта мектеп КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспар
|
Педагогтің аты-жөні |
Раис Гульнур Бауржановна |
||||||||||
|
Күні: |
05.03.2025 |
||||||||||
|
Сыныбы: 6 «А» 6 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Бөлім: |
8-бөлім: Қазақ халқының əдет-ғұрыптары мен салт-дəстүрлері. Наурыз. Морфология |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Адамның бір қызығы бала деген... |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
6.2.7.1 энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау 6.3.2.1 - жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, құттықтау құрастырып жазу; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алады, авторына сілтеме жасайды . Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай құрылымын сақтай отырып, құттықтау құрастырып жазады; |
||||||||||
|
Сабақ ке-зеңі /Уақыт |
Педагогтің іс әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||
|
Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру 7 мин Сабақтың ортасы 15 мин Сабақтың соңы 20 мин Рефлексия 3 мин Бағалау. Үйге тапсырма: |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 6-тапсырма 158-бет
Ойтүрткі 1. Үстеу деген не? 2. Үстеудің қандай түрлері бар? 3. Негізгі үстеуге мысал келтір? 4. Туынды үстеуді қалай түсіндіресің? 5. Үстеудің сөйлемдегі қызметі қандай? 6. Күрделі үстеу қалай жасалады? 7. Үстеу құрамына қарай қалай бөлінеді? Күн реті мен сабақ тақырыбын, мақсатын таныстыру. Топтық тапсырма: 1-топ. «Адамның бір қызығы бала деген..» ұғымды қалай түсінесіңдер? 2-топ. Бала тәрбиесі жайында қанадай мақал-мәтелдер білесіңдер? 3-топ. Сурет бойынша өз пікірлеріңді айтып, ой бөлісіңдер.
Жеке тапсырма. 7-тапсырма.Оқылым мәтініндегі деректерді қолдана отырып, «Тұсау кесу» рәсіміне арналған құттықтау жаз. Құттықтау сөзде есімдіктер мен мезгіл үстеулерін ұтымды қолдан.
Жеке тапсырма. 10-тапсырма. «Тұсау кесу» жырын мәнерлеп оқып, ауызекі сөйлеу тіліне тән етістіктер түрін ажыратып жаз. «Шығу» парағын толтырады
1-10 балдық жүйе бойынша бағалау
9-тапсырма 160-бет |
Дескриптор: -дәстүр түрін табады -кестені толтырады 2 балл
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді
1 балл
Күн реті мен сабақ-тың тақырыбын жазады.
Дескриптор: -Нақыл сөздер айтады -Авторға сілтеме жасайды -Өз пікірін білдеді 3 балл
Дескриптор: -Құттықтау сөз жазады -Есімдіктер мен үстеулерді қолданады -құттықтау құрылымын сақтайды 3 балл
Дескриптор: -Мәнерлеп оқиды -етістік түрін ажыратады 2 балл
Дескриптор: -үстеудің мағыналық түріне ажыратады
|
«Шаңырақ» әдісі арқылы 1-10 балл аралығын-да бағалай-мын
«Керемет», «Тамаша», «Жарайсың» «Өте жақсы» сөздерімен ынталанды-рып отыру.
|
Оқу-лық
№1
№2
№3
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз














