Әдебиеттік оқу 2 сынып. Төрт түлігі елімнің

Тақырып бойынша 13 материал табылды

Әдебиеттік оқу 2 сынып. Төрт түлігі елімнің

Материал туралы қысқаша түсінік
2 сыныпқа арналған ашық сабақ. Өзімнің әріптестеріммен тәжірибе алмасу мақсатында жариялап отырмын.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді: ДОІЖО: Т.Саттаров

Қысқа мерзімді жоспар

Білім беру ұйымының атауы:

«№15 Мақтажан ЖББМ» КММ

Пәні:

Әдебиеттік оқу. Алматыкітап

Бөлім:

Менің туған өлкем

Педагогтің аты-жөні:

Досыбаева Лайла Еркиновна

Күні:

18.12.2024ж

Сынып:

2 ә


Сабақтың тақырыбы:

44 сабақ. Төрт түлігі елімнің.

Жер иісі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

2.1.3.1 шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау

2.1.5.1 өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

Сабақтың мақсаты:

- мәтіннің мазмұнын, тақырыпты түсінеді

- оқиғаның дамуын болжап айтады

- әңгіме бойынша пікірін білдіреді


Құндылықтар:


Туған жерін, елін, Отанын сүйеді. Үлкенге құрмет, кішіге ізет көрсетеді.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут





















Өткенді пысықтау

5 минут


















Сабақ

тың ортасы

20 минут





























































Сергіту сәті

2 минут







Сабақтың соңы

6минут













Кері байланыс

5 минут




Сәлемдесу.

Оқушыларды түгелдеу.

Психологиялық ахуалды жақсарту

«Біз қандаймыз?»

Біз қандаймыз, қандаймыз?

Әдемісің, әдептісің.

Біз қандаймыз, қандаймыз?

Мейірімдісің, талаптысың.

Біз қандаймыз, қандаймыз?

Ақылдысың тәртіптісің.

Біз қандаймыз, қандаймыз?

Көңілдісің, көріктісің.

Біз бәріміз қандаймыз?

Тәп-тәтті балдаймыз.

Топқа біріктіру «QR-коды» әдісі арқылы

Әр оқушы өз QR-кодындағы бейнеленген сөздер арқылы топқа бірігеді.

І топ: «Қамбар ата ұрпақтары»

ІІ топ: «Зеңгі баба балалары»

ІІІ топ: «Шопан ата шәкірттері»


Өткенді пысықтау

«Virbo» әдісі

Ж. Аймауытов:

-Балалар, «Туған жер» мәтінінде Қартқожа кімдерді, нені сағынды?

Ө.Тұрманжанов:

- «Осы- біздің Оңтүстік» деген өлеңдегі теңеу сөздерді тауып беріңдерші?

М.Әлімбаев:

-Балалар, «Түркістан өлкесі» атты өлеңде Түркістан қандай мекен деп баяндалған?

Қаз дауысты Қазыбек би:

-Ал, балалар, туған жер туралы мақал-мәтел білесіңдер ме?

Бейбарыс сұлтан:

-Балалар, менің балалық шағымнан кейінгі бүкіл өмірім қай елде өткенін білесіңдер ме?


Тақырыпты ашу

«Word wool» платформасы арқылы

Жұмбақтарды шешу

1)Жылдам жүгіреді

Ауыр жүкті көтереді.

(жылқы)

2)Шекесінде қос тобылғы қазығы

Дала менен үйде оның азығы.

Бұғы құлақ, бұлан тұяқ тауып ал

Бұл қай жануар? (сиыр)


3)Екі ауылдың баласы еңбектеп келеді

Төрт ауылдың баласы төбелесіп келеді

Бір ауылдың баласы шөпшек теріп келеді.

(түйе)

4)Шапаным да, тоным да

Арқаным жүр жонында.

Атам соның соңында

Таяғы бар қолында.

(қой)


Төрт түлік туралы өз ойларыңды айтыңдар.Олар туралы не білесіңдер?

Төрт түліктің пірлерін ата.



Жаңа сабақтың тақырыбы:

Төрт түлігі елімнің

Видеоролик (төрт түлік туралы)

1-тапсырма

«Сәйкестендіру» әдісі

Жануарларды дыбыстауымен сәйестендіреді

Түйе боздайды

Жылқы кісінейді

Сиыр мөңірейді

Қой маңырайды



2-тапсырма. Оқулықпен жұмыс

Айтылым Оқылым Тыңдалым

«Лэпбук» әдісі арқылы

Мәтінді түсініп оқу

Сөздік жұмыс

Қамықты-қиналды,уайымдады

Ағарған-сүт мағынасында

3-тапсырма

Қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқы

Жауап: мазасыздануы

Дәптермен жұмыс



Топтық жұмыс.

«Ассоциация» әдісі

Әр топ өз түлігіне қатысты мәліметті іздеп, сол түліктің айналасына пайдасын, одан алынатын өнімдерді жазу.

«Төрт түлік базары» әдісі арқылы сабақта базар атмосферасын құрып, бірі сатушы, басқалары сатып алушы рөлін сомдайды.әр сатушы өз малын сипаттай отырып сатады.

«Шаңырақ» әдісі арқылы



«Жайлауға қондыр» әдісі

Жылқы, сиыр, қой және түйе жануарларының арқасына жасырылған сұрақтарға жауап беру арқылы түліктерді жайлауға қондырады


Үй тапсырмасы

«Синквейн» әдісі

Әр оқушы төрт түліктің біріне арнап бес жолды өлең құрастыру.


Бағалау : Сабақ бойы жиған құрттарына байланысты бағалау




Кері байланыс алу:

«Жеміс ағашы» әдісі арқылы


Рисунок 1

Жасыл алма- түсіндім

Қызыл алма –түсінбедім

Сары алма- сұрағым бар




Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер айтады.













Топқа бірігеді






Өткен тақырыптағы сұрақтарға жауап береді
















Жаңа тақырыпты болжайды

















Өз ойларымен бөліседі









Сәйкестендіреді


Жұптық жұмыс жасайды






Мәтінмен жұмыс жасайды



Тапсырманы орындайды


Дәптермен жұмыс жасайды



Топтық жұмысты орындайды



Сахналайды





Шаңырақты құрады







Сұрақтарға жауап беру арқылы төрт түлікті жайлауға қондырады


Бес жолды өлең құрастырады








Кері байланыс жасайды



Мақтап, мадақтап отыру


Құрт арқылы

бағалау





















Құрт арқылы

бағалау












Дескриптор:

Жұмбақтардың жауабын шешеді

ҚБ: Құрт арқылы




Дескриптор:

Берілген сұрақтарға жауап береді









Дескриптор:

Жануарларды дыбыстауымен сәйкестендіреді





Дескриптор:

Мәтінді түсініп оқиды және мазмұнын айтады.



Дескриптор:

Қызыл сиырдың мінезіндегі өзгерістерді тауып оқиды




Дескриптор:

Өз ойларын еркін жеткізеді


Сатушы мен сатып алушының рөлін сомдайды













Берілген сұрақтарға жауап береді





Дескриптор:

Үй жануарларына арнап бес жолды өлең құрастырады


Оқушылардың сабақ бойы жиған құрттарына байланысты бағалау























Слайд











QR-коды






Virbo

платформасы



Слайд














«Word wool» платформасы




















Оқулық









А 4 парағы







Ұшақ, гүл, жүрек суреті



Оқулық




Жұмыс дәптері






Суреттер














Плакат

Төрт түлік суреті













Кері байланыс тақтасы



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
09.01.2025
174
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі