|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ. Күшіңе сенбе, ісіңе сен. Ер еңбекте сыналады. Жекен Жұмаханов |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сөйлесу мәтінін құрайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Менің ойымша: ...» әдісі Күшіңе сенбе, ісіңе сен» дегенді қалай түсінесің? Пікір білдір. ЕБҚ Еңбек туралы не айта аласың? Ата-анаң қандай еңбекпен шұғылданады? Әңгімеле. 2-тапсырма Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түсініп оқы. «Ер еңбекте сыналады» мәтіні. ЕҚБ «Ер еңбекте сыналады» мәтінінің мазмұнын айт. Сергіту сәті
3-тапсырма «Сахналау» әдісі Мәтінде берiлген суреттерді пайдаланып, мәтiн бойынша мультфильм жаса. Тағы қандай кадр қосатыныңды айт. Мультфильмге қатысушы кейiпкерлердiң сөздерiн дайында Мультфильмді сахналап көрсетіңдер ҚЖ: « Мен режиссермын» ойыны Еңбек тақырыбына өз қиялдарымен ертегі құрастырып көрсету Үй тапсырмасы «Ер еңбекте сыналады» мәтін түсініп оқып кел. Мазмұнын айт. Еңбек адамдарының суреттерін салып кел. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Пікірін білдіреді Сұраққа жауап береді Мәтінді оқиды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Қосымша жұмыс атқарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Жерасты мекені туралы айтады,жобасын салады-1б Тамаша! Дескриптор: Өз ойын анық,еркін жеткізеді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Мәтінді түсініп, жүргізе оқиды-1б Керемет!
Керемет екен!
Дескриптор: Мәтiн мазмұны бойынша мультфильм жасайды-1б Мультфильмге қатысушы кейiпкерлердiң сөздерiн дайындайды-1б Тамаша! «Медаль» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46. Өнерлінің қолы алтын. Он саусақ. Мұзафар Әлімбай. Он саусақ. Шона Смаханұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Ер еңбекте сыналады» мәтін түсініп оқып кел. Мазмұнын айт. Еңбек адамдарының суреттерін салып кел. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну 1-тапсырма «Пайымдау» әдісі «Өнерлінің қолы алтын» дегенді қалай түсінесің? ЕБҚ Өнер деген не? Сенің қолыңнан қандай өнер келеді? Көрсете аласың ба? 2-тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқы және жаттап ал. Он саусақ Жалғыз саусақ тіпті де, Ұстай алмас жіпті де. Екі саусақ бірікті, Ине қолға ілікті. Үш саусағым орамды, Жүгіртеді қаламды. Өнерлі екен он саусақ, Қала салсақ, жол салсақ. Мұзафар Әлімбай ЕҚБ Өнер түрлерін ата. Сол өнер иелерін қалай атайтынын айт Мысалы: шебер, суырып салма деп қандай өнер иелерін атайды? Жауап бер. 3-тапсырма Түсініп оқы. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле Мұзафар Әлімбай (1923–2017) Павлодар облысы Шарбақты ауданы Маралды ауылында туған. Ұлы Отан соғысына қатысқан. Балаларға арнап «Балдәурен, шіркін, балалық», «Ақсерек те көксерек» және т.б. көптеген кітаптар жазған. Сергіту сәті
4-тапсырма «Тыңдаушы» әдісі Өлеңді тыңда. Он саусақ 5-тапсырма Түсініп оқы. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле Шона Смаханұлы (1924–1988) Жамбыл облысы Талас ауданы Ойық ауылында туған. Балаларға арналған «Шимайбек пен Шыңқетпе», «Ұр, тоқпағым, ұр» және т.б. жыр жинақтары бар 6-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Өлеңдерде адам еңбегінің қандай түрлері әңгімеленеді?
7-тапсырма Құндылық мақсаты: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту « Мен сүйетін мамандық» ойыны Өлеңдердің әрбір шумағына ат қой. Өзің қандай мамандықты ұнатасың? Үй тапсырмасы 8-тапсырма «Салыстыру картасы» Үлгі: Өлең авторлары Тақырыбы Өлеңге тақырып қой (өзің қалай атар едің?) Өлеңдегі негізгі ойды жаз Он саусақ туралы тіркестер жаз Өлеңнің әр шумағына ат қой Өлеңде аталған адам еңбегінің түрлерін жаз Көркем сөздерді теріп жаз Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Өз ойын айтады Тапсырмалар ды орындайды Өлеңді жаттайды Жеке жұмыс жасайды Өлең авторымен танысады Жаттығу жасайды Өлеңді тыңдайды Тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: «Ер еңбекте сыналады» мәтін түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б Еңбек адамдарының суреттерін салады-1б Тамаша! Дескриптор: «Өнерлінің қолы алтын» дегенді қалай түсінетінін айтады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды және жаттап алады-1б Керемет! Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б Тамаша!
