|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
|
|
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 94 сабақ. Туған жерге саяхат. |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.6.1 кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау 2.2.2.1мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін бағалау мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу |
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақстан мүддесіне қызмет қылу |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасы Өз қиялымен ұшу құралының суретін салып, оған атау бер. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Ұшу құралының суретін саады-1б Атау береді-1б |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Фс тапсырма 1-тапсырма «Оқу мен жазуға даярлық» әдісі Таңдаған фотосурет бойынша саяхат жетекшісінің рөліне еніп,әңгімеле. Тыңдаған әңгімелерге не қосар едің? Тірек сөздерді пайдаланып,жарнама болатын бір сөйлем айт. Паылодар облысындағы Жасыбай көлінің табиғатын тамашалаңыздар. Келіңіздер,көріңіздер! Табиғаттың сұлулығын бірге тамашалайық! Тірек сөздер: тамашалаңыз,келіңіз,көріңіз. «QR –код» әдісі Шоқан Уәлиханов туралы дерекпен таныс |
Сурет бойынша әңгімелейді |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сурет бойынша әңгімелейді-1б Жарнама болатын сөйлем айтады-1б Шоқан Уәлиханов туралы дерекпен танысады-1б |
|
|
||
|
|
2-тапсырма «Белгілеп оқу» әдісі «Шоқанның арманы» мәтінін тізбектеп оқы. Шоқанның арманы Шоқан ақылды да парасатты Айғаным әжесінің бауырында өсті. Жастайынан аңыз-ертегі, өлеі-жырға қанық болды. Кішкентайынан хат танып, кітап оқи бастады. Сурет салу қабілеті де ерте оянды. Шоқан он екі жасында Омбыдағы кадет корпусына оқуға түсті. Әуеде бір ауыз орысша білмейтін. Екі-үш жылдың ішінде озық оқушылардың қатарына қосылды. Шоқанға мұғалімдері болашақ ғалым,зерттеуші деп қарайтын,-дейді досы Потанин. Оқылым алдында берілген тапсырмалар бойынша ақпаратты белгілеп ал. Сұрақтарға жауап бер. – Шоқан туралы не білесің? Мәтіннен не білдің? Суретте әңгіменің қай бөлігі бейнеленген? |
Мәтінмен жұмыс жасайды |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шығарманы түсініп оқиды -1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық |
|
||
|
|
3-тапсырма «Қойын дәптер» әдісі Оқулықтан Шоқан Уәлиханов туралы мәлімет-терді оқып, таныс. Қажетті деректерді жаз.
|
Дәптермен жұмыс |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шоқан туралы мәліметті оқиды-1б Қажетті деректі дәптерге жазады-1б |
Дәптер |
|
||
|
|
4-тапсырма «Сөздік жұмысы» айдары хатқа түсіру – ауызша айтылған жырды жазып алу Омбы кадет корпусы – Омбы қаласындағы әскери оқу орны |
Сөздікпен танысады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Көркем жазады-1б |
Оқулық Дәптер |
|
||
|
|
ЕҚБ 5-тапсырма «Бағала» айдары Мәтін деректеріне сүйеніп, Шоқанның бала кезінде қандай болғандығын сипаттап, іс-әрекетін бағала. Мәтіндегі жер атаулары туралы не білесің? Мәтіндегі жер атаулары Қазақстандағы табиғаты әсем, көрікті жерлер. Сұрақтарға жауап жаз. Айғаным деген кім? Шоқанның әжесі Потанин деген кім? Шоқанның досы. |
Сұрақтармен жұмыс жасайды |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шоқанның бала кезін сипаттайды-1б Жер атаулары туралы білетінін айтады-1б Сұрақтарға жауап береді-1б |
Оқулық Дәптер |
|
||
|
|
6-тапсырма «Қорытындыла» айдары – Бала Шоқаннан қандай өнеге алар едің? Оқушылар сұраққа жауап береді. Мысалы: «Мен Шоқан сияқты кітап оқимын» немесе «Туған халқымның жақсы өмір сүруі үшін еңбек етемін». |
Қорытындылайды |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Кейіпкердің іс-әрекетін өз әрекетімен салыстырады-1б |
|
|
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Шоқан Уәлиханов туралы біліп кел. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс алады |
«Телефон» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Шоқан туралы деректер біледі-1б |
Кері байла-ныс парақта-ры |
|
||

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Алматыкітап |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 95 сабақ. Саяхаттағы
сабақ Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру
ұйымының атауы Пәні: Әдебиеттік
оқу Алматыкітап Бөлім: Саяхат Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып:
2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың
тақырыбы: № 94 сабақ. Туған жерге
саяхат. Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 2.2.6.1
кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс-әрекетін
бағалау 2.2.2.1мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау
сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба
білу Сабақтың
мақсаты кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы
мен іс-әрекетін бағалау мұғалім
көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын
шығармадан таба білу Құндылықтар Ұлттық мүдде: Қазақстан мүддесіне қызмет
қылу Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңдері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың
басы 10
мин Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал
қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа
аудару Үй
тапсырмасы Өз
қиялымен ұшу құралының суретін салып, оған атау бер. Оқушылардың назарын сабаққа
аудару Үй
тапсырмасын Оқиды «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Ұшу
құралының суретін саады-1б Атау
береді-1б Сабақтың
ортасы 25мин Жаңа
сабақ Фс
тапсырма 1-тапсырма «Оқу мен жазуға даярлық» әдісі Таңдаған
фотосурет бойынша саяхат жетекшісінің рөліне
еніп,әңгімеле. Тыңдаған
әңгімелерге не қосар едің? Тірек
сөздерді пайдаланып,жарнама болатын бір сөйлем
айт. Паылодар
облысындағы Жасыбай көлінің табиғатын тамашалаңыздар.
