|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ерте, ерте, ертеде |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндайды. Ертегінің жанрлық ерекшелігіне тоқталады. Ертегіні сахналайды. |
||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы Өткенді пысықтау Жаңа сабақ Сергіту сәті Қорытындылау |
Сабаққа психологиялық дайындық «Жылы лебіздер» Достарыңа жылы лебіздер айтып,сәттілік тіле. Үй тапсырмасын тексеру Орнына қой Шалдың балаларға кездесуі Тұзаққа түскен қаз Шалдың қаздың ауылына баруы «Ұр тоқпақ» ертегісінің мазмұнына сай жоспардың ретін анықта «ПОП-корн» әдісімен қатар тізбектей мазмұндау Жаңа тақырып Тақырыпты ашу ФС-тапсырма Ертегі көбіне қалай басталады ? Ойланып көр. Ертегінің басталуы: Ерте,ерте,ертеде... 2-тапсырма Оқылым. «Ұр, тоқпақ» ертегісінің жалғасын түсініп оқы Мәнерлеп, тізбектей оқу. ЕБҚ Ертегіні қысқаша баяндап көр Дәптермен жұмыс 3-тапсырма «Ұр, тоқпақ» ертегісі қай топқа жатады? Дәптерге дұрысын белгіле.
Ж Қ Тұрмыс-салт ертегісі
4-тапсырма «Тауып көр» әдісі Суретпен жұмыс
Ертегінің қай оқиғасына сәйкес келеді? Ертегі неліктен «Ұр, тоқпақ» деп аталған? 5- тапсырма Топтық жұмыс Ертегіні берілген жоспар бойынша әңгімелеңдер
Үй тапсырмасы: Ертегіні оқып, мазмұнын айт |
Жылы лебіздер айтады Оқиғаларды ретімен қояды Жоспар бойынша тізбектей әңгімелейді Сұраққа жауап береді Мәтінді тізбектей оқиды. Жеке жұмыс жасайды . Ертегінің тобын анықтайды Жаттығу жасайды Оқиғаны анықтайды. Топтық жұмыс атқарады. Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жоспардың ретін анықтайды-1б Тізбектей мазмұндайды-1б
ҚБ: « Білім үйі»әдісі
Дескриптор: Ертегінің жалғасын мәнерлеп, тізбектей оқиды-1б ҚБ «Шапалақ» Дескриптор: Ертегінің түрін анықтап, дұрыс жауапты белгілейді-1б
Дескриптор: Оқиғаны анықтайды-1б Мәтіннің «Ұр, тоқпақ» аталу себебін түсіндіреді-1б Дескриптор: Берілген жоспар бойынша әр топ әңгімелейді-1б Дескриптор: Ертегіні оқып, мазмұнын айтады-1б |
Презентация Оқулық
Жұмыс дәптері Сызба Музыка Қимылдар Сюжетті сурет Сызба |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Өз таңдауын түсіндіреді. |
«Тик-ток» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әдебиеттік оқу 64- сабақ Ерте,ерте, ертеде
Әдебиеттік оқу 64- сабақ Ерте,ерте, ертеде
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ерте, ерте, ертеде |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндайды. Ертегінің жанрлық ерекшелігіне тоқталады. Ертегіні сахналайды. |
||||
|
Құндылықтар |
ҰЛТТЫҚ МҮДДЕ: Ұлттық мұраға ұқыпты қарау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы Өткенді пысықтау Жаңа сабақ Сергіту сәті Қорытындылау |
Сабаққа психологиялық дайындық «Жылы лебіздер» Достарыңа жылы лебіздер айтып,сәттілік тіле. Үй тапсырмасын тексеру Орнына қой Шалдың балаларға кездесуі Тұзаққа түскен қаз Шалдың қаздың ауылына баруы «Ұр тоқпақ» ертегісінің мазмұнына сай жоспардың ретін анықта «ПОП-корн» әдісімен қатар тізбектей мазмұндау Жаңа тақырып Тақырыпты ашу ФС-тапсырма Ертегі көбіне қалай басталады ? Ойланып көр. Ертегінің басталуы: Ерте,ерте,ертеде... 2-тапсырма Оқылым. «Ұр, тоқпақ» ертегісінің жалғасын түсініп оқы Мәнерлеп, тізбектей оқу. ЕБҚ Ертегіні қысқаша баяндап көр Дәптермен жұмыс 3-тапсырма «Ұр, тоқпақ» ертегісі қай топқа жатады? Дәптерге дұрысын белгіле.
Ж Қ Тұрмыс-салт ертегісі
4-тапсырма «Тауып көр» әдісі Суретпен жұмыс
Ертегінің қай оқиғасына сәйкес келеді? Ертегі неліктен «Ұр, тоқпақ» деп аталған? 5- тапсырма Топтық жұмыс Ертегіні берілген жоспар бойынша әңгімелеңдер
Үй тапсырмасы: Ертегіні оқып, мазмұнын айт |
Жылы лебіздер айтады Оқиғаларды ретімен қояды Жоспар бойынша тізбектей әңгімелейді Сұраққа жауап береді Мәтінді тізбектей оқиды. Жеке жұмыс жасайды . Ертегінің тобын анықтайды Жаттығу жасайды Оқиғаны анықтайды. Топтық жұмыс атқарады. Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жоспардың ретін анықтайды-1б Тізбектей мазмұндайды-1б
ҚБ: « Білім үйі»әдісі
Дескриптор: Ертегінің жалғасын мәнерлеп, тізбектей оқиды-1б ҚБ «Шапалақ» Дескриптор: Ертегінің түрін анықтап, дұрыс жауапты белгілейді-1б
Дескриптор: Оқиғаны анықтайды-1б Мәтіннің «Ұр, тоқпақ» аталу себебін түсіндіреді-1б Дескриптор: Берілген жоспар бойынша әр топ әңгімелейді-1б Дескриптор: Ертегіні оқып, мазмұнын айтады-1б |
Презентация Оқулық
Жұмыс дәптері Сызба Музыка Қимылдар Сюжетті сурет Сызба |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс:
|
Өз таңдауын түсіндіреді. |
«Тик-ток» әдісі |
Кері байланыс парақшалары |
|


шағым қалдыра аласыз

















