|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Әбжан Г.М. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған өлке гүлдері. Гүлдер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу. 3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу 3.3.2.1* шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем - бейнелі сөздерді қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут ҮТ 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? ҮТ : мазмұнын айт Сұрақтар : 1.Жантас қандай бала ? 2.Оның іс-әрекеті дұрыс па ? 3.Безбүйрек деп қандай баланы айтады ? |
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Дескриптор :Мазмұндайды 1б |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 11 мин Сергіту сәті : 2 мин 10 мин |
МК :Пікір білдір . Пікірдің дұрыстығын дәлелдейді . Өйткені туған өлке –қасиетті ,құнды ,сұлу тб жауаптарда алынады . МК: Тыңдалым .Өлеңді тыңдайды Оқылым. «Гүлдер» өлеңін мәнерлеп оқиды . Айтылым. Автор туралы әңгімеле.
Айтылым. ҰЖ :2-тапсырма . «Көркемде Өлеңнен гүлдерге қатысты көркем-бейнелі сөздерді тап. Оларды қолдана отырып, өлеңнің қысқаша мазмұнын айтады . -Қанаттары желбіреп,күн нұрына боянып,ырғалып,нұрланып,құлпырады,сәби балаға ұқсайды . ЕБҚ оқушыға тапсырма : Өлеңді тізбектеп оқыту . 3-тапсырма .Біліміңді қолдан»әдісі Топтық жұмыс . Біреуге сыйлайтын гүлдеріңе көркем-бейнелі сөздердің көмегімен сипаттама беріңдер.
1-топ: 2-топ: 3-топ: МЫС :Раушан гүлі –гүлдердің патшасы . Хош иісті ,ең әдемі ,көрікті гүлдердің бірі . Раушан нәзіктіктің символы .Рухани күш беретін шабыт көзі .. ЕБҚ оқушыға тапсырма : Гүлдерді сипаттап айтады . Қорытындылау Жазылым. 4-тапсырма.Жұптық жұмыс . Шығармашылық жұмыс Функционалдық сауаттылық «Ойлан, жұптас,құрастыр » әдісі арқылы орындалады. Гүл туралы 5 жол өлең құрастырыңдар. 1.Гүл. 2.әдемі ,қош иісті 3.өседі ,сыйлайды ,қуантады 4.гүл-табиғаттың сұлулық символы 5.шешек |
Пікірдің дұрыстығын дәлелдейді .
- Автор туралы әңгімелейді. - Өлеңнен гүлдерге қатысты көркем-бейнелі сөздерді табады. өлеңнің қысқаша мазмұнын айтады . «Эпитет» сөзінің мағынасын ашу
Сыйлайтын гүлдеріне көркем-бейнелі сөздердің көмегімен сипаттама береді. -
Гүл туралы 5 жол өлең
құрастырады. |
Дескриптор:
Дескриптор : 1. Өлеңнен гүлдерге қатысты көркем-бейнелі сөздерді табады 1б 2.өлеңнің мазмұнын айтады 1б ҚБ :1-10 б Дескриптор: 1. гүлдерді көркем-бейнелі сөздердің көмегімен сипаттама айтады . 2 б -бірін-бірі бағалайды Дескриптор : 1.Сөз таптарын қолданады 1б 2.5 жол өлең құрастырады 1б 3. көркем –бейнелі сөздерді қолданады 1б ҚБ: 1-10 б Мадақтау : |
Оқулық, дәптер
оқулық
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма : Өлеңді жаттап ал Рефлексия: «Бағалау . » әдісі бойынша өтеді.
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
әдебиет
әдебиет
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Әбжан Г.М. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Туған өлке гүлдері. Гүлдер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу. 3.2.1.1 шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқу 3.3.2.1* шығарма кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу, соңын өзгерту), өлең (төрт жолды), әңгіме (оқығаны, көргені бойынша) жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем - бейнелі сөздерді қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут ҮТ 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? ҮТ : мазмұнын айт Сұрақтар : 1.Жантас қандай бала ? 2.Оның іс-әрекеті дұрыс па ? 3.Безбүйрек деп қандай баланы айтады ? |
1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Дескриптор :Мазмұндайды 1б |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 11 мин Сергіту сәті : 2 мин 10 мин |
МК :Пікір білдір . Пікірдің дұрыстығын дәлелдейді . Өйткені туған өлке –қасиетті ,құнды ,сұлу тб жауаптарда алынады . МК: Тыңдалым .Өлеңді тыңдайды Оқылым. «Гүлдер» өлеңін мәнерлеп оқиды . Айтылым. Автор туралы әңгімеле.
Айтылым. ҰЖ :2-тапсырма . «Көркемде Өлеңнен гүлдерге қатысты көркем-бейнелі сөздерді тап. Оларды қолдана отырып, өлеңнің қысқаша мазмұнын айтады . -Қанаттары желбіреп,күн нұрына боянып,ырғалып,нұрланып,құлпырады,сәби балаға ұқсайды . ЕБҚ оқушыға тапсырма : Өлеңді тізбектеп оқыту . 3-тапсырма .Біліміңді қолдан»әдісі Топтық жұмыс . Біреуге сыйлайтын гүлдеріңе көркем-бейнелі сөздердің көмегімен сипаттама беріңдер.
1-топ: 2-топ: 3-топ: МЫС :Раушан гүлі –гүлдердің патшасы . Хош иісті ,ең әдемі ,көрікті гүлдердің бірі . Раушан нәзіктіктің символы .Рухани күш беретін шабыт көзі .. ЕБҚ оқушыға тапсырма : Гүлдерді сипаттап айтады . Қорытындылау Жазылым. 4-тапсырма.Жұптық жұмыс . Шығармашылық жұмыс Функционалдық сауаттылық «Ойлан, жұптас,құрастыр » әдісі арқылы орындалады. Гүл туралы 5 жол өлең құрастырыңдар. 1.Гүл. 2.әдемі ,қош иісті 3.өседі ,сыйлайды ,қуантады 4.гүл-табиғаттың сұлулық символы 5.шешек |
Пікірдің дұрыстығын дәлелдейді .
- Автор туралы әңгімелейді. - Өлеңнен гүлдерге қатысты көркем-бейнелі сөздерді табады. өлеңнің қысқаша мазмұнын айтады . «Эпитет» сөзінің мағынасын ашу
Сыйлайтын гүлдеріне көркем-бейнелі сөздердің көмегімен сипаттама береді. -
Гүл туралы 5 жол өлең
құрастырады. |
Дескриптор:
Дескриптор : 1. Өлеңнен гүлдерге қатысты көркем-бейнелі сөздерді табады 1б 2.өлеңнің мазмұнын айтады 1б ҚБ :1-10 б Дескриптор: 1. гүлдерді көркем-бейнелі сөздердің көмегімен сипаттама айтады . 2 б -бірін-бірі бағалайды Дескриптор : 1.Сөз таптарын қолданады 1б 2.5 жол өлең құрастырады 1б 3. көркем –бейнелі сөздерді қолданады 1б ҚБ: 1-10 б Мадақтау : |
Оқулық, дәптер
оқулық
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Бүгін қандай ұғыммен таныстың? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Үйге тапсырма : Өлеңді жаттап ал Рефлексия: «Бағалау . » әдісі бойынша өтеді.
|
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
шағым қалдыра аласыз


