ДескриптоР: Өлеңнің мазмұнын түсінеді-1б Тамаша! Дескриптор: Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Өлеңдердің әрбір шумағына ат қояды-1б Өзі ұнататын мамандық туралы айтады-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқу құралдары Жұмыс дәптері Суреттер Сызба Оқулық Қимылдар
Оқулық Заттар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиет 45-46 сабақ
Әдебиет 45-46 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№45 сабақ. Күшіңе сенбе, ісіңе сен. Ер еңбекте сыналады. Жекен Жұмаханов |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильмнен нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Сөйлесу мәтінін құрайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Менің ойымша: ...» әдісі Күшіңе сенбе, ісіңе сен» дегенді қалай түсінесің? Пікір білдір. ЕБҚ Еңбек туралы не айта аласың? Ата-анаң қандай еңбекпен шұғылданады? Әңгімеле. 2-тапсырма Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Түсініп оқы. «Ер еңбекте сыналады» мәтіні. ЕҚБ «Ер еңбекте сыналады» мәтінінің мазмұнын айт. Сергіту сәті
3-тапсырма «Сахналау» әдісі Мәтінде берiлген суреттерді пайдаланып, мәтiн бойынша мультфильм жаса. Тағы қандай кадр қосатыныңды айт. Мультфильмге қатысушы кейiпкерлердiң сөздерiн дайында Мультфильмді сахналап көрсетіңдер ҚЖ: « Мен режиссермын» ойыны Еңбек тақырыбына өз қиялдарымен ертегі құрастырып көрсету Үй тапсырмасы «Ер еңбекте сыналады» мәтін түсініп оқып кел. Мазмұнын айт. Еңбек адамдарының суреттерін салып кел. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Пікірін білдіреді Сұраққа жауап береді Мәтінді оқиды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Қосымша жұмыс атқарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Медаль » әдісі
Дескриптор: Жерасты мекені туралы айтады,жобасын салады-1б Тамаша! Дескриптор: Өз ойын анық,еркін жеткізеді-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Мәтінді түсініп, жүргізе оқиды-1б Керемет!
Керемет екен!
Дескриптор: Мәтiн мазмұны бойынша мультфильм жасайды-1б Мультфильмге қатысушы кейiпкерлердiң сөздерiн дайындайды-1б Тамаша! «Медаль» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқу құралдары Жұмыс дәптері Қимылдар Суреттер
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46. Өнерлінің қолы алтын. Он саусақ. Мұзафар Әлімбай. Он саусақ. Шона Смаханұлы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Ер еңбекте сыналады» мәтін түсініп оқып кел. Мазмұнын айт. Еңбек адамдарының суреттерін салып кел. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну 1-тапсырма «Пайымдау» әдісі «Өнерлінің қолы алтын» дегенді қалай түсінесің? ЕБҚ Өнер деген не? Сенің қолыңнан қандай өнер келеді? Көрсете аласың ба? 2-тапсырма Өлеңді мәнерлеп оқы және жаттап ал. Он саусақ Жалғыз саусақ тіпті де, Ұстай алмас жіпті де. Екі саусақ бірікті, Ине қолға ілікті. Үш саусағым орамды, Жүгіртеді қаламды. Өнерлі екен он саусақ, Қала салсақ, жол салсақ. Мұзафар Әлімбай ЕҚБ Өнер түрлерін ата. Сол өнер иелерін қалай атайтынын айт Мысалы: шебер, суырып салма деп қандай өнер иелерін атайды? Жауап бер. 3-тапсырма Түсініп оқы. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле Мұзафар Әлімбай (1923–2017) Павлодар облысы Шарбақты ауданы Маралды ауылында туған. Ұлы Отан соғысына қатысқан. Балаларға арнап «Балдәурен, шіркін, балалық», «Ақсерек те көксерек» және т.б. көптеген кітаптар жазған. Сергіту сәті
4-тапсырма «Тыңдаушы» әдісі Өлеңді тыңда. Он саусақ 5-тапсырма Түсініп оқы. Өлеңнің авторы туралы әңгімеле Шона Смаханұлы (1924–1988) Жамбыл облысы Талас ауданы Ойық ауылында туған. Балаларға арналған «Шимайбек пен Шыңқетпе», «Ұр, тоқпағым, ұр» және т.б. жыр жинақтары бар 6-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Өлеңдерде адам еңбегінің қандай түрлері әңгімеленеді?
7-тапсырма Құндылық мақсаты: Түрлі мамандықтарға қызығушылық таныту « Мен сүйетін мамандық» ойыны Өлеңдердің әрбір шумағына ат қой. Өзің қандай мамандықты ұнатасың? Үй тапсырмасы 8-тапсырма «Салыстыру картасы» Үлгі: Өлең авторлары Тақырыбы Өлеңге тақырып қой (өзің қалай атар едің?) Өлеңдегі негізгі ойды жаз Он саусақ туралы тіркестер жаз Өлеңнің әр шумағына ат қой Өлеңде аталған адам еңбегінің түрлерін жаз Көркем сөздерді теріп жаз Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Өз ойын айтады Тапсырмалар ды орындайды Өлеңді жаттайды Жеке жұмыс жасайды Өлең авторымен танысады Жаттығу жасайды Өлеңді тыңдайды Тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: «Ер еңбекте сыналады» мәтін түсініп оқып, мазмұнын айтады-1б Еңбек адамдарының суреттерін салады-1б Тамаша! Дескриптор: «Өнерлінің қолы алтын» дегенді қалай түсінетінін айтады-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды және жаттап алады-1б Керемет! Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б Тамаша!
ДескриптоР: Өлеңнің мазмұнын түсінеді-1б Тамаша! Дескриптор: Өлеңнің авторы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: Өлеңдердің әрбір шумағына ат қояды-1б Өзі ұнататын мамандық туралы айтады-1б
«Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқу құралдары Жұмыс дәптері Суреттер Сызба Оқулық Қимылдар
Оқулық Заттар Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз























