Адамның бір қызығы бала деген… 6-сынып қазақ тілі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Адамның бір қызығы бала деген… 6-сынып қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
6-сынып бойынша зерттеу сабағы
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Адамның бір қызығы бала деген…

Бөлім:

8-бөлім: Қазақ халқының əдет-ғұрыптары мен

салт-дəстүрлері. Наурыз. Морфология

Үстеу. Үстеудің мағыналық түрлері

Педагогтің аты-жөні:

Жағыпарова Айгүл Бахытқызы

Күні:


Сыныбы:

Қатысушылар саны: 8 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Адамның бір қызығы бала деген…

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.2.6.1. Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқу.

6.4.4.3. Үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану.

Сабақтың мақсаты:

Оқылым стратегияларын қолдану: комментарий жасау, іріктеп оқу, рөлге бөліп оқи алады.

Үстеудің мағыналық түрлерін ажырата алады.

Синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдана алады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Қызығушылықты ояту

3 мин.

І. Ұйымдастыру кезеңі:

(Ұ) “Алып қадам” әдісі арқылы оқушылар сөйлемді аяқтау арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.

ІІ. Топқа бөлу "Таңдап ал" әдісі арқылы топқа бөлу.

І топ "Салт-дәстүр" тобы

ІІ топ "Әдет-ғұрып" тобы

Оқушылар “Алып қадам” әдісі арқылы қолдау беретін сөздермен сөйлемдерді аяқтайды.



"Таңдап ал" әдісі арқылы суреттерді таңдау арқылы 2 топқа бөлінеді


Дескриптор:

-Оқушы сөйлемдерді аяқтап айтады

Суреттер, дидактикалық материалдар.



Жаңа сабаққа кіріспе

5 мин.









image7.png

ІІІ. Үй тапсырмасы

(Ж) Ой толғау.

Біздің отбасымыздағы қонақ күту дәстурі" тақырыбына ой толғау жазу. Өз сөзіңде тыңдалым және оқылым мәтініндегі мәліметтерді пайдалану.

Оқушылар өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады.

Бағалау түрімен таныстырады.

Тілдік бағдар

ІV. Миға шабуыл Айтылым. (Ұ)"Кластер" әдісі арқылы Сурет бойынша өз ойымен бөліседі .

(Ж) Үй тапсырмасы Ой толғау.

Біздің отбасымыздағы қонақ күту дәстурі" тақырыбына ой толғау жазады

















Айтылым. (Ұ)"Кластер" әдісі арқылы Сурет бойынша өз ойымен бөліседі . Суретке қарап тақырып қояды.

Тақырыпқа байланысты тірек сөздер жазады



Дескриптор:

- Біздің отбасымыздағы қонақ күту дәстурі" тақырыбына ой толғау жазады

-Мәтін ішінен негізгі ойды білдіретін сөйлемді айтады

















Дескриптор:

-Сурет бойынша өз ойымен бөліседі .

-Суретке қарап тақырып қояды.

-Тақырыпқа байланысты тірек сөздер жазады


Қалыптастырушы бағалау:

Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.





Сабақтың ортасы

Мағынаны ашу.

1 0 мин.

V. (Ж) Тыңдалым

1-тапсырма.

Мәтінді тыңдап, "WORD WOLL"әдісі арқылы ашық-жабық сұақтарға жауап береді. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым дағдысын қалыптырады





Тыңдалым

(Ж)

1-тапсырма.

Мәтінді тыңдап, ."WORD WOLL"әдісі арқылы ашық-жабық сұақтарға жауап береді. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың тыңдалым, айтылым ,дағдысы қалыптасады

Дескриптор: 2балл

- Ашық және жабық сұрақтарға жауап береді.

- Отбасындағы бала тәрбиесін біледі.












6-сынып оқулығы

https://wordwall.net/ru/resource/53299032

САРАЛАУ ТАПСЫРМАСЫ

5мин














VI. Жазылым

(ЖЖ)

2-тапсырма.

А,В,С әдісі арқылы

Тыңдалым мәтіні бойынша 5сұрақ қойып , жұпта/ топта диалог құрастыртады..


Жазылым.

(ЖЖ )

А,В,С әдісі арқылы

2-тапсырма.

Тыңдалым мәтіні бойынша 5сұрақ құрастырып , жұпта/ топта диалог құрастырады.

А-сұрақ қояды.

В-жауап береді.

С – айтқан жауаптарды бақылайды, толық болмаса толықтырады.

Дескриптор: Жалпы - 2балл.

-Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады;

-Жұпта/топта диалог құрастырады;



















5мин

VII. (Ж).

Жазылым.

Оқулықпен жұмыс

3-тапсырма. Сөйлемдегі мезгіл үстеулерді теріп жазу.


(Ж).

Жазылым.

Оқулықпен жұмыс

3-тапсырма. Сөйлемдегі мезгіл үстеулерді теріп жазады.

Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың жазылым дағдысы калыптасады.

Дескриптор: Жалпы - 2 балл.

-Сөйлемдегі мезгіл үстеуді теріп жазады.

Оқулық,

жұмыс дәптері

ДК




3мин











VIII. Оқылым

(Ж). "Қабырғадағы сурет "әдісі арқылы 4-тапсырманы орындау.

Талқылауға арналған сұрақтарға оқушылар жауап береді









Оқылым .

(Ж) "Қабырғадағы сурет "әдісі арқылы

Мәтінді мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап береді. Осы тапсырманы орындау арқылы оқушылардың оқылым дағдысы калыптасады.



Дескриптор: Жалпы - 2балл.

- Мәтіннен негізгі ақпаратты анықтайды

-Бала тәрбиесіндегі салт-дәстүрдің маңыздылығы туралы айтады;

-Топта талқылайды .








Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

9 мин.























Бағалау

2мин



Үй тапсырмасы

1мин





Кері байланыс

3мин

«Синквейн» әдісі.

Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.

Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.

Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.

Саралау: Бұл кезеңде саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрінеді.

Бағалау парағы

Қорытынды баға мұғалімнің бағасы

6 тапсырма

Кестедегі құттықтау сөздер қандай дәстүрде қолданылатынын жаз .

"ТIK-TOK" әдісі арқылы бүгінгі өткен сабақ бойынша кері байланыс

(Ж).Жеке шығармашылық жұмыс

«Синквейн»

1-жол: Тақырыптың атауы (зат есім).

2-жол: Тақырыпты сипаттайтын екі сөз (сын есім).

3-жол: Тақырып туралы қимылды білдіретін үш сөз (етістік).

4-жол: Тақырыпқа қатысты төрт сөзден тұратын сөз орамы.

5-жол: Тақырыптың мәнін ашатын синоним сөз.



Өзін-өзі бағалайды

6 тапсырма Кестедегі құттықтау сөздер қандай дәстүрде қолданылатынын жазады .

"ТIK-TOK" әдісі арқылы бүгінгі өткен сабақ бойынша кері байланыс айтады

Мұғалім оқушыларды Жарайсың!

Жақсы!

Талпын! ынталандыру сөздерін айта отырып қызығушылығын арттыру.



Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.

























Бағалау









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.01.2024
375
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі