|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№42 сабақ. Әлемнің кереметтері. «Вавилонның аспалы бағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.6.1 – кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қажетті ақпаратты табады |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңдердің өзің қалаған біреуін жаттап ал Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жұптық жұмыс “Ой қозғау” әдiсі Әлемнің жеті кереметі туралы естіп пе едің? Ой бөліс Әлемнің жеті кереметі туралы естіп, білгендерімен жұпта ой бөліс. Қосымша ақпарат:https://kk.wikipedia.org/wiki/Әлемнің_жеті_кереметі Әлемнің жеті кереметі: Хеопс пирамидасы, Вавилонның аспалы бақтары, Олимпиядағы Зевс мүсіні, Артемида храмы, Галикарнастағы мавзолей, Родос Колоссы, Александрия шамшырағы. 2-тапсырма «Сана аллеясы» стратегиясы Өз білімдерін YouTube желісінен «Әлемнің жеті кереметі» видеосымен танысу арқылы толықтыру. «Әлемнің 7 және 37 кереметі» атты кітаптан алынған «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін оқы ЕҚБ және ЕБҚ «Суреттер сөйлейді» әдісі Қазақстанның керемет жерлерінің суреттерін топтастырыңдар.Олар туралы мәліметтер келтіріңдер 3-тапсырма «Суреттеуші» әдісі Мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен үзіндідегі аспалы бақты қазіргі аспалы бақтың суреттегі нұсқасымен салыстыр. Сергіту сәті
Топтық жұмыс 4-тапсырма Мәтінге сүйене отырып (судың сылдыры, тас төсейді, қамыс жаяды) көркем-бейнелі сөздерді қолданып, бақты сипаттап жаз. Аспалы бақтың алғашқы нұсқасының суретін сал. Саралау тапсырмасы 5-тапсырма «Нұсқаумен оқу» әдісі бойынша берілген жалқы атаулардан сөздік құрастырады және дәптерге жазады. Үлгі: Вавилон-ежелгі мемлекет. Мидия-тарихи аймақ. Б.з.б. 7 – 4 ғасырларда Әзірбайжанның оңтүстігі мен Иранның солтүстік-батыс бөлігінде өмір сүрген қуатты патшалық Ефрат- Түркия, Сирия және Ирак елдерін кесіп өтетін арна, Батыс Азиядағы ең ірі өзендердің бірі Амитис-Мидия ханының қызы Навуходоносор-желгі дәуірде билік жүргізген Вавилон патшасы Семирамида- Вавилонның патша сарайындағы алып құрылыс, Әлемнің жеті кереметінің бірі. Саралау. Тапсырма бойынша жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушы мен қабілеті жоғары оқушылар жұптасады. Жұпта, топта бір – бірімен ой бөліседі, идеяларын ортаға салады. Үй тапсырмасы «Әлемнің 7 және 37 кереметі» атты кітаптан алынған «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін саналы түрде түсініп оқы. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Мәтінді оқиды Жеке жұмыс жасайды Суретпен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Қосымша жұмыс атқарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Өлеңдердің өзі қалаған біреуін жаттқа айтады-1б Тамаша! Дескриптор: Әлемнің жеті кереметі туралы естіп, білгендерімен жұпта ой бөліседі-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін оқиды-1б Мәтін мазмұнын түсінеді-1б Керемет!
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша үзіндідегі аспалы бақты қазіргі аспалы бақтың суреттегі нұсқасымен салыстырады-2б Тамаша! Керемет екен! Дескриптор: Көркем-бейнелі сөздерді қолданып, бақты сипаттап жазады-1б. Аспалы бақтың алғашқы нұсқасының суретін салады-1б. Тамаша! ДескриптоР: Жалқы атаулардан сөздік құрастырады-1б Шығармашылық жұмыс істей алады-1б Тамаша!
Сендер мықты зерттеушісіңдер! «Білім сандығы» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары
Интернет көздері Жұмыс дәптері Суреттер Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 сабақ. Жер астында қала бар. «Алтын мүйізді киік» (Ертегі) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, эпитет, кейіптеу) табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ертегідегі оқиғаның жалғасын болжап әңгімелейді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Әлемнің 7 және 37 кереметі» атты кітаптан алынған «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін саналы түрде түсініп оқы Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Болжам» әдісі Жер астында қала болуы мүмкін бе? Ой бөліс Құндылық мақсаты: 2-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Ертегіні түсініп оқы. ЕБҚ Ертегі мазмұнын қысқаша айтып бер. ЕҚБ 3-тапсырма Алтын мүйізді ақсақал Бұлдырмергенді не үшін іздеді? Болжа Сергіту сәті
Топтық жұмыс 4-тапсырма «Кезбе тілші» әдісі Суреттерге сүйеніп, ертегіні әңгімеле. Етрегіні кезектесе әңгімелейді Шығармашылық тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау 6-тапсырма Сол қалаға алтын мүйізді киіктің мүсінін орнату тапсырылды. Мүсіншіге қандай кеңес берер едің? Өзің де киіктің мүсінін ермексаздан жасап көр. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Мәтінді оқиды Жеке жұмыс жасайды Болжам жасайды Жаттығу жасайды Ертегіні әңгімелейді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Жапонша бағалау » әдісі
Дескриптор: «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін саналы түрде түсініп оқиды-1б Тамаша! Дескриптор: Жер астында қала болуы мүмкін бе деген тақырыпқа болжам жасайды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Ертегіні түсініп оқиды-1б
Керемет! Дескриптор: Суреттерге сүйеніп, ертегіні әңгімелейді-1б Керемет! Дескриптор: Мүсіншіге кеңес береді-1б Киіктің мүсінін ермексаздан жасайды-1б Тамаша! Керемет екен! «Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Суреттер Суреттер Қимылдар Суреттер Сызба
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№44 сабақ. Жер астында қала бар. «Алтын мүйізді киік» (Ертегі) Жалғасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкердің портретін сөзбен жасайды Шығармадағы оқиғаның басталуын,жалғасуын,аяқталуын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «ДЖИГСО-1» әдісі Ертегіні бөліктерге бөліп оқы. Әр бөлікке ат қой Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 2-тапсырма Саралау тапсырмасы Бұлдармергенге мінездеме бер. Портретін сипаттайтын сөздерді мәтіннен тауып жаз. Киімі ________________________ Бұлдырмерген Аңшылығы____________________ Батырлығы____________________ Халқына құрметі_______________ Саралау: тапсырма қабілеті бойынша сараланады. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілетті жоғары оқушылар қабілеті төмен оқушыларға көмек көрсетеді. Жұптық жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Жаңғақ» ойыны Біріншісі себеттен жаңғақ таңдап алады. Жаңғақтың ішінде ертегіге сәйкес сұрақ болады. Екеуі бірігіп сол сұрақты талдайды және жауап береді 3-тапсырма «Болжау» әдісі Алтын мүйізді ақсақал Бұлдырмергенді не үшін іздеді? Болжа Менің ойымша,...... Сергіту сәті
Топтық жұмыс 4-тапсырма Мәтінді үш бөлікке мұғалім бөледі. Сол бөліктерге ат қояды, атаулары тақтаға тізіліп жазылады. Мұғалімнің көмегімен ертегіге жоспар құрастырылады. Жоспар: Алтын мүйізді киіктің өтініші. Бұлдырмергеннің ерлігі Жерасты еліндегі той. Шығармашылық тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау 5-тапсырма «Үш қадамдық сұхбат» әдісі бойынша «Бұлдырмергеннің жерасты халқына пайдасы тиді. Ал, сен өз қалаңды көркейтуге қандай үлес қосар едің?» сұраққа өз пікірін айтып, ой бөліседі. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Мәтінді оқиды Саралау тапсырмасын орындайды Жеке жұмыс жасайды Болжам айтады Жаттығу жасайды Ертегіні әңгімелейді Тапсырманы орындайды Өз ойымен бөліседі Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Әмиян » әдісі
Дескриптор: Жерасты елінің мекені қандай екенін жобалайды-1б Тамаша! Дескриптор: Ертегіні құрылымдық бөліктерге бөліп оқиды-1б Өзара талқылап, әр бөлікке тақырып қояды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Бұлдармергенге мінездеме береді-1б Портретін сипаттайтын сөздерді мәтіннен тауып жазады-1б
Керемет!
