|
Білім беру ұйымының атауы |
№56 ЖОББМ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Демалыс мәдениеті. Мерекелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сатыбалдина Н.Ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.05.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 «А» |
Қатысқандар саны24 |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
97. Аналар мерекесі. «Ардақты ана» Әнуарбек Дүйсенбиев. «Қуаныш» Әбді Шынбатыров |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.8.1 эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы
өзгерістерді анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар эпизодтарды салыстырады, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтайды және мұғалім көмегімен оқылған шығарманы логикалық бөліктерге бөліп, әр бөлікке ат қойып, жоспар құрады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 минут |
II. Үй тапсырмасын сұрау. 6-тапсырма. Өлеңді жаттап ал.
Өткен сабақты пысықтау. Кубизм әдісі 1."Үш бақытым" өлеңінің авторы кім? 2. М. Мақатаев кім? 3. Ақынның қандай жинақтарын білесің? 4. Сенің ойыңша бақыт дегеніміз не? 5. "Отанды сүю отбасынан басталады" дегенді қалай түсінесің?
|
Өлеңнен түсінгендерін айтады және сұрақтарға жауап береді. |
№56 ЖОББМ |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут Білу. 3минут 3 минут 5минут 3 минут 2 минут 2 минут 3 минут 5 минут 4 минут 3 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. Сөзжұмбақты шеш. 1. Әке – бәйтерек, 2. Ана – бұлақ, 3. Бала – жағасындағы құрақ.
2-тапсырма. "Түсініп, оқы" әдісі. Осы нақыл сөзді қалай түсінесің? Ойыңды сурет түрінде ұсын. Қызылмен белгіленген жолақтағы ұғымға қатысты 5 сөз ойластыр. Ана- аяулы, ардақты, қымбатты, мейірімді,дана.
3-тапсырма. Өлеңді тыңда. Ардақты ана
4-тапсырма. Түсініп оқы, өлеңнің авторы туралы әңгімеле.
Сергіту сәті "Қара жорға" әні ЕБҚ 1. Аналар мейрамында анаңа не сыйлық жасадың? 2. Ана туралы 3 мақал айт.
Дәптермен жұмыс 5-тапсырма. "Топтық тергеу әдісі". Өлеңге сүйеніп жаз және дауыстап оқы. Ана қандай? Ана-мейірімді
6-тапсырма. Түсініп оқы. Қуаныш
7-тапсырма. Розаның анасына деген сыйлығы туралы пікіріңді білдір. Өзің анаңа, жақындарыңа не сыйлар едің? Розаның анасына жасаған сыйлығы маған өте ұнады. Себебі басқа сыйлық сатып алуға Розаның ақшасы болмады. Аналарымызға біздің сабақты жақсы оқып, үй шаруасына тигізер көмегімізден артық сыйлық жоқ деп ойлаймын. Мен де анамның туылған күнінде ашық хат сыйладым, үй шаруасына көмектестім.
8-тапсырма. Анаңа, жақындарыңа арнап, құттықтау хат әзірле. Үйренген сөздеріңді қосуды ұмытпа. Құттықтау хат! Қымбатты анашым, сізді туылған күніңізбен құттықтаймын! Сізге зор денсаулық, ұзақ өмір, қажымас қайрат тілеймін. Әрқашанда жүзіңіз жарқын болсын! |
Сөзжұмбақты шешеді. Осы нақыл сөзді қалай түсінетінін ойын сурет түрінде ұсынады. Қызылмен белгіленген жолақтағы ұғымға қатысты 5 сөз ойластырады. Өлеңді тыңдайды. Түсініп оқиды, өлеңнің авторы туралы әңгімелейді. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.
Өлеңге сүйеніп жазады және дауыстап оқиды.
Түсініп оқиды. Розаның анасына деген сыйлығы туралы пікіріңді білдіреді.
Анаңа, жақындарыңа арнап, құттықтау хат әзірлейді. Үйренген сөздеріңді қосуды ұмытпайды.
|
Әдебиеттік оқу |
Автор суреті Оқулық Дәптер
дәптер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сатыбалдина Нургул ЖусуппаевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Әдебиеттік оқу 3 класс
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Әдебиеттік оқу 3 классМатериал туралы қысқаша түсінік
97-сабақ Әдебиеттік оқу ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