Келіңіздер,көріңіздер! Табиғаттың сұлулығын бірге
тамашалайық! Тірек
сөздер: тамашалаңыз,келіңіз,көріңіз. «QR –код»
әдісі Шоқан
Уәлиханов туралы дерекпен таныс Сурет бойынша
әңгімелейді «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Сурет бойынша
әңгімелейді-1б Жарнама болатын сөйлем
айтады-1б Шоқан Уәлиханов туралы дерекпен
танысады-1б 2-тапсырма «Белгілеп оқу» әдісі «Шоқанның арманы» мәтінін тізбектеп оқы. Шоқанның
арманы Шоқан
ақылды да парасатты Айғаным әжесінің бауырында өсті. Жастайынан
аңыз-ертегі, өлеі-жырға қанық болды. Кішкентайынан хат танып, кітап
оқи бастады. Сурет салу қабілеті де
ерте оянды. Шоқан он
екі жасында Омбыдағы кадет корпусына оқуға түсті. Әуеде бір ауыз
орысша білмейтін. Екі-үш жылдың ішінде озық оқушылардың қатарына
қосылды. Шоқанға мұғалімдері болашақ ғалым,зерттеуші деп
қарайтын,-дейді досы Потанин. Оқылым алдында берілген тапсырмалар бойынша ақпаратты белгілеп ал. Сұрақтарға жауап бер. – Шоқан туралы не білесің? Мәтіннен не білдің? Суретте әңгіменің қай
бөлігі бейнеленген? Мәтінмен жұмыс жасайды «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Шығарманы түсініп оқиды
-1б Сұрақтарға жауап
береді-1б Оқулық 3-тапсырма «Қойын дәптер» әдісі Оқулықтан Шоқан
Уәлиханов туралы мәлімет-терді оқып, таныс. Қажетті деректерді жаз. Дәптермен жұмыс «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Шоқан
туралы мәліметті оқиды-1б Қажетті
деректі дәптерге жазады-1б Дәптер 4-тапсырма «Сөздік жұмысы» айдары хатқа түсіру
–
ауызша айтылған жырды жазып
алу Омбы кадет корпусы –
Омбы қаласындағы әскери оқу
орны Сөздікпен танысады «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Көркем жазады-1б Оқулық Дәптер ЕҚБ 5-тапсырма «Бағала» айдары Мәтін деректеріне сүйеніп, Шоқанның бала кезінде қандай болғандығын сипаттап, іс-әрекетін бағала. Мәтіндегі
жер атаулары туралы не білесің? Мәтіндегі
жер атаулары Қазақстандағы табиғаты әсем, көрікті
жерлер. Сұрақтарға
жауап жаз. Айғаным
деген кім? Шоқанның әжесі Потанин
деген кім? Шоқанның досы. Сұрақтармен жұмыс
жасайды «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Шоқанның
бала кезін сипаттайды-1б Жер
атаулары туралы білетінін айтады-1б Сұрақтарға
жауап береді-1б Оқулық Дәптер 6-тапсырма «Қорытындыла» айдары – Бала Шоқаннан қандай өнеге алар едің? Оқушылар сұраққа жауап береді. Мысалы: «Мен Шоқан сияқты кітап оқимын» немесе «Туған халқымның жақсы өмір
сүруі үшін
еңбек
етемін». Қорытындылайды «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Кейіпкердің іс-әрекетін өз әрекетімен
салыстырады-1б Сабақтың соңы 10 мин Үйге
тапсырма Шоқан
Уәлиханов туралы біліп кел. Кері
байланыс Үй тапсырмасын алады Кері байланыс алады «Телефон»
әдісі ҚБ: 1-10
балл Дескриптор: Шоқан
туралы деректер біледі-1б Кері байла-ныс
парақта-ры Білім беру ұйымының
атауы Пәні: Әдебиеттік оқу
Алматыкітап Бөлім: Саяхат Педагогтің
аты-жөні: Күні: Сынып:
2 Қатысушылар
саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы: № 95 сабақ. Саяхаттағы
сабақ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















