Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Адамның өсу және даму қажеттіліктерін анықтау.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пән:Жаратылыстану Сынып:1 |
Мектеп: №127 жалпы білім беретін орта мектебі |
|||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жарасбаева Эльмира |
|||||||||||||||||
|
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Демалыс үшін не қажет? |
|
||||||||||||||||
Ұзақ мерзімдегі оқу мақсаты |
1.2.3.3. Адамның өсу және даму қажеттіліктерін анықтау. |
|||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Адам денсаулығын сақтап,күш қуат алу үшін қандай қажеттіліктер керек екенін біледі,анықтап айта алады Көптеген оқушылар орындай алады: Адам қалай және қанша уақыт демалуы қажет екенін біледі Кейбір оқушылар орындай алады:Адамның өсуіне және дамуына байланысты күн тәртібін кестесін құрастырады |
|||||||||||||||||
Бағалау критерилері |
1. Адам денсаулығын сақтап,күш қуат алу үшін қандай қажеттіліктер керектігін анықтайды,түсіндіре алады 2. Адам қалай және қанша уақыт демалуы қажеттіліктер керек екенін айта алады 3. Адамның өсуіне және даму қажеттілігін айқын айтады |
|||||||||||||||||
Тілдік мақсат
|
Оқушылар істей алады:Демалудың адам өміріне маңыздылығын түсінеді. Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:
Ұйқы,демалу,каникул,күн
тәртібі. Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері: 1.Неліктен адам демалады? 2.Демалудың адамға қандай пайдасы бар? 3.Адамның қандай ауада демалғаны дұрыс? |
|||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік Ел бұл-Ұлттық қауіпсіздік және Қазақстанның жалпы әлемдік және өңірлік проблемаларды шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы. Бұл біздің Қазақстан халқының гүлденуі үшін,болашақ ұрпағымыз үшінжасаған таңдауымыз!Жаратылыстану пәні зерттеу арқылы алынған нәтижелерден бағалау,сипаттау,пайымдау бойынша қорытынды шығару.Осы бағыт аясында білім алушыларымды жүйріу,мықты,патриотты азамат етіп тәрбиелеймін. |
|||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәнімен байланыстырып,демалыс орындарының суреттерін қолданып, ой бөлісу. |
|||||||||||||||||
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
АКТ қолданар кезде сақтық ережелерін қадағалаймын.Мектепке келіп-кетер жолда жол ережелерін,сабақта белсенді іс-әрекет қауіпсіздік ережелерін сақтау керектігін біледі. |
|||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдысы (сабақта қолданылатын болса көрсетіңіз) |
Интербелсенді тақтаны пайдалана отырып Демалыс орындары туралы бейнесуреттер көрсетемін. |
|||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Демалыс күндерін біліп,. орындардың атауын айтады. |
|||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут
|
Ынтымақтастық атмосферасын орнатамын. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында «Гүлмен тілек» әдісі арқылы көңіл – күйлерін көтере отырып шаттық шеңберін құрамын. Дос болайық бәріміз, Жарасып тұр әніміз. Тыныштықты сақтаймыз, Атсын күліп таңымыз. Білім алушылардың бірлескен оқу ортасын ұйымдастыру мақсатында "Асық " әдісі арқылы үш топқа біріктіремін 1-топ «Алтын асықтар» 2-топ «Күміс асықтар» 3-топ «Қола асықтар»
Тақырыпты ашу: Білім алушылардың айтылым,тыңдалым дағдыларын қалыптастыру мақсатында "Алтын сұрақ" әдісі бойынша өткен сабақпен жаңа сабақты ұштастыра отырып,бүгінгі сабағымның тақырыбын ашамын.
1.Адамдар қандай демалыс орындарында демалғаны дұрыс деп ойлайсың?
2. Табиғат дегенді қалай түсінесің?
3.Адамдар неліктен демалуы қажет деп ойлайсың? |
Жаратылыстану оқулығы 1-сынып. Қима суреттер,табиғат аясындағы суреттер |
||||||||||||||||
Сабақ ортасы 10-минут 10-минут 10-минут
|
№1-Тапсырма. (Ұ.Ж) Нәтиже тәсіл Білім алушылардың сыный тұрғыда ойлау қабілеттерін арттыру және ауызекі түрде сөздік қорын молайту мақсатында "Бірге ойлаймыз " әдісі бойынша суретке қарап әңгімелейді,күн тәртібін құрады,қай мезгілге бейнеленгенін салыстырады.
Дескриптор: 1.Суретке қарап бір-біріне сұрақ қоюды біледі. 2.Кестеге қарай отырып күн тәртібін жоспарлап құра алады 3.Суреттердің қандай мезгілде бейнеленгенін анықтап айта алады.
Қ.Б: Білім алушыларды алға ілгерілету мақсатында "Бағдаршам " әдісі бойынша бағалаймын.
№2-Тапсырма (Ұ.Ж). Дереккөз тәсілі Білім алушылардың таным қажеттіліктерін арттыру және шығармашылыққа баулу мақсатында "Алтын сұрақ" әдісі бойынша берілген сұрақтарға жауап береді.
1.Неліктен демалыста саябаққа баруға болады деп ойлайсың?
2.Суреттен қандай ерекшеліктерді байқадың?
3.Осы өтілген тақырып бойынша өз ойыңды айт? Дескриптор:
1.Білім алушылар саябақ туралы ойын еркін жеткізеді,әңгімелейді
2.Сурет бойынша жүйелі ойын жеткізеді, мазмұндайды.
3.Тақырыпқа сәйкес әңгімелейді.
Қ.Б: Білім алушыларды ынталандыру мақсатында "Күлекеш " арқылы бағалаймын.
№3-Тапсырма (Т.Ж) Қарқынды әдіс
Білім алушылардың тыңдалым,айтылым,жазылым дағдысын қалыптастыру мақсатында "Саяхат" әдісі арқылы 3 топқа табиғат аясындағы көріністерді бейнелеу жұмыстарын орындатамын.
1-топ Үйдің ауласын сипаттап,көрінісін салады,мәтін құрастырады.
2-топ Жағажайдағы табиғат бейнесін бейнелейді,әңгімелеп береді.
3-топ.Зоосаябақтың суретін салады,әңгіме құрастырады
Дескриптор:
1.Бейнеленген суретке қарап,әңгімелей алады
2.Жағажайдағы табиғат бейнесін бейнелеуді біледі.
3.Саябақтың суретін салады,әңгіме құрастырып айта алады.
Қ.Б: Білім алушыларды ізденімпаздығын арттыру мақсатында, "Жұлдызша" әдісі арқылы бағалаймын. |
|
||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5-минут |
Бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергенін анықтау мақсатында «Ыстық орындық» әдісі арқылы сабағымды пысықтаймын. «Себет» әдісі арқылы жүзеге асырдым.Оқушылар себетте салынған алманы білім деңгейіне қарай бояйды Түсіндім, жасыл алма Түсіндім,сұрағым бар сары түске Түсінбедім сары түске бояу |
|
||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
|||||||||||||||||
А-оқушы.Табиғат аясындағы демалыс жайлы мәтін құрастырады Б-оқушы. Көрсетілген сурет бойынша өз ойын жеткізеді С-оқушы.Тақырыпқа сай сурет салып,әңгімелейді. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді және бағалау тапсырмасының дескрипторларын жазасыз
|