|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Кім болам? Азамат бол! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4 |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қажет ақпаратты тауып,оқуды,кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалаймын |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау «Мәдени мұра» бөлімін пысықтау «Табан іздері» әдісі Пысықтауға арналған сұрақтар: Мәдени мұра деген не? Ұлттық киімдерді атай аласың ба? Қазақтың қандай салт-дәстүрін білесің? Мұражайларда не сақталады? Мәдени мұраны қалай сақтауға болады? Жаңа сабақ «Әдеби жұмбақ» әдісі Асанның атасы-қой баққан,ал әжесі ауыл адамдарының сұранысы бойынша әр түрлі киімдер тіккен.Ал әкесі дақылдар түрлерін өсірген,анасы ауыл балаларының сауатты болуына өз үлесін қосқан. Ағасы болашақта адамдардың денсаулығын жақсартуға үлес қосуды армандайды. Осы отбасы мүшелерінің мамандықтарын ата 1 тапсырма Үш жақта жіктеп айту Мен кім боламын? Сен кім боласың? Ол кім болады? 2 тапсырма Құндылық мақсаты:Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету «Таныстырылым» әдісі Оқушыларға кесте таратып беріледі. Әр топ белгілі бір мамандық туралы таныстырылым жасайды Мамандық түрлері: Мұғалім,дәрігер, полиция. ЕБҚ 3 тапсырма. Оқылым. Жеке жұмыс «Азамат бол!» өлеңін мәнерлеп оқып беру Сөздік жұмыс Марқаю- көңілі толу,риза болу. Топтық жұмыс «Қажет ақпарат» әдісі Қажет ақпаратты тауып,оқы Үш топқа үш бағанын орындату ФС тапсырмасы 4 тапсырма. Жазылым. Жоспар бойынша ойын жазу Жоспар: 1.Менің болашақ мамандығым туралы ата-анамның ойы 2. Өзімнің арманым 3. Достарымның арманы ЕҚБ 5-тапсырма. Шығармашылық тапсырма Мамандықтарға жарнаманы қимылмен көрсетеді. Үйге тапсырма Мамандық туралы мақал-мәтелдер тауып,жазып кел «Ұстазға хат» әдісі Өзіңді бағала |
Дөңгелене тұрып, қимылдар жасайды Сұрақтарға жауап береді Бейнебаян тамашалай Ды Топтық жұмыс жасайды Таныстырылым жасайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Ақпараттар ды жазады Шағын шығарма жазады Мамандық тарға жарнама жасайды Конверттегі тапсырманы орындап ұстазға бере |
ҚБ: Жарайсыңдар! «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Мамандық иелері туралы біледі-1б Дескриптор: Сөздерді үш жақта айтады-1б Тапсырманы орындайды-1б Дескриптор: Мамандық иелері туралы таныстырылым жасайды-1б Топтық жұмыс жасайды-1б Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Сөздік жұмыс жасайды-1б Қажет ақпаратты таңдап алады-1б Дескриптор: Жоспар мағынасын түсінеді-1б Шағын шығарма жаза алады-1б Шығарма жоспарын толықтыра алады-1б Дескриптор: Жарнама жасауды біледі-1б Өз ойларын ашық жеткізеді-1б Ұстазына конверттегі тапсырмаларды орында |
Музыка Суреттер Бейнебаян Слайд Кесте Мамандық туралы суреттер Кестелер Жоспар жазылған парақ Суреттер Конверттер |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№38 сабақ. Мамандық туралы ойым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4 4.3.1.1 оқылған шығармадағы оқиға жүйесін анықтап, оны бөліктерге бөлу, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуын болжауды, шығарманың құрылымын анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау «Кім болам?» тақырыбын пысықтау Пысықтауға арналған сұрақтар: Мамандық деген не? Ата-анаңның мамандығын айт Шопан не істейді? Шекараны кім күзетеді? Болашақта кім болғың келеді? Дәл қазір сенің мамандығың не?Қалай ойлайсың? Жаңа сабақ ФС тапсырмалары 1 тапсырма «Таныстырылым» әдісі Топтарға кесте таратып беріледі. Әр топ белгілі бір мамандық туралы таныстырылым жасайды Мамандық түрлері: Ұшқыш,құрылысшы, бағбан 2 тапсырма. Оқылым. Жеке жұмыс «Түсінісу» мәтінін түсініп оқып бер Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Диалог» әдісі 3 тапсырма Айтылым Жеке жұмыс Әңгімесі –Сен білесің бе? деп басталады -Сен білесің бе, оқиға былай басталды -Сен білесің бе оқиғаның дамуына ....себеп болды. -Сен білесің бе суретте оқиғаның .... сәті бейнеленген. Ары қарай осылай жалғастырып,мәтін мазмұнын айтады 4 тапсырма «Рас-өтірік» ойыны Кесте беріледі. Оқушылар кестедегі мамандық иелерінің жұмысын рас немесе өтірік деп жазып, белгілейді. Өтірік ақпаратты түзейді Үйге тапсырма Оқулықтағы кестенің қатесін тауып, жазып келу Қорытынды 1.Тақырыпты түсіндім 2.Көбірек білдім 3. Түсінбедім
|
Өлеңді хормен оқиды Сұрақтарға жауап береді Бейнебаян тамашалай Ды Мәтінді түсініп оқиды Мәтінмен жұмыс жасайды Мамандық кәсіптерін айтады Үй тапсырма сын алады Сабақ туралы ойларын жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Мамандықтарды ажырата алады-1б-1б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Мамандық иелері туралы таныстырылым жасайды-1б Топтық жұмыс жасайды-1б ҚБ.Керемет! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сөздік жұмыс жасайды-1б Дескриптор: Мәтін мазмұнын айта алады-1б Сөздік қорын пайдалана алады-1б
Дескриптор: Мамандық туралы біледі-1б Бұрыс ақпаратты таба алады-1б
Тамаша! «Аралдар» әдісі |
Мамандықтар туралы суреттер Мамандық туралы бейнебаян Мамандықтар туралы суреттер Бейнебаян Слайд Кесте Мамандық туралы суреттер Кестелер Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Ата кәсіп. Күріш туралы сыр. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауды, таныстырылым жасауды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын сұрау Жаңа материалды меңгерту бөлімі Жұмбақтың мағынасын ашу Аласа терек, Алпыс бұтақ. Бұтақ сайын ұя, Ұя сайын жұмыртқа. Ол не? (Күріш) Ортақ түйін шығару, ойларын ортаға салу Оқулықпен жұмыс Оқушылар әңгімені өз беттерінше түсініп оқиды, түсініксіз сөздерді белгілеп отырады Құндылық мақсаты:Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау «Тізбектеп оқу» әдісі Жоғарғы, төменгі деңгейлі сұрақтар -Әңгіме не туралы? - Әңгімедегі Ыбырай кім? Ол не істеді? Мақсұт не естіді? -Әңгімеден қандай ой түйдің? Дәптермен жұмыс 1.Ақ күріштің атасы туралы ақпаратты жаз. 2. Қария қартайды, өзі табыс етпек болды, диқан назаланды,ол кейіді, қария көз жұмды,көпшілік күйзелді,барлығы бармағын тістеді, жұрт өкінді, ақсақал аттанды ЕБҚ Әңгіме мазмұнына сурет салу Мәтіннің мазмұнына сай суреттер салдыру. Күріш дақылы туралы айту ФС тапсырмасы «Таныстырылым» әдісі Таныстырылым жасау Өздері таңдаған бір дәнді дақылға таныстырылым жасау Мысалы: Жүгері- дәнді дақыл. Ол өте дәмді. Жүгері піскен кезде оны суға қайнатып жейді. Бойында дәрумендер өте көп. Жүгеріні малға жем ретінде де пайдаланады. Үйге тапсырма Мәтіннен Сыр өңірін сипаттайтын эпитет сөздерді тауып,жазып келу. Күріштен жасалатын тағамға таныстырылым дайындап келу.
|
Сабаққа дайындық жасайды Үй тапсырмасын оқиды Жұмбақтың шешуін табады Тізбектеп оқиды Тапсырмалар ды орындайды Суреттер салады Таныстыры лым жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор. Жұмбақтың шешуін табады-1б Дескриптор: Мәтінді тізбектеп оқиды-1Б Мәтін мазмұнын айта алады-1Б Дескриптор: Ақ күріштің атасы туралы мәліметтер жазады-1Б Сөз тіркестерін тауып,жазады-1Б Дескриптор: Күріш туралы суреттер салады-1Б Күріш дақылы туралы ойларын айта алады-1Б Дескриптор: Дәнді дақылдарға таныстырылым жасай алады-1Б Өз ойларын жеткізе алады-1Б
Дескриптор: Сыр өңірі туралы мәліметтер біледі Күріштен жасалған тағамға таныстырылым жасайды Өз ойларын жазады |
Суреттер Оқулық Күріш Ыбырай Жақаев туралы суреттер Суреттер Дәптер Тақта Күріш Дәнді дақылдардың суреттері Суреттер Кері байланыс парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу 36-39 сабақтар 4-сынып
Әдебиеттік оқу 36-39 сабақтар 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№37 сабақ. Кім болам? Азамат бол! |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4 |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қажет ақпаратты тауып,оқуды,кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалаймын |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау «Мәдени мұра» бөлімін пысықтау «Табан іздері» әдісі Пысықтауға арналған сұрақтар: Мәдени мұра деген не? Ұлттық киімдерді атай аласың ба? Қазақтың қандай салт-дәстүрін білесің? Мұражайларда не сақталады? Мәдени мұраны қалай сақтауға болады? Жаңа сабақ «Әдеби жұмбақ» әдісі Асанның атасы-қой баққан,ал әжесі ауыл адамдарының сұранысы бойынша әр түрлі киімдер тіккен.Ал әкесі дақылдар түрлерін өсірген,анасы ауыл балаларының сауатты болуына өз үлесін қосқан. Ағасы болашақта адамдардың денсаулығын жақсартуға үлес қосуды армандайды. Осы отбасы мүшелерінің мамандықтарын ата 1 тапсырма Үш жақта жіктеп айту Мен кім боламын? Сен кім боласың? Ол кім болады? 2 тапсырма Құндылық мақсаты:Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету «Таныстырылым» әдісі Оқушыларға кесте таратып беріледі. Әр топ белгілі бір мамандық туралы таныстырылым жасайды Мамандық түрлері: Мұғалім,дәрігер, полиция. ЕБҚ 3 тапсырма. Оқылым. Жеке жұмыс «Азамат бол!» өлеңін мәнерлеп оқып беру Сөздік жұмыс Марқаю- көңілі толу,риза болу. Топтық жұмыс «Қажет ақпарат» әдісі Қажет ақпаратты тауып,оқы Үш топқа үш бағанын орындату ФС тапсырмасы 4 тапсырма. Жазылым. Жоспар бойынша ойын жазу Жоспар: 1.Менің болашақ мамандығым туралы ата-анамның ойы 2. Өзімнің арманым 3. Достарымның арманы ЕҚБ 5-тапсырма. Шығармашылық тапсырма Мамандықтарға жарнаманы қимылмен көрсетеді. Үйге тапсырма Мамандық туралы мақал-мәтелдер тауып,жазып кел «Ұстазға хат» әдісі Өзіңді бағала |
Дөңгелене тұрып, қимылдар жасайды Сұрақтарға жауап береді Бейнебаян тамашалай Ды Топтық жұмыс жасайды Таныстырылым жасайды Өлеңді мәнерлеп оқиды Ақпараттар ды жазады Шағын шығарма жазады Мамандық тарға жарнама жасайды Конверттегі тапсырманы орындап ұстазға бере |
ҚБ: Жарайсыңдар! «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Мамандық иелері туралы біледі-1б Дескриптор: Сөздерді үш жақта айтады-1б Тапсырманы орындайды-1б Дескриптор: Мамандық иелері туралы таныстырылым жасайды-1б Топтық жұмыс жасайды-1б Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп оқиды-1б Сөздік жұмыс жасайды-1б Қажет ақпаратты таңдап алады-1б Дескриптор: Жоспар мағынасын түсінеді-1б Шағын шығарма жаза алады-1б Шығарма жоспарын толықтыра алады-1б Дескриптор: Жарнама жасауды біледі-1б Өз ойларын ашық жеткізеді-1б Ұстазына конверттегі тапсырмаларды орында |
Музыка Суреттер Бейнебаян Слайд Кесте Мамандық туралы суреттер Кестелер Жоспар жазылған парақ Суреттер Конверттер |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№38 сабақ. Мамандық туралы ойым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4 4.3.1.1 оқылған шығармадағы оқиға жүйесін анықтап, оны бөліктерге бөлу, әр бөлікке ат қойып, жоспар құру
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сюжеттің дамуын болжауды, шығарманың құрылымын анықтауды үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау «Кім болам?» тақырыбын пысықтау Пысықтауға арналған сұрақтар: Мамандық деген не? Ата-анаңның мамандығын айт Шопан не істейді? Шекараны кім күзетеді? Болашақта кім болғың келеді? Дәл қазір сенің мамандығың не?Қалай ойлайсың? Жаңа сабақ ФС тапсырмалары 1 тапсырма «Таныстырылым» әдісі Топтарға кесте таратып беріледі. Әр топ белгілі бір мамандық туралы таныстырылым жасайды Мамандық түрлері: Ұшқыш,құрылысшы, бағбан 2 тапсырма. Оқылым. Жеке жұмыс «Түсінісу» мәтінін түсініп оқып бер Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Диалог» әдісі 3 тапсырма Айтылым Жеке жұмыс Әңгімесі –Сен білесің бе? деп басталады -Сен білесің бе, оқиға былай басталды -Сен білесің бе оқиғаның дамуына ....себеп болды. -Сен білесің бе суретте оқиғаның .... сәті бейнеленген. Ары қарай осылай жалғастырып,мәтін мазмұнын айтады 4 тапсырма «Рас-өтірік» ойыны Кесте беріледі. Оқушылар кестедегі мамандық иелерінің жұмысын рас немесе өтірік деп жазып, белгілейді. Өтірік ақпаратты түзейді Үйге тапсырма Оқулықтағы кестенің қатесін тауып, жазып келу Қорытынды 1.Тақырыпты түсіндім 2.Көбірек білдім 3. Түсінбедім
|
Өлеңді хормен оқиды Сұрақтарға жауап береді Бейнебаян тамашалай Ды Мәтінді түсініп оқиды Мәтінмен жұмыс жасайды Мамандық кәсіптерін айтады Үй тапсырма сын алады Сабақ туралы ойларын жазады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б Мамандықтарды ажырата алады-1б-1б ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Мамандық иелері туралы таныстырылым жасайды-1б Топтық жұмыс жасайды-1б ҚБ.Керемет! Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сөздік жұмыс жасайды-1б Дескриптор: Мәтін мазмұнын айта алады-1б Сөздік қорын пайдалана алады-1б
Дескриптор: Мамандық туралы біледі-1б Бұрыс ақпаратты таба алады-1б
Тамаша! «Аралдар» әдісі |
Мамандықтар туралы суреттер Мамандық туралы бейнебаян Мамандықтар туралы суреттер Бейнебаян Слайд Кесте Мамандық туралы суреттер Кестелер Кері байланыс парақтары |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ. Ата кәсіп. Күріш туралы сыр. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.6.1 кейіпкердің, кейіпкерлердің іс-әрекеті, мінезқұлқының өзгеру себептерін мәтіннен тауып, салыстырып бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауды, таныстырылым жасауды меңгереді |
|||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Үй тапсырмасын сұрау Жаңа материалды меңгерту бөлімі Жұмбақтың мағынасын ашу Аласа терек, Алпыс бұтақ. Бұтақ сайын ұя, Ұя сайын жұмыртқа. Ол не? (Күріш) Ортақ түйін шығару, ойларын ортаға салу Оқулықпен жұмыс Оқушылар әңгімені өз беттерінше түсініп оқиды, түсініксіз сөздерді белгілеп отырады Құндылық мақсаты:Біреудің еңбегінің нәтижелеріне ұқыпты қарау «Тізбектеп оқу» әдісі Жоғарғы, төменгі деңгейлі сұрақтар -Әңгіме не туралы? - Әңгімедегі Ыбырай кім? Ол не істеді? Мақсұт не естіді? -Әңгімеден қандай ой түйдің? Дәптермен жұмыс 1.Ақ күріштің атасы туралы ақпаратты жаз. 2. Қария қартайды, өзі табыс етпек болды, диқан назаланды,ол кейіді, қария көз жұмды,көпшілік күйзелді,барлығы бармағын тістеді, жұрт өкінді, ақсақал аттанды ЕБҚ Әңгіме мазмұнына сурет салу Мәтіннің мазмұнына сай суреттер салдыру. Күріш дақылы туралы айту ФС тапсырмасы «Таныстырылым» әдісі Таныстырылым жасау Өздері таңдаған бір дәнді дақылға таныстырылым жасау Мысалы: Жүгері- дәнді дақыл. Ол өте дәмді. Жүгері піскен кезде оны суға қайнатып жейді. Бойында дәрумендер өте көп. Жүгеріні малға жем ретінде де пайдаланады. Үйге тапсырма Мәтіннен Сыр өңірін сипаттайтын эпитет сөздерді тауып,жазып келу. Күріштен жасалатын тағамға таныстырылым дайындап келу.
|
Сабаққа дайындық жасайды Үй тапсырмасын оқиды Жұмбақтың шешуін табады Тізбектеп оқиды Тапсырмалар ды орындайды Суреттер салады Таныстыры лым жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор. Жұмбақтың шешуін табады-1б Дескриптор: Мәтінді тізбектеп оқиды-1Б Мәтін мазмұнын айта алады-1Б Дескриптор: Ақ күріштің атасы туралы мәліметтер жазады-1Б Сөз тіркестерін тауып,жазады-1Б Дескриптор: Күріш туралы суреттер салады-1Б Күріш дақылы туралы ойларын айта алады-1Б Дескриптор: Дәнді дақылдарға таныстырылым жасай алады-1Б Өз ойларын жеткізе алады-1Б
Дескриптор: Сыр өңірі туралы мәліметтер біледі Күріштен жасалған тағамға таныстырылым жасайды Өз ойларын жазады |
Суреттер Оқулық Күріш Ыбырай Жақаев туралы суреттер Суреттер Дәптер Тақта Күріш Дәнді дақылдардың суреттері Суреттер Кері байланыс парағы |
||
шағым қалдыра аласыз





