Дескриптор: Алтын мүйізді ақсақал Бұлдырмергенді не үшін іздегенін болжайды-1б Тамаша! Керемет екен! Дескриптор: Ертегіге жоспар құрастырады-1б Жоспар бойынша ертегі мазмұнын әңгімелейді-1б Дескриптор: Өз қаласына тигізер пайдасы туралы айтады-1б
«Білім почтасы» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары
Суреттер Суреттер Қимылдар Суреттер Сызба
Оқулық Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттен 42-44 сабақтар
Әдебиеттен 42-44 сабақтар
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№42 сабақ. Әлемнің кереметтері. «Вавилонның аспалы бағы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.6.1 – кейіпкердің портретін сипаттау, оның іс-әрекеті мен мінез- құлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қажетті ақпаратты табады |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Өлеңдердің өзің қалаған біреуін жаттап ал Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Құндылық мақсаты: Білімнің жаратылыстану және гуманитарлық салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Жұптық жұмыс “Ой қозғау” әдiсі Әлемнің жеті кереметі туралы естіп пе едің? Ой бөліс Әлемнің жеті кереметі туралы естіп, білгендерімен жұпта ой бөліс. Қосымша ақпарат:https://kk.wikipedia.org/wiki/Әлемнің_жеті_кереметі Әлемнің жеті кереметі: Хеопс пирамидасы, Вавилонның аспалы бақтары, Олимпиядағы Зевс мүсіні, Артемида храмы, Галикарнастағы мавзолей, Родос Колоссы, Александрия шамшырағы. 2-тапсырма «Сана аллеясы» стратегиясы Өз білімдерін YouTube желісінен «Әлемнің жеті кереметі» видеосымен танысу арқылы толықтыру. «Әлемнің 7 және 37 кереметі» атты кітаптан алынған «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін оқы ЕҚБ және ЕБҚ «Суреттер сөйлейді» әдісі Қазақстанның керемет жерлерінің суреттерін топтастырыңдар.Олар туралы мәліметтер келтіріңдер 3-тапсырма «Суреттеуші» әдісі Мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен үзіндідегі аспалы бақты қазіргі аспалы бақтың суреттегі нұсқасымен салыстыр. Сергіту сәті
Топтық жұмыс 4-тапсырма Мәтінге сүйене отырып (судың сылдыры, тас төсейді, қамыс жаяды) көркем-бейнелі сөздерді қолданып, бақты сипаттап жаз. Аспалы бақтың алғашқы нұсқасының суретін сал. Саралау тапсырмасы 5-тапсырма «Нұсқаумен оқу» әдісі бойынша берілген жалқы атаулардан сөздік құрастырады және дәптерге жазады. Үлгі: Вавилон-ежелгі мемлекет. Мидия-тарихи аймақ. Б.з.б. 7 – 4 ғасырларда Әзірбайжанның оңтүстігі мен Иранның солтүстік-батыс бөлігінде өмір сүрген қуатты патшалық Ефрат- Түркия, Сирия және Ирак елдерін кесіп өтетін арна, Батыс Азиядағы ең ірі өзендердің бірі Амитис-Мидия ханының қызы Навуходоносор-желгі дәуірде билік жүргізген Вавилон патшасы Семирамида- Вавилонның патша сарайындағы алып құрылыс, Әлемнің жеті кереметінің бірі. Саралау. Тапсырма бойынша жүргізіледі. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілеті төмен оқушы мен қабілеті жоғары оқушылар жұптасады. Жұпта, топта бір – бірімен ой бөліседі, идеяларын ортаға салады. Үй тапсырмасы «Әлемнің 7 және 37 кереметі» атты кітаптан алынған «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін саналы түрде түсініп оқы. Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Мәтінді оқиды Жеке жұмыс жасайды Суретпен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Қосымша жұмыс атқарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Мега ми » әдісі
Дескриптор: Өлеңдердің өзі қалаған біреуін жаттқа айтады-1б Тамаша! Дескриптор: Әлемнің жеті кереметі туралы естіп, білгендерімен жұпта ой бөліседі-1б Кереметсіңдер!
Дескриптор: «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін оқиды-1б Мәтін мазмұнын түсінеді-1б Керемет!
Дескриптор: Мәтін мазмұны бойынша үзіндідегі аспалы бақты қазіргі аспалы бақтың суреттегі нұсқасымен салыстырады-2б Тамаша! Керемет екен! Дескриптор: Көркем-бейнелі сөздерді қолданып, бақты сипаттап жазады-1б. Аспалы бақтың алғашқы нұсқасының суретін салады-1б. Тамаша! ДескриптоР: Жалқы атаулардан сөздік құрастырады-1б Шығармашылық жұмыс істей алады-1б Тамаша!
Сендер мықты зерттеушісіңдер! «Білім сандығы» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары
Интернет көздері Жұмыс дәптері Суреттер Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
![]()

|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№43 сабақ. Жер астында қала бар. «Алтын мүйізді киік» (Ертегі) |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.7.1 мұғалімнің көмегімен шығармадағы әдеби көркемдегіш құралдарды (теңеу, эпитет, кейіптеу) табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ертегідегі оқиғаның жалғасын болжап әңгімелейді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы «Әлемнің 7 және 37 кереметі» атты кітаптан алынған «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін саналы түрде түсініп оқы Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «Болжам» әдісі Жер астында қала болуы мүмкін бе? Ой бөліс Құндылық мақсаты: 2-тапсырма «Автор орындығы» әдісі Ертегіні түсініп оқы. ЕБҚ Ертегі мазмұнын қысқаша айтып бер. ЕҚБ 3-тапсырма Алтын мүйізді ақсақал Бұлдырмергенді не үшін іздеді? Болжа Сергіту сәті
Топтық жұмыс 4-тапсырма «Кезбе тілші» әдісі Суреттерге сүйеніп, ертегіні әңгімеле. Етрегіні кезектесе әңгімелейді Шығармашылық тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау 6-тапсырма Сол қалаға алтын мүйізді киіктің мүсінін орнату тапсырылды. Мүсіншіге қандай кеңес берер едің? Өзің де киіктің мүсінін ермексаздан жасап көр. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Мәтінді оқиды Жеке жұмыс жасайды Болжам жасайды Жаттығу жасайды Ертегіні әңгімелейді Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Жапонша бағалау » әдісі
Дескриптор: «Вавилонның аспалы бағы» мәтінін саналы түрде түсініп оқиды-1б Тамаша! Дескриптор: Жер астында қала болуы мүмкін бе деген тақырыпқа болжам жасайды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Ертегіні түсініп оқиды-1б
Керемет! Дескриптор: Суреттерге сүйеніп, ертегіні әңгімелейді-1б Керемет! Дескриптор: Мүсіншіге кеңес береді-1б Киіктің мүсінін ермексаздан жасайды-1б Тамаша! Керемет екен! «Білім заряды» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Суреттер Суреттер Қимылдар Суреттер Сызба
Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№44 сабақ. Жер астында қала бар. «Алтын мүйізді киік» (Ертегі) Жалғасы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, музыка (күй), мультфильм) нұсқасымен салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкердің портретін сөзбен жасайды Шығармадағы оқиғаның басталуын,жалғасуын,аяқталуын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма «ДЖИГСО-1» әдісі Ертегіні бөліктерге бөліп оқы. Әр бөлікке ат қой Құндылық мақсаты: Түрлі объектілердің жеке белгілерін салыстыра білу, заттарды жалпы белгілер бойынша талдау, біріктіру 2-тапсырма Саралау тапсырмасы Бұлдармергенге мінездеме бер. Портретін сипаттайтын сөздерді мәтіннен тауып жаз. Киімі ________________________ Бұлдырмерген Аңшылығы____________________ Батырлығы____________________ Халқына құрметі_______________ Саралау: тапсырма қабілеті бойынша сараланады. Тапсырма барлық оқушыларға ұсынылады, бірақ әртүрлі нәтиже күтіледі. Қабілетті жоғары оқушылар қабілеті төмен оқушыларға көмек көрсетеді. Жұптық жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Жаңғақ» ойыны Біріншісі себеттен жаңғақ таңдап алады. Жаңғақтың ішінде ертегіге сәйкес сұрақ болады. Екеуі бірігіп сол сұрақты талдайды және жауап береді 3-тапсырма «Болжау» әдісі Алтын мүйізді ақсақал Бұлдырмергенді не үшін іздеді? Болжа Менің ойымша,...... Сергіту сәті
Топтық жұмыс 4-тапсырма Мәтінді үш бөлікке мұғалім бөледі. Сол бөліктерге ат қояды, атаулары тақтаға тізіліп жазылады. Мұғалімнің көмегімен ертегіге жоспар құрастырылады. Жоспар: Алтын мүйізді киіктің өтініші. Бұлдырмергеннің ерлігі Жерасты еліндегі той. Шығармашылық тапсырма Құндылық мақсаты: Зерттеуге, экспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау 5-тапсырма «Үш қадамдық сұхбат» әдісі бойынша «Бұлдырмергеннің жерасты халқына пайдасы тиді. Ал, сен өз қалаңды көркейтуге қандай үлес қосар едің?» сұраққа өз пікірін айтып, ой бөліседі. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Жерасты елінің мекені қандай деп ойлайсың? Жобасын жасап, әңгімеле Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Мәтінді оқиды Саралау тапсырмасын орындайды Жеке жұмыс жасайды Болжам айтады Жаттығу жасайды Ертегіні әңгімелейді Тапсырманы орындайды Өз ойымен бөліседі Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: « Әмиян » әдісі
Дескриптор: Жерасты елінің мекені қандай екенін жобалайды-1б Тамаша! Дескриптор: Ертегіні құрылымдық бөліктерге бөліп оқиды-1б Өзара талқылап, әр бөлікке тақырып қояды-1б Кереметсіңдер! Дескриптор: Бұлдармергенге мінездеме береді-1б Портретін сипаттайтын сөздерді мәтіннен тауып жазады-1б
Керемет!
Дескриптор: Алтын мүйізді ақсақал Бұлдырмергенді не үшін іздегенін болжайды-1б Тамаша! Керемет екен! Дескриптор: Ертегіге жоспар құрастырады-1б Жоспар бойынша ертегі мазмұнын әңгімелейді-1б Дескриптор: Өз қаласына тигізер пайдасы туралы айтады-1б
«Білім почтасы» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары
Суреттер Суреттер Қимылдар Суреттер Сызба
Оқулық Суреттер Суреттер Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз



























