Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Адамның тірек-қимыл жүйесі Дұрыс дене сымбатын қалыптастыру. 2 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
. |
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:0 |
Сабақтың тақырыбы: |
Адамның тірек-қимыл жүйесі Дұрыс дене сымбатын қалыптастыру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.1 Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау. 2.2.3.2 Дұрыс дене сымбатын сақтаудың маңызын түсіндіру. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтін мазмұнын түсінеді. қарапайым постер құрастыра алады Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды Денені дұрыс және түзу ұстаудың маңыздылығын түсінеді; |
|
Бағалау критерийі
|
- Адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтайды; -Қаңқаның құрылысын, сүйек атауларын анықтайды -Денені дұрыс және түзу ұстаудың маңыздылығын түсінеді; |
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
қолдану. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы
4 мин
5 мин |
«Сиқырлы қорап»әдісі арқылы жағымды ахуал туғызады.
Балаларды үш топқа бөлемін. 1-топ «Бас» 2-топ «Кеуде» 3-топ «Қол»
1.Үй жұмысын тексеру
|
Мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар қораптан карточкалар таңдап алады, бір-бірлеріне жылы тілектер айтады
Оқушылар 3 топқа бөлінеді
Оқушылар додокаэдр бойынша сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі Дескриптор: -Жануарлардың көбейуі бойынша сұрақтарға жауап береді |
Қорап Суреттер |
6 мин |
-Адам денесінің қандай негізгі мүшелеі бар? -(Бас, кеуде, аяқ, қол, қаңқа)Бұл сөздердің арасында қандай байланыс бар деп ойлайсыңдар?
Сабақтың тақырыбы айқындалған соң сабақ мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады.
Қаңқа- адам мен жануарлар денесіне тірек және оны сыртқы зақымнан қорғайтын, бір-бірімен байланысқан дене сүйектерінің жиынтығы. Қаңқа адамның ішкі мүшелерін қорғайды. Мысалы, бас сүйек қуысы – миды, кеуде торы – жүректі, өкпені, ірі тамырларды қорғайды. Сен білесің бе? 1.Адам денесінде 206 сүйектер бар. 2.Аяқ және қол сүйектерінің саны – 106. 3.Ересек адамның сүйектерінің саны - 206. 4.Сәбилердің сүйектерінің саны – 300. Сәбилердің денесіндегі кішкентай сүйектер өсе келе бірігіп кетеді. |
Сабақ тақырыбы, сабақ мақсаты және бағалау критерийімен танысады.
|
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын!
|
Интерактивті тақта Слайд |
Сабақтың ортасы 5 мин 6 мин 4 мин 1 мин 3 мин 4 мин 3 мин 5 мин Сабақтың соңы 4 мин |
Тыңдалымалды тапсырма Бейнебаян «Адамның қаңқасы»
«Ой қозғау» әдісі Платформа арқылы сұрақтарға жауап беру
Топтық жұмыс. «Кино лента» әдісі Оқушыларға кинолента парағы ұсынылады, әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша тапсырманы орындап презентация жасайды Мәтінді түсініп оқы 1-топ -Суреттегі негізгі қаңқа бөліктерін ата -Олар атқаратын қызметін тап. 2-топ - Сүйекті ата -Ол ненің пішінін береді? -Ол қай мүшені қорғайды деп ойлайсың? 3-топ Дұрыс дене сымбатын қалыптастыру неге байланысты?
Жеке жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі Адам қаңқасы Learningapps платформасы арқылы адамның қаңқа сүйектерін көрсету
Сергіту сәті Оқушыларға сергіту сәтінің ережесі түсіндіріледі.
Суретпен жұмыс. Суретке қара. -Қай балаға денесін дұрыс ұстау туралы кеңес берер едің? -Партада қалай отыру керек? -Оның дене сымбатына қандай әсері бар? -Сен партада қалай отыру керек деп ойлайсың?
Топтық жұмыс «Киндер» әдісі Қиылған киндердің дұрыс жауаптарын тауып,біріктіру
Жеке жұмыс –қалыптастырушы бағалау тапсырмасы- қаңқа сүйектерінің атауларын жазу Зертте. Топтық жұмыс Дене сымбатың дұрыс қалыптасып келе ме? Оны қалай білуге болады? . Нұсқау беріледі: • Бір оқушы орнынан тұрып, қабырғаға сүйенеді: басы, 2 иығы, 2жамбасы, өкшелері міндетті түрде қабырғаға тиюі қажет. Осындай қалып ыңғайлы болды ма, әлде ыңғайлы болған жоқ па? • келесі оқушы оны бақылап тұрады. Егер сыныптасы өзін ыңғайсыз сезінсе, онда ол денесін түзу ұстамайды, оның дене қалпы дұрыс емес. Алынған нәтижелерді келесі жазып отырады.
Рефлексия «Ақылд Үкі » әдісі Бaлaлaр aлғaн білімдeрі бoйыншa өздeрін бaғaлaйды.
|
Оқушылар мәтінді мұқият оқиды Әр топ берілген тақырып бойынша Таныстырылым дайындайды
Оқушылар тақтаға шығып платформа арқылы сурет бойынша адамның қаңқа сүйектерін көрсетеді
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді Оқушылар қиылған киндерлер таратылады. жауаптарын тауып киндерді біріктіреді оқушылар берілген сурет бойынша қаңқа сүйектерінің атауын жазады Оқушылар зерттеу жұмысын жүргізеді
Оқушыларға кітапшалар таратылады. -Сабақты толық түсіндім Жасыл қақпаға -Маған әлі түсініксіз Сары қақпаға -Сұрақтарым бар Қызыл қақпаға доптарын салады
|
«Гүл шоқтары» әдісі арқылы бағаланады. Әр гүл шоғында 1 баллмен есептелінеді Дескриптор: -Мәтінді түсініп оқиды -Суреттегі қаңқа бөліктерін аайды -қаңқаның атқаратын қызметтерін атайды -дұрыс дене сымбатын қалыптастыру неге байланысты екенін түсіндіреді - қаңқаның негізгі бөліктерінің атауын атайды «Гүл шоқтары» әдісі арқылы бағаланады. Дескриптор: - адамның қаңқа сүйектерін атайды
Дескриптор: -дене сымбаттылығы сақталмаған суретті анықтайды; -дене сымбатын сақтау ережелерін құрастырады.
«Гүл шоқтары» әдісі арқылы бағаланады. Әр гүл шоғында 1 баллмен есептелінеді
Дескриптор: - қаңқа сүйектерінің атауын жазады
- қалай зерттеу керек қай сүйектер қабырғаға тиіп тұру керектігін анықтайды, тобының балаларының дене сымбатын зерттейді
«Мадақтама сөз» әдісі арқылы бағаланады. Жарайсың! Керемет! Талпын! |
Интерактивті тақта https://wordwall.net/resource/63527160 Кинолента парағы
Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=pz8xs4swc23 Оқулық киндер суреттері оқулық сурет |
пппп