Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
әдебиеттік оқу
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
|||||
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Күні: |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы |
52 сабақ Ақылы мен күші сай |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді , вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Өлең бойынша сұрақтарға жауап береді. Өзіде де сұрақ қоя алады. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаттық шеңбері». Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге.
Осындай жақсы көңіл күймен сабағымызды бастаймыз. Алдыңғы сабақтағы үй тапсырмасын сұрау «Жеребе» әдісі арқылы кімнің үй жұмысын айтатынын анықтау Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Оқулықпен жұмыс. 1- тапсырма Айтылым. Ойқозғау Сурет бойынша сөйле. Суреттерге қарап, мәтіннің тақырыбын болжап айт. Дескриптор: - суреттерге қарап мәтін тақырыбын болжап айтады. -өз ойын еркін жеткізеді. |
Оқушылар психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды. Ойқозғау Бірнеше оқушы сурет бойынша өз ойларын айтады. |
ҚБ:«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Оқулықтағы тапсырма |
||
Ортасы |
Оқулықпен жұмыс Оқылым тапсырмасы Білу. Түсіну. Өлеңді түсініп оқу
Топтық жұмыс «Еркін сұхбат» әдісі 3 тапсырма Күресте тек қана күш емес, ақыл да қажет. Өлеңнен осы ой айтылған жолдарды тауып оқып, пікір білдір.
Оқулықпен жұмыс 4 тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен талқыла» Өлеңдегі қимыл-әрекетті білдіретін сөздерді табыңдар. Күрестегі аяқ қозғалысы Күрестегі қол қозғалысы |
Топтық жұмыс өлеңді түсініп оқып, өлең мазмұны бойынша бір-бірлеріне сұрақтар қояды, топта өлең мазмұнын талдайды.. Күресте тек қана күш емес, ақыл да қажет. Осы ой айтылған өлең жолдары туралы топта пікір талас жүргізіеді. |
ҚБ: Қол шапалақтау арқылы бірін-бірі бағалау. ҚБ: Иықтарынан қағу арқылы өз-өздерін бағалайды. |
Оқулықтағы тапсырма Оқулықтағы тапсырма |
||
|
Сергіту сәті: Қимылды жаттығулар. Топтық жұмыс 6 тапсырма Жазылым тапсырмасы «ПОПС формуласы» әдісі арқылы жауап беру керектігін ескерту. Бірінші сөйлем: «Біздің ойымызша, ...» Екінші сөйлем: «Себебі, біз оны былай түсіндіреміз...» Үшінші сөйлем: «Оны біз мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламыз...» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты біз мынадай қорытынды шешімге келдік...» |
Оқушылар көрсетілген қимылды жаттығуларды қайталап, сергіту сәтін жасайды. Жазылым тапсырмасы. ПОПС формуласы әдісі бойынша орындайды. «Жариялау» әдісі ортаға бірнеше оқушы шығып орындаған тапсырмаларын оқиды. |
ҚБ: «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды. |
Сергіту сәті
Оқулықтағы тапсырма
|
||
Соңы
|
Үйге тапсырма: 12 бет 5 тапсырма Кері байланыс: |
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады. |
|
Шығармашылық жұмыс |
Кері байланыс:
Сабақтың тақырыбы: Тазалықты сүйемін
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
|||||
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Күні: |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы |
53 сабақ Тазалықты сүйемін |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау; 2.1.4.1 – сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Шығарма мазмұнын өз сөзімен мазмұндайды, тақырыпқа сай мақал-мәтелдерді анықтайды. Шығарма мазмұнын дайын жоспар бойынша мазмұндайды, мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді қолдануға тырысады. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Басы
Ортасы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Ойсергек «Жақсы сөз» ойыны Оқушылар қасында отырған көршісі жайлы 4- 5 жақсы сөз айту ұсынылады. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты анықталады. Оқу мақсатын хабарлау Үй тапсырмасын тексеру Оқулықпен жұмыс Топтық жұмыс 1 тапсырма Айтылым. Еркін сұхбат Сурет бойынша сөйле. Суреттерге қарап,тазалық сақтау туралы әңгімеле мәтіннің тақырыбын болжап айт. Дескриптор: -тазалық сақтау ережелері туралы әңгімелейді - суреттерге қарап мәтін тақырыбын болжап айтады. -өз ойын еркін жеткізеді.
2 тапсырма Ой қозғау Әңгіменің авторына зер сал. Ол тураы не білетініңді айт. Дескриптор: -Әңгіменің авторы туралы өз білгендерін топта ашық айтып, еркін пікір талас жүргізе алады. Оқулықпен
жұмыс Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |